×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Biedrība: praida laikā šogad žogi nebūtu jāceļ

praids

Seksuālo minoritāšu gājiena laikā, kas pieteikts 2.jūnijā Rīgā, šogad vairs nebūtu jāceļ žogi, jo agresīvo protestētāju skaits samazinās, viedokli aģentūrai BNS pauda biedrības “Mozaīka” vadītāja Kristīne Garina. Praidu laikā līdz šim Rīgā ir bijuši stingri drošības pasākumi, kas gājiena dalībniekus nošķir no protestētājiem, lai nepieļautu vardarbīgas izpausmes.

Garina norādīja, ka, viņuprāt, šogad varētu iztikt bez žogu celšanas, jo agresīvi noskaņotu cilvēku pret seksuālajām minoritātēm kļūstot mazāk. Taču pēdējais vārds par drošības pasākumiem pieder policijai. “Mēs jau pagājušajā reizē teicām, ka augstie žogi nav vajadzīgi, bet tā bija policijas prasība. Vēlamies, lai žogi ar katru reizi par pāris centimetriem pazeminās, lai mēs beigās nonāktu pie normāla gājiena. Kāds kaut ko var pārmest arī pāri žogam, tā ka tā nav problēma. Mūsuprāt, simboliski būtu, ja žogs tiktu novākts, tas būtu solis uz priekšu,” uzskata Garina.

“TNS Latvija” sadarbībā ar LNT internetā veiktā aptauja liecināja, ka 67% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Rīgā nebūtu jānorisinās minoritāšu gājienam jeb praidam. 24% respondentu uzskata, ka gājienam drīzāk nebūtu jānorisinās, 43% – ka noteikti nebūtu jānorisinās.

Garina sacīja, ka sabiedrības noskaņojuma dēļ viņi no pasākuma rīkošanas neatteiksies. Viņa teica, ka ne jau praids rada naidīgu attieksmi pret gejiem un lesbietēm, pasākums to tikai izgaismo. “Mozaīka” arī secina, ka gadu no gada samazinās to cilvēku skaits, kas vēlas savu protestu paust agresīvā veidā.

“Mēs domājam, ka homofobija gadu gaitā samazinās, pirmkārt, tāpēc, ka samazinās to cilvēku skaits, kas gribētu būt tajā pusē, kas ļoti agresīvi protestē. Vairums cilvēku, skatoties uz protestiem 2006.‒2007.gadā un redzot, kā tas izskatās no malas, negribētu būt tajā grupā, kas bļāva un viskaut ko meta. Protestēt jau nav aizliegts, ja tas ir likuma ietvaros. Katram ir tiesības izteikties, bet tas nenozīmē, ka mums jāiet uz konfrontāciju. Vārda brīvība pienākas arī protestējošai pusei, bet lai tas neaiziet naida runā,” sprieda “Mozaīkas” līdere.

Garina ir pārliecināta, ka Rīgas domes izpilddirektors atļaus praidu, lai gan atsevišķi deputāti aicinājuši to nepieļaut. Viņa atsaucās uz tiesu praksi, kas vienmēr lēmusi par labu pasākuma norisei.

“Ja netiks atļauts, mēs atkal būsim spiesti iet caur tiesu visu garo ceļu. Domājam, ka tas nenotiks, jo dome saprot, ka tiesu nevajag apgrūtināt ar lieku darbu, jo trīs reizes tiesu darbi ir bijuši un vienmēr ir bijis vienāds rezultāts. Tiesneši ir noslogoti, nevajag,” pastāstīja Garina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+