×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina uz Lauku dienām Irlavas pagastā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 14. jūlijā, Tukuma novada, Irlavas pagastā notiks biedrības “Zemnieku saeima” rīkotās lauku dienas “Tehnika aizaugušas zemes atgriešanai lauksaimnieciskajā ražošanā” SIA “Joži” saimniecībā. Lauku dienā varēs redzēt rekultivācijas frēžu, drenu licēju, drenu skalotāju, skrēperu un grāvju pļaujmašīnu/smalcinātāju demonstrējumus, informē biedrībā.

Šāda tehnika ir izvēlēta sakarā ar lauksaimnieku pieaugošu interesi par – aizaugušu zemes platību atgriešanu atpakaļ lauksaimnieciskajā ražošanā, krūmu ciršanu, celmu frēzēšanu, esošo drenu skalošanu, kā arī jaunu meliorācijas sistēmu ierīkošanu. Lauku dienā piedalīsies arī SIA “Joži” saimnieks Gunvaldis Sproģis, kurš dalīsies arī ar savu pieredzi aizaugušas zemes atgriešanā lauksaimnieciskajā ražošanā.

Dalība lauku dienās ir bez maksas.

Biedrībā atgādina, ka Zemkopības ministrija noteikusi stratēģisko mērķi līdz 2020. gadam panākt divu miljonu hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes atgriešanu lauksaimnieciskajā ražošanā. Daļa no neapgūtās platības patlaban aizaugusi ar krūmiem, un lauksaimnieki pakāpeniski veic šo platību atgriešanu lauksaimnieciskajā ražošanā, nodrošinot produkcijas ražošanu, eksporta pieaugumu un papildu ienākumus valsts budžetam.

Šī mērķa sasniegšana radītu iespēju saražot par 1,8 reizes vairāk lauksaimniecības produkcijas, salīdzinājumā ar 2014. gadu. Līdz ar to lauksaimniecības un ar to saistītajās nozarēs tiktu radītas jaunas darbavietas un sekmēta lauku apdzīvotība.

Pēdējo gadu statistika liecina, ka ar katru gadu pieaug lauksaimnieciskajā ražošanā izmantotā zemes platība. 2013. gadā lauksaimniecība bija otrs straujāk augošais ražošanas sektors Latvijā, kas nodrošināja 5,6% izaugsmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir ļoti stulbi teikt, ka tas radīs jaunas darba vietas un sekmēs lauku apdzīvotību. Lielsaimniekiem darbinieki vairāk nav vajadzīgi, tie nopērk mājas ar zemēm apkārt, novāc elektrolīnijas, u.t.t. Vai šādās mājās vairs kāds nāks dzīvot??? Kad es uzzinu ka pārdod zemi un tūlīt zvanu īpašniekam, ir jau par vēlu… Lielais lauku ainavas “sakārtotājs” jau visu ir savācis. Tā ir mūsu valdības veicināta izpratne par lauku apdzīvotības saglabāšanu. Nožēlojami, bet kamēr lielsaimniecības varēs pirkt vēl zemi, LAUKI PALIKS VĒL TUKŠĀKI

Draugiem Facebook Twitter Google+