×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Biedrību “Latgolys Saeima” šokē neoficiālā Latgales karoga interpretācija (6)

Bilde no "facebook", autors Aleksandrs ŽigunsBilde no "facebook", autors Aleksandrs Žiguns

Biedrība “Latgolys Saeima” ir šokēta par to, kā prokrieviskie politiskie spēki interpretē neoficiālo Latgales karogu, informēja biedrības valdes loceklis Andris Slišāns.

“Mēs, tāpat kā karoga autors Māris Rumaks, šo karogu uztveram kā patriotisma simbolu un piederības zīmi Latgales reģionam, kas atrodas vienotā Latvijas valstī. 1917. gada Latgaliešu kongresā cīnījās par vienotu Latvijas valsti un latviešu tautu. Un šis, Rumaka veidotais neoficiālais Latgales karogs, radīts nevis ar mērķi šķelt mūsu sabiedrību, bet gan ar mērķi papildināt Latvijas nacionālo kultūrvēsturisko mantojumu, uzsverot konkrētā reģiona kultūras bagātības,” pauda Slišāns.

Viņš uzsvēra, ka tādiem provokatoriem, kam pat nav ne mazākās saistības ar Latgali, var izteikt nosodījumu, jo “mūsu sabiedrībā nav vietas tiem, kas kurina naidu, šķeļ mūsu sabiedrību un ir nelojāli mūsu Latvijai”.

Slišāns arī pauda cerību, ka, Kaut arī Latgales karoga statuss ir neoficiāls, valsts drošības dienesti parūpēsies par soda mēru piešķiršanu tiem, kuri interpretē šo simboliku nekorekti.

Jau vēstīts, ka Drošības policija sākusi pārbaudi saistībā ar internetā izplatīto Latgales tautas republikas karogu. Tas tika izplatīts sociālajā tīklā “Facebook”.Karogs tika izplatīts pie aktīvista Vladimira Lindermana viena no ierakstiem sociālajā tīklā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vispirmāmkārtām, vainīgi tie latgalieši, kas ilgus gadus ņemas ar separātiskām lietām – prasa latgaliešu valodu skolās, bērnudārzos, prasa savu rakstību, galu galā iztaisījuši savu karogu. Nu ko, Lindermanam un Osipovam ieroči tiek iedoti rokās.

  2. pēc lasītā bet labs Atbildēt

    Tiem, kuri nezin- Lindermanis bija apcietināts un sēdēja Krievijas cietumā. Lindermani no Krievijas cietuma izvilka ģenālprokurors Maizītis. Pēc Latvija pieprasījuma Viņš tika ekstradēts uz Latviju, kur viņu palaida brīvībā. Krievijā Lindermanim iebraukt aizliegts. Lindermaņa pienākums ir kurināt latviešos pretkrievu naidu par , ko viņam labi maksā. Par to naudiņu viņš Izraēlā jau ir uzcēlis smuku māju un nodrošinājis savas vecumdienas.
    un vēl =Visi jautājumi par kantora operāciju – Maizītim – .

  3. G.Upenieks no Kraslavas bij cik te sen saucis DP par panikas celsanu iedzīvotaju vidū,DP paziņoja,ka viss labi.Man personīgi zinami paris bomzi Asūnes puse,kas stāv un krīt par krievu varu

  4. Pilnīgi riebjas-tāda kā sērga, kā bacilis pa visu pasauli, ko vēl sagrābt, kur ūdeni saduļķot un kurus tukšgalvjus apmuļķot.Neapmierinātie, jūs aicina plašā dzimtene! Rokas nost no Latgales!

  5. Jūs nesapratāt tas karogs domāts Pitalavos latgaliešiem un krieviem, kas tur grib veidot savu tautas republiku 😀 Rīt 3 cīnītāji par LTR no rīta šturmēs vietējo veikalu un tur pacels šo karogu, vēl 4 cīnītāji šturmēs vietējo pluss punktu, jeb točku un ar pacels karogu, tā kā administratīvās ēkās būs ieņemtas parakstīs deklarāciju par neatkarīgu republiku 😀 Un vakarā apvērsums būs beidzies jo sasķa ar pašku sakausies atbrauks učestkovais un izbeigs visu šo ļembastu 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+