×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Biedu tehnoloģijas. Kā pasargāt apziņu no manipulācijām (55)

Foto - ScanpixFoto - Scanpix
Uzziņa

Lietuva, Igaunija, Dānija un Lielbritānija ir vērsušās pie Eiropas Savienības Augstās pārstāves ārlietās un drošības jautājumos Federikas Mogerīni ar aicinājumu izstrādāt rīcības plānu cīņai ar Krievijas propagandas kampaņu, kas izplata klaju dezinformāciju un melus, lai attaisnotu savas militārās ambīcijas un gūtu tām atbalstu Rietumos. Plāns paredz vienotas informatīvās platformas izveidi, kas spētu konkurēt ar Kremļa finansēto mediju produkciju krievu un angļu valodā. Krievijas Ārlietu ministrija (ministra vietnieka Alekseja Meškova personā) jau ir paziņojusi, ka šāda iniciatīva ir pretrunā ar vārda brīvību.

Trešajā pasaules karā uzvarēs nevis ieroči, bet stāsts. Tas stāsts, kas spēs pārliecināt iespējami lielu cilvēces daļu. Uzķerties var arī uz melīgiem stāstiem, reizēm pat vieglāk nekā šķiet. To lieliski zina polittehnologi. Zina un izmanto. Kas notiek ar cilvēka apziņu, ja avīžu lapās, radio, televīzijā un interneta portālos nemitīgi ņirb vārdi – traģēdija, drāma, katastrofa, vīruss slepkava, vērtību devalvācija, sabiedrības degradācija, “zaļie cilvēciņi”, radioaktīvie putekļi, apokalipse? Ja viena nācija pasludina sevi par īpašu, bet visu pārējo pasauli – par tās ienaidnieku, turklāt agrāk piekopto šantāžu ar gāzi ir nomainījusi šantāžā ar kodolieročiem – kā turēties pretī šim spiedienam? Kā pasargāt savu apziņu?

Pagājušā gada 5. novembrī amerikāņu žurnāls “Forbes” publicēja gada ietekmīgāko cilvēku sarakstu. Tā augšgalā bija Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Redakcijas komentārā tika uzsvērts, ka neviens nemēģina nodēvēt Putinu par “labo puisi”, šoreiz runa esot nevis par ētiku, bet varu. Krievu rakstnieks satīriķis Viktors Šenderovičs “Forbes” izvēli komentēja īsi: “Ja tu atrodies vienā telpā ar šimpanzi, kas rotaļājas ar granātu, kurš no jums būs ietekmīgāks?”

“Galvenais Putina tēla veidošanas instruments ir karš.” Tā pirms piecpadsmit gadiem apcerē “Putinisms kā bandītiskā kapitālisma augstākā un pēdējā stadija Krievijā” rakstīja krievu analītiķis, termina “putinisms” autors Andrejs Piontkovskis. Piebildīšu, ka tolaik Putins vēl nebija prezidents, bet gan tikai prezidenta pienākumu pildītājs. Par to, cik pravietisks izrādījies Piontkovska paredzējums, spriediet paši: “Putinisms – tas ir karš, tā ir nācijas “konsolidācija” naidā pret kādu etnisku grupu, tas ir uzbrukums vārda brīvībai un informatīva zombēšana, tā ir norobežošanās no civilizētās pasaules un tālāka ekonomiska degradācija. Putinisms – tas ir kontroles šāviens Krievijas galvā.”

Bet nu gan visu pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Ļoti labs raksts! Viss skaidri un precīzi – kā naglai uz galvas.

 2. TU, VOVAN,laikam gribi blakaam CILVEEKEEDAAJAM ILJICAM ,blakus guleet.taapeec tu nodarbojies ar huinju,melo,un spaardies kaa mazs beerns.te UKRAINA,TUR APSLEPKAVOJI KAADU TTUKSTOTI UKRAINU-KAADUS DIVUS TUUKSTOSUS KRIEVUS-PLESKAVAS DESANTU DIVIZIJU NOLIKVIDEEJI,te atkal SIIRIJAA,tur toze apkakalsja.viena huinja tavaa tuksajaa PAURII.RIKTIIGS SVINUSNIKS.

 3. Drīz Vova būs vēstures mēslainē. Ar visu savu Maskaliju.

 4. Plāns paredz vienotas informatīvās platformas izveidi, kas spētu konkurēt ar Kremļa finansēto mediju produkciju krievu un angļu valodā.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  Tur jau taa lieta,ka mediji,kas attaino Krievijas viedokli un nostaaju,radaas,ka konkurents BBC,CNN utml.,kas ir vienoti rietumu viedokla paudeeji un uzspiedeeji visaa pasaulee.

 5. Aizsardzības budžetu līdz 2% , tas labi, bet būtu jāuztraucas par Krievijas „kultūras“ ietekmi Latvijā. ASV, Anglijā uzņem ļoti daudz labu filmu bērniem un pieaugušajiem. Ka tas tā – man bija iespēja pārliecināties ASV, Kanādā. Diemžēl Latvijā samērā maz zin angļu valodu labā līmenī, lai saprastu to, ko redz un dzird. Maz tiek darīts no valsts puses, lai atvieglotu angļu valodas apguvi visās iedzīvotāju paaudzēs gan pilsētās gan laukos. Protams, ASV tiek ražota arī lēta produkcīja, kas lēti nopērkama. Un tādu lētu produkcīju iepērk biznesmeņi ar apšaubāmas izcelsmes kapitālu, kas varētu būt saistīts ar Latvijai Valstij nedraudzīgām struktūrām. Tas ir viens no veidiem Krievijas propogandas karā pret ASV, Baltijas valstīm.

  • un mūsu pus-sarkanie “liberāļi” ar to samierinās un rāda mums, cik slikti ir Rietumi… Sak’ – iesim labāk uz Austrumiem…

 6. Neviens domājošs cilvēks nevar mīlēt “padomju varu”. Pirmkārt jau šīs varas derdzīgā zemiskuma un patoloģiskā melīguma dēļ.

 7. Krievija ir pasludinājusi sevi par aplenktu cietoksni un gatava cīnīties ar visu pasauli. Karš Krievijai ir dzīve, miers – nāve.

 8. Putins ir vis ražīgākais Valsts melotājs pasaulē. viņam nav ne kauns ne sapratne.
  sapratne ka 90% cilvēki arpus krievijas imperijas saprot ka Putins melo un turpin melot visai pasaulei.

 9. Nekas nav patiess un viss ir iespējams – tāda ir Krievijas sirrealitāte.

 10. Izcili! Viss pa plauktiņiem,skaidri. Paldies!

 11. Kolosāls raksts…..nav ko piebilst ne atņemt izlasīju vienā elpas paņēmienā. Paldies!

 12. skolotājas varētu pārorientēties no psrs uz reālo ekonomiku, vispirms pašas, sevišķi tās, kuru vīri ved kontrabandu un tad mācīt skolēnus. Pavisam stulbi beidz skolas. Pat nezin, kas ir valsts.

 13. tas, ka kapitāls ir kāda rokās, nenozīmē, ka tas nav ekonomikā. Slikti ir, ja tas ir nejēgu rokās.

 14. Paldies, interesanti, pamācoši un savā ziņā nomierinošs raksts.

 15. Man patīk igauņu plāns par ļeņingradas atgūšanu, jo tās ir senad smugru zemes,
  Ir laiks, latviešiem nopietni jāapsver savu vēsturisko baltu zemju robežas līdz maskavijai

 16. Mannerheima dzive ir labākais piemērs tam, kā vajadzētu kalpot savai dzimtenei!

  • Лавров лаврал, лаврет и будет лаврать до тех пор, пока детектор лжи не подключат к электрическому стулу. В Гааге.

   • Ну тебя то и до стула не доведут…

    • Правительство России является правительством КГБ. С КГБ невозможны никакие договоренности. Для КГБ не существует нормальных людей – существуют либо агенты, либо враги. Врагу можно врать, можно его обманывать, можно делать с ним что угодно пока он не станет агентом, а агентом можно пожертвовать.

     • Загляните под кровать, у вас там агент КГБ живёт. Он на вас порчу наводит и заставляет писать разные глупости. Вот ужас то какой, и как вам жить после этого…

    • a on stulom brosajetsja…

 17. Savulaik Latvijas Tautas Fronte visādus skaistus paziņojumus izplatīja – tagad pirms 4.maija 25. gadadienas
  svinībām derētu nevis ar “putinismu” cīnīties, bet gan auseklīšu paveikto objektīvi izvērtēt:
  “Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai. ” 1989.g.31.maija Aicinājums, Latvijas Tautas frontes Domes valde (LTF Domes valde, LTF valde) – sk. vairāk vietnē Barikadopēdija.

  • Es tikai nesaprotu, kāpēc nevarētu gan izvērtēt LTF darbību, gan mēģināt izprast putinismu un Kremļa melu tehnoloģijas? Kur te pretruna? Nudien labāk nešķiedies ar mantu, sievasmātei mugura joprojām sāp, vismaz kāds labums no tā indes zoba būtu!:)

 18. šodien tā ir reāla situācija, jo cilvēces vairākuma masa ar savu galvu nedomā, bez tam viņi to paši pat nepzinās. Vairums ir kā mazi bērni, kuriem var iestāstīt pasakas

 19. Savulaik Golda Meira pateica, ka Tuvajos Austrumos karš beigsies tad, kad arābi savus bērnus mīlēs vairāk nekā ienīdīs ebrejus. Tas pats tagad notiek Krievijā: naids pret ukraiņu brīvības centieniem ir kļuvis par Krievijas diagnozi un kaunu.

 20. <vilis 24. janvāris, 2015 07:13
  Vajag lasīt Latvijas Avīzi, tad netikai par "patiesību" – arī par cēloņiem un sekām daudz vairāk var uzzināt:
  "Latvijā nemācās, nestrādā un neapgūst amatu apmēram 36 tūkstoši jauniešu." LatvijasAvīze, 20.12.2013.

  • Sievasmātei jau trešo dienu mugura sāp, ārsts ieteica iesmērēt ar čūsku indi. Tad nu man ienāca prātā – Edge varētu nevis šķiesties ar siekalām komentos, bet rūpīgi savākt burciņā un tad par mērenu cenu pārdod aptiekām. Vismaz kāds labums no tā būtu.

 21. Jautājums NEPLP vadītājam Dimanta K-gam: Kāpēc nevarētu nopirkt Krievijas televīzijas raidijuma “Dožģj”abonomentu un pievienot to TV bezmaksas pakai.
  Šo TV raidijumu veido krievu progresīvās inteliģences talantīgākie profesionāļi
  žurnālistikā, spējīgi paust patiesību Putina diktatūras un cenzūras apstākļos. Veidot kaut kādu speciālu raidijumu krievu valodā – absurds.

  • Nu kā Jūs nesaprotat, tad taču nevarēs uzvērīties un tā tiešām būtu reāla pretdarbība kremļa propogandai, bet mūsu darboņiem tas nav vajadzīgs. Mūsu darboņiem vajadzīga ir darbības imitācija un iespēja uz šīs imitācijas rēķina noplēs iespējami lielāko piķi.

 22. Krievijas propoganda sastāv no atklātiem meliem un demagoģijas,kur principā savas darbības cenšās piedēvēt pretējai pusei un neiztur nevienu loģisku iebildi,pēc kuras seko prasta bļaustīšanas un kulaku vicināšana.Ļoti zema līmeņa propoganda bez seguma.Atliek apbrīnot mūsu varu,kura vienlaicīgi it iebilst,bet reizē aktīvi izplata šo propogandu.Šeit ir saskatama liela līdzība ar iekšējo propogandu,kur it kā propogande patriotismu,bet paskatoties uz propogandētājiem zūd ticamības efekts un propoganda pārvērša par farsu.

  • А ваша пропаганда из чего состоит? Из того же самого! Вы точно такие же.

   • nu gan tu norausies no saviem darba devējiem! Kremlim taču viss vienmēr ir pats lielākais – gan olas, gan liliputi, gan meli!

 23. Kapitālisms sevi ir izsmēlis, jo viss pasaules kapitāls ir koncentrēts 1% pasaules iedzīvotāju rokās. Un tas nevienai tautai neļauj normāli attīstīties. Tā kā nemieri un terorakti ies tikai plašumā. Padomājiet, kāpēc Eiropā ir tik liela neuzticība politiskām partijā un valdībām. zem 50%. Vienotība – tas ir karš, tā ir nācijas “konsolidācija” naidā pret kādu etnisku grupu, tas ir uzbrukums vārda brīvībai un informatīva zombēšana, tā ir norobežošanās no civilizētās pasaules un tālāka ekonomiska degradācija. Kāpēc 33% procenti Latvijas iedzīvotāju ir pametuši šo mūsu tik skaisto Latviju. Man nevar iestāstīt, ka viss ir baigi forši, ja mana invalidātes pensija ir 160 eiro. Ja man nav darba un šajā valstī es jūtos pazemota.

 24. Dabīgi, ka Putins un viņa režīms ir noziedznieki. Bet ne jau tādēļ, ka viņi piekopj mums naidīgu ārpolitiku, izvērš informatīvo karu un zombē savu tautu. Bet gan tādēļ, ka šī režīma valdīšanas laikā “valstī ar vairāk nekā 140 miljoniem iedzīvotāju 35 procenti nacionālo bagātību pieder 110 personām” un šī lielvalsts ar bagātīgo resursu krājumu “kā izrādās, gandrīz neko vairs neražo un ir kļuvusi atkarīga no importa.” Lūk, tas ir īstais valdošā režīma noziegums pret savu tautu!
  Diemžēl, ja paanalizējam, tad arī Latvijā caur paša nodibināto daudzpartiju sitēmu valdošais prokremliskais padomju režīms ir tādi paši noziedznieki. Bet par to jau mūsu masu saziņas līdzekļi, saprotamu iemeslu dēļ, klusē.

 25. Aizādījums stāsta autoram Atbildēt

  Visupirms autoram ir jānodala dažādas sociālas konstrukcijas. Ir nācijas kuras apvieno idejiskums (uzspiesta, mākslīgi radīta konstrukcija, privatizēta reliģija) un ir nācijas kuras apvieno kultūra kā pasaules redzējums (dabiska konstrukcija). Ir jārunā precīzi. pastāv divas atšķirīgas (bet kopā ejošas) lietas, un proti: mesiānisms un izredzētība. rieviem ir gan viens, gan otrs. Stāstā nevajadzēja aizmirst par žīdiem, par vāciešu pārslimoto mesiānismu un izredzētību, par amerikāņu mesiānismu, par angļu vēl neizslimoto vēlmi pārvaldīt pasauli utt

 26. nelast – neklausities ko raksta-runa latvijas masu mediji- / MELU PROPOGANDA

  • kāda tad tavuprāt ir patiesība? Vai tāda ,ka Latvija taisās uzbrukt “mazajai un nevarīgajai”Krievijai?Vai tomēr tā ir Krievija,kura visu laiku vicina kara cirvi un draud kaimiņvalstīm-dažās pat slepkavo tās iedzīvotājus?Karš jau- diemžēl -nenotiek Krievijas teritorijā,bet gan Ukrainas un to atbalsta un sponsorē Krievija..Tad kādā veidā tiek apdraudēta Krievija?

  • Надо признать, что рашистские щелкоперы уже давно превзошли своего духовного лидера доктора Геббельса. Если бы он жил в наше время, то его карьера в LifeNews или RussiaToday выше разносчика кофе не продвинулась бы. Подлости и лживости, по стандартам кремлядских журнашлюх, в нем было недостаточно. Мрази с раша-ТВ, его переплюнули и давно служат своему богу. И это не Путлер, а бабло. За него они готовы распять друг друга в Славянске, самим пойти в рабы, взять интервью у коровы или придумать любую иную несусветную чушь. В общем они вносят свой вклад в пролитие крови украинцев, грузинов – кого угодно. А Кремлевские тролли, на подобии псевдоJANIS, который по-латышски даже толком написать не может, мелко отрабатывают свой гонорарчик.

   • Интересно, а чей гонорар отрабатываешь ты, недобитый власовец?! Сам ты мразь!

    • Тут принцип “сам дурак” не работает. Мы знаем, кто взрывал дома в 1999 году. Кто развязал войну с Грузией. Кто убил Собчака, Гайдара и Литвиненко. Кто сбил Боинг MH117. Кто организовал крушение польского самолёта под Смоленском. Кто воюет с Украиной. А детали и много ещё чего интересного станет известно в Гааге

     • Я смотрю, тут уже не принцип работает, тут вовсю диагноз буйствует. Об этом ярко говорит вот это гордое «мы». «Мы» это кто вообще, есть что ли ещё ушибленные пропагандой до такой же степени как и вы? Слушайте, а это не заразно?! Чур меня, чур…

    • Мы хачи, мы хохлы, мы чурки для таких, как ты. Но мы не рабы. Да и вы – не господа, как бы не пыжились. Вы холопы, и нас холопами хотели бы сделать. Не выйдет.

     • Ух ты, сколько вас в одной палате то набралось. Наверняка вам там не скушно. Но вынужден вас огорчить, и очень сильно. Буйнопомешанные холопы нафиг никому не нужны! Лечить и содержать вас слишком дорого. Зато у нас любят блаженных и юродивых. Может вам туда податься, помните: «…дети отняли копеечку!….». И давите на жалость, авось поможет.

    • Grafist,nevajag tik rupji,Jūs vienmēr rakstijāt pieklājīgus komentārus,nevēlos zaudēt cieņu pret Jums.

 27. Mums jau te uz vietas ir savi putinieši. Re, kaut vai EDGE! Neklausās ko saka citi, bet visādi cenšas novērst
  uzmanību no sava elka atmaskošanas. Mēģina sēt nedrošību un bailes, manipulē vaimanājot par aizbraukušajiem, bet par šo tēmu ne vārda! Jo tā ir patiesība!

 28. Pietiek varbūt! Šis parādās biežāk kā Bērziņš.

 29. Vai Vova vēlas lai viņu izrūnī un pēc tam pakar pie tuvākās priedes?
  Goda vārds, šis brīdis nav tālu prom.
  Varēs mirkt vēstures mēslainē – uz visiem laikiem.

 30. “Pēdējos 11 gados no Latvijas ir aizbraukuši aptuveni 250 000 iedzīvotāju,….Tie ir tikai daži fakti, ar kuriem trešdien iepazinās Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti. Tos atklāja karšu apgāda Jāņa sēta pētījums, kas veikts pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pasūtījuma un atspoguļo pārmaiņas Latvijas apdzīvojumā.”
  Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas Rietumu demokrātiju, – beinertieši var līksmot!

 31. Ja, pareizi maca Putins, esiet modri, uzmanieties no manam Mahinacijam!

 32. Pēdējais laiks aizliegt visus krievijas tv kanālus! Izņemot “doždj”.

  • Un ko tālāk? Ar ko šis ierosinājums atšķiras no Putina darbiem? Varbūt internetu atslēgsi? Vai katram cilvēkam pie pakaļas policistu pieķēdēt? Varbūt labāk veidot valsti, kurā nav gribēšanas pret valsti iet, bet gan to sargāt? Varbūt pamēģināsim, jo tā vēl nekad nav darīts?

 33. kurš muļķi var pasargāt no putina kredītiem un stulbas reklāmas

Draugiem Facebook Twitter Google+