Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
30. augusts, 2014
Drukāt

Biežākais KASKO pieteikuma iemesls – vējstiklu plīsumi (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējo trīs mēnešu laikā katrs ceturtais KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikuma iemesls bijis transportlīdzekļu vējstiklu bojājumi, liecina apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE (BTA) apkopotā informācija.

Visbiežāk šādi transportlīdzekļu bojājumi rodas paša vai citu autovadītāju neuzmanīgas un neapdomīgas rīcības rezultātā, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu vai neievērojot pietiekamu distanci.

BTA apkopotā statistika par šī gada maijā, jūnijā un jūlijā pieteiktajiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem liecina, ka transportlīdzekļu vējstiklu bojājumi ir biežākais KASKO gadījuma pieteikuma iemesls, proti, kopumā šajos trīs mēnešos BTA saņēmusi 532 KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par transportlīdzekļu vējstiklu bojājumiem, kas ir 23% no visiem BTA pieteiktajiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem. Par šādiem KASKO apdrošināšanas gadījumiem BTA trīs mēnešu laikā apdrošināšanas atlīdzībās kopumā izmaksājusi 91 700 eiro jeb vidēji 172 eiro par vienu apdrošināšanas gadījumu.

Apkopojot šī gada datus, BTA secinājusi, ka visbiežāk bojāti “Volkswagen”, “Volvo” un “Mercedes Benz” markas transportlīdzekļu vējstikli, proti, “Volkswagen” markas transportlīdzekļu vējstikli bojāti 19% gadījumu, “Volvo” – 8% gadījumu, bet “Mercedes Benz” – 7% gadījumu.

BTA pieredze liecina, ka visbiežāk transportlīdzekļu vējstiklu bojājumus izraisa priekšā vai garām braucošo transportlīdzekļu riteņu mestie akmeņi un šķembas. Visbīstamākie ir tie ceļu posmi, kurus klāj grants segums vai uz kuriem notiek remontdarbi. Apdrošināšanas eksperti norāda, ka pat nelieli akmeņi var radīt lielas plaisas vējstiklā un nopietni apgrūtināt redzamību un līdz ar to arī transportlīdzekļa vadītāja dalību satiksmē.

“Vērtējot pieteiktos apdrošināšanas gadījumus, diemžēl nākas secināt, ka nereti autovadītāji ir neuzmanīgi un neapdomīgi,” atzīst BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece. BTA ik mēnesi saņem vismaz 150 atlīdzību pieteikumus par bojātiem transportlīdzekļu vējstikliem, tāpēc aicina autovadītājus atcerēties, ka ceļa posmos, kurus klāj grants segums un kur notiek remontdarbi, noteikti vajadzētu būtiski samazināt braukšanas ātrumu, kā arī ievērot pietiekamu distanci no priekšā braucošās automašīnas, lai izvairītos no transportlīdzekļu vējstiklu bojājumiem.

Otrs biežākais BTA saņemtais KASKO apdrošināšanas pieteikumu iemesls pēdējo trīs mēnešu laikā ir tas, ka viens transportlīdzeklis uzbrauc citam transportlīdzeklim. Par šāda veida negadījumiem BTA saņēmusi 503 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kas ir 21% no visiem KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem. Savukārt trešais biežākais KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikuma iemesls pēdējos trīs mēnešos ir transportlīdzekļa uzbraukšana šķērslim, par ko BTA no klientiem saņēmusi 378 KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus, kas ir 16% no visiem KASKO atlīdzību pieteikumiem šajā laika periodā.

Kopumā BTA šogad pirmajā pusgadā bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 42,8 miljonus eiro, kas ir par 4,2 miljoniem eiro jeb 10,9% vairāk nekā 2013.gada pirmajā pusgadā. Pērn BTA bruto apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāja 77,8 miljonus eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2012.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pie šādas tendences BTA vietā es papētītu situāciju detalizētāk. Savam auto es konstatēju sasistu vējstiklu no rīta pie daudzstāvu mājas. Netiešas pazīmes liecināja, ka iespējams darbojies kāds divkājainais.

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+