Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. septembris, 2016
Drukāt

Bifido jogurts “Kārums”, “Lakto Pro” un jogurta smūtijs ir labākie jauninājumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Ķīpsalas izstāžu kompleksā atklāta pārtikas industrijas izstāde “Riga Food 2016”, kuras ievadā tika apbalvoti Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) rīkotā vietējo augstākās kvalitātes piena produktu konkursa laureāti.

Piena produkti tika vērtēti sešās grupās – 2015.-2016.gada labākie jaunie produkti, kefīrs ar tauku saturu līdz 3%, biezpiens ar tauku saturu 9%, krējums ar tauku saturu 20%, augstākā labuma sviests, kā arī nogatavināts “Holandes” tipa puscietais siers.

Jauno produktu konkursa raudzēto piena produktu grupā zelta medaļu piešķīra SIA “Rīgas piensaimnieks” ražotajam bifido dzeramajam jogurtam “Kārums” bez piedevām, sudraba medaļu saņēma AS “Valmieras piens” produkts “Lakto Pro” ar banānu piedevu un vitamīniem, bet bronzas medaļu piešķīra AS “Tukuma piens” jogurta smūtijam ar zemeņu, mango, apelsīnu garšu.

Jauno produktu konkursa siera grupā pirmo vietu piešķīra AS “Latgales piens” krēmsieram “Čedars”, otro vietu – AS “Jaunpils pienotavas” ražotajam “Mini Mozzarella” sieram, bet trešo vietu – “Tukuma piena” ražotajam “Fetahi” baltajam sieram.

Kā norādīja LPCS vadītājs Jānis Šolks, skaitliski vislielākais paraugu skaits bija tieši gada jauno piena produktu kategorijā. “Tas nozīmē, ka nozarei grūtajos apstākļos piena pārstrādes uzņēmumi intensīvi strādā pie jaunu produktu radīšanas, kas ir vērtīgi kā patērētājiem, tā arī pašiem uzņēmumiem. Tā ir iespēja agrāk vai vēlāk iekarot kādu jaunu tirgu pasaulē,” sacīja Šolks.

Konkursā par labāko kefīru tika atzīts AS “Latgales piens” kefīrs ar 2,5% tauku saturu, otro vietu piešķīra AS “Rīgas piena kombināts” kefīram “Limbažu” ar 2,5% tauku saturu, bet trešā vieta – “Valmieras piena” kefīram “Valmiera” ar 2% tauku saturu.

Savukārt biezpiena grupā zelta medaļu piešķīra “Valmieras piena” ražotajam biezpienam “Valmiera” ar tauku saturu 9%, sudrabu saņēma AS “Talsu piensaimnieks” biezpiens “Talsu” ar tauku saturu 9%, bet bronzu – “Latgales piena” biezpiens ar tauku saturu 9%.

Skābā krējuma konkursā par labāko atzīts “Valmieras piena” krējums “Valmiera”, otro vietu saņēma SIA “Rīgas piensaimnieks” krējums, bet trešo vietu piešķīra “Tukuma piena” krējumam. Sviesta konkursā zelta medaļu piešķīra “Rīgas piensaimnieka” saldkrējuma sviestam “Kārums” ar tauku saturu 82%, sudraba medaļu saņēma “Tukuma piena” saldkrējuma sviests “Eksporta” ar tauku saturu 82,5%, bet bronzas medaļu piešķīra AS “Krāslavas piens” skābkrējuma sviestam ar tauku saturu 82,5%.

Nogatavināta puscietā “Holandes” tipa siera konkursā par labāko atzīts SIA “Latvijas piens” “Holandes” tipa siers “Gouda Premium” ar tauku saturu 45%. Sudraba medaļu piešķīra AS “Cesvaines piens” ražotajam “Holandes” tipa sieram ar tauku saturu 45%, bet bronzas medaļu piešķīra “Smiltenes piena” “Holandes” tipa sieram ar tauku saturu 45%.

Šī gada konkursa komisijā līdzās LPCS vadītājam bija Latvijas Lauksaimniecības universitātes dekāne Inga Ciproviča, pārtikas drošības zinātniskā institūta “Bior” eksperti Inese Ozollapa, Daina Podskočija, Andris Rava, Pārtikas un veterinārā dienesta eksperte Una Rubīna, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa, diētas ārste Lolita Neimane, SIA “Maxima Latvija” Procesu un kvalitātes vadības departamenta direktore Dace Grava, SIA “RIMI Latvia” kvalitātes vadītāja Māra Tamane.

LPCS piena produktu konkurss tiek rīkots sadarbībā ar starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību “BT1”, un to finansiāli atbalsta “Valsts lauku tīkls”. Konkursa mērķis ir popularizēt piena produktu lietošanu Latvijas iedzīvotāju uzturā un apkopot piena pārstrādes uzņēmumu un meistaru pieredzi ražošanā.

Kā ziņots, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2016” tika atklāta šodien un ilgs līdz 10.septembrim. Izstādi papildinās plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+