×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Bigbens sasvēries


bens_122

Līdz šim viszināmākais šķībais tornis atradās Itālijā – Pizas torņa pakājē neskaitāmi tūristi vienmēr izvēlējušies nofotografēties. Taču nu arī Londona ieguvusi savu šķībo torni.

 

Veicot izpētes darbus pirms renovācijas sākšanas Vestminsteres pilī, atklājies, ka tai līdzās esošais parlamenta pulksteņa tornis, ko visā pasaulē pazīst kā Bigbenu, arī ir sasvēries.

Šis atklājums speciālistiem jau licis paziņot, ka pils renovācijas darbi netiks sākti agrāk kā 2020. gadā. Līdz tam laikam parlamenta Apakšnama komisija atbildīgajām amatpersonām uzdevusi veikt izmeklēšanu, lai saprastu, kā plānotos remontdarbus tomēr būtu iespējams veikt. Izrādās, ka 1859. gadā celtais Bigbens, kuram līdzās uzbūvēta piecstāvu autostāvvieta, kā arī izveidota metro stacija, plaisā un nedaudz ir “atspiedies” pret līdzās esošo pils ēku. Aizvadītā gada oktobrī, izvērtējot plaisas tornī, eksperti atzinuši, ka tās problēmas nevarētu radīt vēl tuvākajos 10 000 gados, jo arī Vestminsteres pils ciešot no sprēgāšanas.

Speciālisti norāda, ka torņa kustība iepriekš un arī tagad ir neticami lēna, tādēļ tūlītējas briesmas nevienam nedraud, jo kustība koncentrējas vien ap pašām plaisām. Tādēļ Apakšnama komisija vienojusies, ka turpmāka rīcība plānojama vien pēc vispārējām vēlēšanām 2015. gadā, saglabājot Vestminsteres pili kā nesošo Bigbena nelielajam slīpumam.

Angļu speciālisti arī aprēķinājuši, ka slavenā Pizas torņa slīpumu Bigbens varētu sasniegt vien pēc jau minētajiem 10 000 gadiem. Pašlaik, stāvot Parlamenta laukumā, esot saskatāma vien pavisam neliela torņa nobīde uz kreiso pusi. 96 metrus augstā torņa mūžā šis nav pirmais negadījums. 1976. gadā smagais svārsts nogāza vārpstu un sabojāja pulksteņa mehānismu, laikrāža darbu apturot teju uz deviņiem mēnešiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+