Sports
Ziemas sports

Bija dilemma – tagad vai nekad, izlēmām – tagad! Slēpotāja Eiduka turpinās karjeru0


Patrīcija Eiduka
Patrīcija Eiduka
Foto no Patrīcijas Eidukas personiskā arhīva

Talantīgā latviešu distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka nākamajā sezonā startēs citā komandā, aģentūrai LETA atklāja sportiste.

Iepriekš 19 gadus vecā Eiduka sacentās Igaunijā bāzētās “Team Haanja” vienības sastāvā, kuru gan aizvadītās sezonas izskaņā piemeklēja dopinga skandāls, tāpēc komanda, visticamāk, beigs pastāvēt.

“Nākamsezon startēšu citā komandā, turklāt igauņu vienība varētu vairs nebūt, jo dopinga skandāls visu izjauca un no atbalstīšanas atteicās vairāki sponsori,” teica Eiduka, kura piebilda, ka viņas jaunā vienība vairs nebūšot tik tuvos kaimiņos kā Igaunijā, tomēr tās lokācijas vietu un nosaukumu viņa vēl neatklāja. “Šajā vienībā arī ir pieredzējuši treneri, kuri karjeras laikā tikuši pie olimpiskajām medaļām.”

Februārī Austrijā, kur norisinājās pasaules čempionāts, dopinga lietas ietvaros tika aizturēti pieci distanču slēpotāji, tostarp divi igauņi – Andreass Vērpalu un Karels Tammjervs, kuri atzinās asins pārliešanā. Viņi bija Eidukas komandas biedri “Team Haanja” sastāvā.

“Ja nebūtu dopinga skandāla, turpinātu trenēties pie igauņiem. Loģistika un serviss tur bija ļoti augstā līmenī – nezinu otru tādu komandu, kur kas tāds būtu bijis. Viss bija ļoti sakārtots, turklāt bija pieredzējuši treneri ar plašiem kontaktiem. Jaunām komandām ko tādu izdarīt ir grūti,” neslēpa Eiduka.

Sportista sacīja, ka viņas nākamā komanda arī esot jauna, bet ar pieredzējušiem cilvēkiem sastāvā.

Pagājušajā sezonā Eiduka izcīnīja 11.vietu pasaules junioru čempionāta piecu kilometru brīvā stila slēpojumā ar atsevišķu startu, kamēr pasaules čempionāta brīvā stila sprintā pieaugušo konkurencē viņa bija 36.vietā, turklāt gados jaunā latviete debitēja arī prestižajā “Tour de Ski” seriālā.

“Sezona bija ļoti veiksmīga, lai gan pamainījām treniņplānus un īsti nezinājām, ko gaidīt,” atklāja Eiduka, kura atzina, ka jaunais treniņplāns “Team Haanja” sastāvā tomēr nebija pats labākais tieši viņai. “Par spīti tam, guvu ļoti lielu pieredzi un sapratu kļūdas. Sezona bija laba, jo 36.vieta pasaules čempionātā man ir ļoti augsts rezultāts, tāpat arī 11.pozīcija junioru meistarsacīkstēs.”

“Iepriekš man treniņplānu sastādīja tēvs un tā arī trenējāmies, bet pie igauņiem bija pavisam citādāk. Pieļauju domu, ka turpinājumā atgriezīsimies pie iepriekšējiem treniņiem, bet šādas tādas nianses paņemsim no igauņiem,” pauda Eiduka.

Par to, vai Eidukas plānos ir startēt arī 2022.gada olimpiskajās spēlēs Pekinā, viņa nemācēja atbildēt.

“Viss ir iespējams – nekad nevar zināt, kas notiks. Esmu atkarīga no daudzām lietām. Vispirms tā ir veselība, jo bez tās es neko nevarētu, bet vēl tie ir arī sponsori. Ja viss sakārtojas tā, kā tam vajadzētu notikt, tad jā – mērķis ir startēt Pekinā. Ja kaut kas no tā izkritīs, tik droši atbildēt vairs nevarēšu,” mīklaina bija Eiduka, kura slavēja arī Latvijas Olimpisko vienību (LOV) par piešķirto atbalstu.

Šovasar Eiduka noslēgs mācības vidusskolā, bet vismaz šobrīd viņa nav iecerējusi septembrī uzsākt mācības augstskolā.

Saistītie raksti

“Vidējā atzīme man ir aptuveni 8,0. Viss ir izdevies, neskaitot to, ka sezonas laikā daudz kavēju skolu. Pieļauju domu, ka tagad dažus gadus no mācībām paņemšu brīvus. Gribu studēt medicīnu, bet apvienot to ar sportu būtu grūti. Varbūt sākšu kaut ko darīt pamazām, bet pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm varētu kārtīgi pievērsties studijām. Ja beigtu sportot jau tagad, es vairs nekad nevarētu atgriezties, jo pēc tam būtu grūti sasniegt tādu pašu formu. Dilemma bija tagad vai nekad. Izlēmām par tagad,” norādīja Eiduka.

Talantīgā distanču slēpotāja pērn debitēja arī olimpiskajās spēlēs, kur Phjončhanā izcīnīja 44.vietu desmit kilometru brīvā stila distancē. Tas ir līdz šim augstākais sasniegums olimpiskajās spēlēs starp Latvijas distanču slēpotājiem kopš neatkarības atjaunošanas.

LA.lv