×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Bija gandarīti jau par nominēšanu “Grammy”

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ikgadējā “Grammy” mūzikas balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā kategorijā “Labākais kora sniegums” laurus plūcis kompānijas ECM izdotais albums ar igauņu komponista Arvo Perta opusu ”Adam’s Lament”, kura ierakstā piedalījies arī Latvijas Radio koris un “Sinfonietta Rīga”.

Latvijas Radio kora direktors Egils Štāls atzina, ka “Grammy” balvas iegūšana ir īpaši liels gods un koris bijis gandarīts jau par nominēšanu prestižajai balvai.

Štāls pauda, ka korim, pirmkārt, jāpateicas diriģentam Tenu Kaljustem, kurš uzaicināja Latvijas kolektīvus piedalīties šajā projektā, un komponistam Arvo Pertam par skaisto mūziku, kā arī kompānijas ECM vadītājam Manfredam Eiheram, kurš ir Perta cienītājs un daudzu viņa ierakstu producents.

Štāls pastāstīja, ka koris ar tā māksliniecisko vadītāju patlaban uzturas Zalcburgā, kur piedalās starptautiskajā festivālā “Mozartwoche”. 1. februārī koris sniegs koncertu kopā ar kamerorķestri “Camerata Salzburg”, obojistu Fransuā Lelo un diriģentu Kaljusti, atskaņojot svaigi godalgoto Perta skaņdarbu “Adam’s Lament”.

Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē, izsakot cieņu komponistam Pertam, norādīja, ka jebkura ieraksta pamatā ir laba mūzika. Kā veiksmīgā ieraksta pamatlicējus Šnē nosauca arī ierakstu meistaru Manfredu Eiheru un viņa ierakstu kompāniju ECM, kuri zina to, kāpēc viņi dara savu darbu, un nesamazina kvalitātes kritērijus. Šnē uzteica arī diriģentu Kaljusti kā izcilāko Perta interpretētāju.

Kultūras ministre Dace Melbārde, sveicot Latvijas Radio kori un orķestri “Sinfonietta Rīga” ar iegūto “Grammy” balvu, norādīja, ka tas ir kārtējais apliecinājums Latvijas mūziķu izcilībai. Viņa pauda, ka šādos brīžos mēs kļūstam par pasaules kultūras lielvalsti. Melbārde atzīmēja, ka balva ir skaists vainagojums Latvijas Radio kora līdzšinējai ilgstošajai, veiksmīgajai sadarbībai ar diriģentu Tenu Kaljusti, un novēlēja, lai tā kļūst par pakāpienu ceļā uz jaunām virsotnēm.

Tāpat sveicēju pulkam pievienojusies Saeimas priekšsēdētaja Solvita Āboltiņa (V), kura arī sveic Latvijas Radio kori un orķestri “Sinfonietta Rīga” ar izciliem panākumiem, iegūstot prestižo “Grammy” mūzikas balvu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā. Āboltiņa pateicas Latvijas Radio korim un orķestrim “Sinfonietta Rīga” par Latvijas vārda nešanu pasaulē.

Kompaktdiska ieraksts veikts 2011. gada novembrī Nigulistes baznīcā Tallinā. Igauņu diriģenta Tenu Kaljustes vadībā to ieskaņojis Latvijas Radio koris, “Sinfonietta Rīga”, “Vox Clamantis”, Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris.

Jau ziņots, ka svētdien Losandželosā notika 56. ikgadējā “Grammy” balvu ceremonija, kurā triumfēja elektroniskās mūzikas duets “Daft Punk”, kā arī repa duets “Macklemore” un Raiens Luiss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+