Latvijā
Sabiedrība

Bija pazudis diennakti: Tukumā atrod mazu bērnu1

Foto: Unsplash

Vakar, 22.maijā pulksten 13.40, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī tika saņemta informācija no satrauktas bērna mātes par septiņus gadus veca puisēna pazušanu.

Saņemot informāciju, policija noskaidroja, ka jau iepriekšējā dienā, ap pulksten 16, no savas dzīvesvietas – daudzdzīvokļu mājas Tukumā, izgāja septiņus gadus vecs puisēns, lai dotos uz blakus esošo bērnu spēļu laukumu un neatgriezās savā dzīvesvietā.

Policijas darbinieki nekavējoties uzsāka puisēna meklēšanas pasākumus. Tika noskaidrots, ka puisēns pēdējo reizi bija manīts spēļu laukumā. Meklēšanas pasākumu ietvaros, policisti aptaujāja blakus esošo ēku iedzīvotājus, kā arī veica apkārtnes pārmeklēšanu.

Jau pēc divām stundām puisēns bija atrasts savas dzīvesvietas blakus esošās kāpņutelpas sestajā stāvā. Bērns ar liftu bija uzbraucis sestajā stāvā pie mājas bēniņiem un uztraukumā nav varējis nokļūt atpakaļ.

Zēns nodots mediķu rīcībā, pēc kā nogādāts savās mājās.

Par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība, kuras ietvaros tiks skaidroti visi notikušā apstākļi un vērtēta mātes atbildība. Par notikušo ir informēta arī Bāriņtiesa un Sociālais dienests.

Policija atgādina, ka bērna pazušanas gadījumā, tuviniekiem nekavējoties ar informāciju ir jāvēršas policijā. Šādos gadījumos nav jāgaida vairākas stundas vai pat diena, jo svarīga ir katra minūte. Arī šajā gadījumā, ja par puisēna pazušanu būtu paziņots nekavējoties, meklētais bērns uzreiz būtu atrasts.

Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar aicinājumu nebūt vienaldzīgiem un ziņot policijai, ja tiek pamanīts bērns, kurš viens klīst pa pilsētu vai kur citur, vai arī ja tas atrodas apstākļos, kas var viņam kaitēt.

LA.lv