×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Bija vīri ar krampi (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Atceroties vienotības dienas uz barikādēm, partiju plēšanās pēc portfeļiem šķiet sevišķi sīka un niekkalbīga būšana. Varētu aptaujāt pilngadīgos Saeimas locekļus, cik no viņiem bijuši 1991. gada valsts sardzes ierindā. Nu, Kučinskis esot saķēries elkoņos ar MK ēkas aizstāvjiem, bet tie būs reti putni varasvīru vidū, kas kailām rokām gājuši par Latviju pret neatkarības zaimotājiem. Tas pamanāms kaut neesošās atsauksmēs, kur politiķi nedalās dzīvās liecībās, kā ar latviešiem kā mūris stāvējuši barikādēs. Protams, rīko valstiskus pasākumus, iededz ugunskurus, bet daudziem obligātās atsēdēšanas dēļ, nevis būtiskai atmiņai.

Toreizējie lielie mērķi – atgūt valstiskumu, atgriezties Eiropas tautu saimē – caurmērā panākti. Jāpiekrīt, ka birokrātiskās attiecībās ar ES lietojam pārāk biezu vazelīna smēri, taču eirogravitācija ir pareizs Latvijas pievilkšanās virziens, no kura nav atpakaļceļa. Reizi par visām reizēm jāuzber pipari uz mēles tiem, kas mēģina uzspiest latviešu tautai, ka arī krievvalodīgie sirdīgi balstījuši neatkarības ideju. Toreiz barikādēs jokoja – Rīgā sabraukuši tik daudz latviešu, kā nekad nav bijis. Pretošanās smagumu uz saviem pleciem pa lielākai daļai iznesa krampīgi lauku vīri, dežurējot pie gunskura ar tējas virumu un sviestmaizes ņuku. Krieviem un citiem bija maza daļa gar to – tāpat kā 1918. gadā latviešiem izcīnot savu valsti. Jā, bija, kas ar karstu sirdi par brīvu Latviju, ne mazums pielaidīgi pret komunistu varas sagrūšanu, taču simtiem tūkstošu aktīvi darbojās pretspēkos. Kur palika interfrontieši? Nogrima Veln­ezerā? Darbaļaužu aizstāvji pārģērbušies dzīvo tepat līdzās kapitālismā! Kā sarkanie streļķi sargāja Ļeņinu, tā interfrontes veterāni sargā Putinu ar rokām grābekļa garumā impērijas atdzemdināšanas un krievu pasaules paplašināšanas plānos. To dara, skaidri zinot, ka Kremļa līderu negodīgums ir taustāms un starptautiski noteiktās kārtības pārkāpumi ļoti tieši. Bet jau no sputņika redzams, ka ambīcijas plok, dzīve Krievijā nav rožudārzs, un nupat arī propagandas medus tek pāri lūpai. “Saskaņas” partijai, kas ēd Latvijas maizi, jāvaicā – cik tā mudinājusi savus vēlētājus ciešāk pieslieties Latvijas valstiskumam? Cik nosodījuši Kremļa spēka lietošanas izrīcības, kad lien un lien virsū kaimiņiem? Nekas, amerikāņi pētīšot, cik un kam miljonus atvēlējis Kremlis ietekmes aģentiem Eiropas partijās.

Vairāk sāpina, ka starp latviešiem patriotisms iet mazumā, kurpretī kangarisms pieaug. Plaši izvērsušies jauni, skaļi politkorektuma komisāri ar pavadošajām mūzām – naidu un nicīgumu pret latvisko, dumjību un uzpūtību. Gados vecāki internacionālisti kūpina kaļķīti – kas tie par okupantiem, ar krieviem tik labi satikām. Šai pērkamības publikai par skādi atmodas piekritēju lēģerī arvien ir daudz vairāk pilsoņu, godprātīgu patriotu. Uz barikādēm viņi devās pārliecības dēļ, ne pēc algas vai ordeņa. Un šodien ietu. Valsts ir valsts, lai kā nepatiktu mūsu politikas malējiņi. Kad atskaņo vecās ilgspēlējošās kremlinu plates, kad nezinām, cik dziļi valsti iešturmēs islāmistu bēgļu masas un kad pasauli apdraud satricinājumi, uz ko politiķi nezina atbildēt ne mū, ne mē, latviešiem jābūt gataviem jebkādai situācijas attīstībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nav nekādas tiešas sakarības starp to kas ir bijis barīkādēs no Saeimas, kas nebijis. Cīņa iet nevis starp karjeristiem un patriotiem. Cīņa notiekās starp okupantiem un Latvijas patriotiem. Tie piecdesmit procenti, par kuriem nesen teica Bojars darbojās un savas funkcijas pilda. Nav svarīgi, kā tas izskatās no malas parastam mietpilsonīm, bet cīņas iet pēc būtības, izmantojot visus apmelnošanas līdzekļus, un nevajag te atkal piesaukt barīkādes un latviešu nacionālās īpatnības. Sen jau laiks runāt nopietni un atšķelt tos putinoidus (paslēptos interfrontiešus) no vadošām pozicijām. Bet viņi šodien joprojām pat ES ieņem pozicijas. Tā ka runa nav par to vai tu bijis vai nebijis, runa ir par to, kur tu esi šodien.

 2. Ja, ir apraksti, ir zinas, ka musu “vadosie”stavejusi barikades…Bet ir tukstosi, kam neerti pat pieteikties sijos sarakstos…Cik zinu, NEVIENS no maniem radiniem, viriesiem, kas BIJA barikades, nekur nav pieteicies.Saka, bija jaiet-gajam…Un viss.Pat konkreti 4 viriesi no manas gimenes, izradas, neviens nekur nav registrets un registrejies…Kaut ka neerti esot …Bija jaiet un gaja.Bet vadosie drosi vien, pat 2x pieregistrejusies.Drosi vien, kaut gan pai aizkrasne kules kasija…

 3. Cik smuki pavilkās te, tie, kuriem Līcītis iespieda asti durvīs !!!

 4. Vai man te kāds var pastāstīt, kas ir Egils Līcītis?

  • “Vairāk sāpina, ka starp latviešiem patriotisms iet mazumā, kurpretī kangarisms pieaug.”
   ================================================================
   Atpazīstu brāli Koļu! Bija vīri ar krampi, taču kapitālisms ne tādus vien saliecis:
   “Ēriks dzīvo skārda būdiņā bez elektrības pie pašas Latvijas un Igaunijas robežas. Ar savu vitalitāti un fantasta dabu, viņš ir vienmēr gaidīts apkārtējo kaimiņu mājās. Ar katru no pierobežas iedzīvotājiem viņu saista kāds notikums.” Ērik, atnāc (sk. You Tube) .Režisors Zviedris Ivars

 5. Līcītis ir slimīgi samaitāts ar pretnzijām uz gudru, asprātīgu domu un ekspresīvu izteiksmi, bet netalantīgais vecītis ik reizi apliecina, ka ir tikai žurnālista izstrādājums…

 6. “Varētu aptaujāt pilngadīgos Saeimas locekļus, cik no viņiem bijuši 1991. gada valsts sardzes ierindā.” Lūdzu, Egīl aptaujā. Un noskaidro cik deputāti un deputātes ir zemessargi.
  Bet par Kučinski no raksta netapa skaidrs – ta šis bija uz barikādēm vai nē?

  • Anekdotē čukča esot teicis: – ja ņe čitāķeļ, ja pisāķeļ ! –
   Mūsu “locekļi” var teikt: – es neesmu sargātājs, es esmu apsargājamais ! –

  • Kučinskis kopā ar šķēli AIZ barikādēm
   štukoja par priHvatizāciju, visdrīzāk ??

   • Anniņ, tev jāvelk uz čučumuižu. Un Barikādēs (svarīgākajos objektos) cilvēkus reģistrēja gan. Jo lai zinātu, kurš būs tieši šeit arī rīt un parīt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+