Mobilā versija
+12.3°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
21. decembris, 2015
Drukāt

Kā vērtējat Saeimas veikumu aizejošajā gadā? (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāti devušies brīvdienās, lai atsāktu darbu ziemas sesijā no nākamā gada 8. janvāra. Jautāju deputātiem, ar kuriem aizejošā gada paveiktajiem darbiem viņi lepojas un kas nav īsti izdevies. Kādas ieceres nākamajam gadam?

 

Kārlis Šadurskis, “Vienotība”: “Pirmajā vietā noteikti liktu to, ka mēs sekmīgi virzāmies ēnu ekonomikas apkarošanas virzienā. Īpaši vēlētos izcelt reversās PVN maksāšanas kārtības ieviešanu no nākamā gada 1. aprīļa datoru un mobilo telefonu jomā. Tas mums ļaus nosargāt daudzus miljonus, kas citādi tiktu izkrāpti no valsts budžeta nepamatotu PVN atmaksu veidā. Būtisks arī jaunais regulējums kases aparātiem. Esam sagatavojuši normatīvo bāzi sociālās apdrošināšanas iemaksām – proti, no 2017. gada vismaz no minimālās algas ikvienam strādājošam būs jāmaksā sociālās iemaksas. Tas mūs pasargās no milzu problēmām nākotnē, ka mūžu mikrouzņēmumu režīmā nostrādājušie vecumdienās būtu nopelnījuši tikai apmēram 60 eiro pensiju. Nākamgad jāsakārto normatīvā bāze veselības jomā, lai varētu iezīmēt veselības nodokli kā vienu no sociālo iemaksu daļas. Runājot par neveiksmēm – diemžēl neizdevās palielināt lielākā apjomā minimālo algu.”

 

Andrejs Klementjevs, “Saskaņa”: “Kā opozīcijas pārstāvji varam lepoties ar to, ka tika atbalstīti vairāki mūsu priekšlikumi nākamā gada budžetā. Tie saistīti ar atbalstu tādos virzienos kā izglītība, tikumība un veselība. Izcīnījām finansējumu gan skolām un baznīcām, gan slimnīcām un sporta centriem. Tāpat labi, ka budžetā iestrādāti labojumi, kas dos iespēju pārskatīt krīzes laika pensijas, kurām bija negatīvs indekss. Tas gan nav tiešā veidā mūsu nopelns, bet ļoti labi, ka Laimdota Straujuma atkāpusies, jo pēdējo pusgadu šī valdība vienkārši stagnēja un nekas vairs nevirzījās uz priekšu. Mēs pat bijām saguruši to nemitīgi kritizēt par nekā nedarīšanu. Vienalga, kurš būs nākamais premjers, sliktāk par līdzšinējo valdību strādāt vienkārši nebūs iespējams. Rūgtums, ka prezidents neuzticēja valdības veidošanu “Saskaņai”, jo mēs tomēr esam lielākā Saeimas frakcija. Nākamajā sesijā vēl jutīsim izpildvaras neizdarības sekas. Mani personīgi ļoti interesē, kā sāks strādāt e-veselības projekts, kam iztērēts daudz naudas, kas notiks ar “Telia­Sonera” piedāvājumu “Lattelecom” un “LMT” lietā.”

 

Edvīns Šnore, Nacionālā apvienība: “Labi, ka mums izdevies uzlabot Latvijas oficiālo pozīciju sarunās par bēgļu uzņemšanu. Izdevās iekļaut atsauces uz mūsu vēsturisko situāciju migrācijas jomā, uz to, ka nevaram uzņemt jaunus bēgļus, jo mums jau ir problēmas ar esošajiem migrantiem. Ja nebūtu mūsu aktivitātes, tad situācija migrantu uzņemšanā būtu daudz draudošāka. Mums jābūt daudz uzmanīgākiem pret Eiropas Komisijas nostāju, kas, manuprāt, nav pareiza. Piemēram, parādījušās runas par Latvijas atbalstu pastāvīgam patvēruma meklētāju pārvietošanas mehānismam starp ES valstīm. Vadāt šos cilvēkus no vienas valsts uz otru galīgi nebūtu nekāds risinājums. Diemžēl neizdevās pārliecināt koalīcijas partnerus, ka termiņuzturēšanās atļauju dalīšana nekustamā īpašuma pircējiem būtu jāizbeidz. Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā tā nepavisam nav pareiza prakse. Nākamgad esmu plānojis vairāk koncentrēties uz latviešu valodas pozīciju stiprināšanu.”

 

Kārlis Seržants, ZZS: “Man personīgi lielākais gandarījums ir par izcīnīto Policijas dienu. Tas varbūt nav nekas valstiski izšķirošs, tomēr šis jautājums ilgus gadus tika “žāvēts” parlamentā. Bet galu galā izrādījās, ka vajag tikai aiziet un aprunāties ar kolēģiem no citām frakcijām. Nedaudz pārliecināšanas – un notiek. Tāpat jūtos gandarīts, ka pirmajā lasījumā izdabūju cauri ierosinājumu par bargāku vēršanos pret auto odometru viltotājiem. Šis likumprojekts diemžēl atkal ir iesprūdis, un pēc jaunā gada nāksies to no jauna aktualizēt, tagad jau reizē ar tahogrāfiem. Varētu veidot vienu likumprojektu, kur būtu atrunāti visi tehnisko ierīču viltošanas gadījumi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. ar −273,15 °C jeb 0 K. Absolūtā nulle!

 2. cik nu negatūvi var, tik negatīvi vērtēju!

 3. ire ko veerteet?!

 4. Kas tur ko vērtēt…………….

 5. Jo vairak redzamas saemas bildes. jo sliktaka veseliba. Neredzu nevienu,kas kautko butu izdarijisiedzivotaju laba. Ak sis velasziepes, velasziepes.

 6. Skolotājs teiktu ļoti vāji un jāpaliek uz otro gadu – Saeimai tas nozimētu atlaišanu. Bet tie izglītības likumi ir tik humāni un uz otro gadu neatstāj un par sliktu darbu neatlaiž…

 7. sociāli atstumtais Atbildēt

  ārkārtīgi negatīvi !
  SAEIMA ir jāatlaiž uz ātrāko !
  aicinām atbalstīt CVK 13.nov. izsludināto biedrības ,, Varu Latvijas tautai ,, aptauju par SAEIMAS atlaišanu !

 8. Manuprāt, pajautāt vajadzēja šādi – vai bez minstināšanās varat nosaukt kaut vienu lietu, ko Saeima aizejošajā gadā ir lēmusi par labu tautai?

 9. Bužetam pievienotais likums par 10% palielināt zemes vēretību IR KLAJI PRETRUNĀ AR BRĪVĀS tidzniecības ligumu,un to apstrīdēs PTO un palūgs atcelt, kā tas notika Krievijā.

 10. LOTI LOTI LOTI NEGATIVI , TADA SAJUTA KAD sadurskis vispar tai saeima gul un algu sanem ne par ko,vienu vardu sakot tada akstisanas vien ir tai saeima,zzs tadi divkosi svarstas uz abam busem bez rakstura,nacionala savieniba saka vienu dara citu ,jo ta jau ie 27gadi vieni un tie pasi pusaizmigusi prieks tautas ,bet lai savas kabatas papildinatu ar lielakam algam tur JA MES NEGULAM ,MUMS VAJAG ,VAJAG ,VAJAG PAR MAZ,MAZ,MAZ.

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (10)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mūsu cilvēks!

Zaļo, zemnieku un “Saskaņas” draudzība

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Gatis Truksnis (ZZS). Jūrmalas domē par sadarbību vienojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija “Saskaņa”, opozīcijā paliek partiju apvienības “Tev, Jūrmalai!”/Jaunā konservatīvā partija un Nacionālās apvienības deputāti. Priekšsēdētāja vietnieces amatā ievēlēta Rita Sproģe (ZZS), bet, lai nodrošinātu “Saskaņas” atbalstu, izveidots vēl viens priekšsēdētāja vietnieka amats – par vietnieku pilsētas attīstības politikas jautājumos ievēlēts partijas “Saskaņa” deputāts Ņikita Ņikiforovs. Pie amatiem domes komiteju vadībā tikušas arī abas pārējās “Saskaņas” deputātes.

 

* Tulkojums no krievu val. – “Mūsu cilvēks!”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (5)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+