×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. novembris, 2012
Drukāt

Bijušā CIP direktora ārlaulības sakaru skandāls vēršas plašumā

Foto - AFPFoto - AFP

Ar bijušā ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktora Deivida Petreusa ārlaulības sakaru skandālu, iespējams, saistīts arī ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Alens, liecina atklātībā nonākusī informācija.

Šāds atklājums ir negaidīts pavērsiens plašajā skandālā, kas pamatīgi satricinājis Vašingtonu vien dažas dienas pēc ASV prezidenta vēlēšanām. Arlaulības sakaru dēļ piektdien demisionēja līdzšinējais CIP direktors Petreuss, kurš iepriekš bija guvis starptautisku atzinību par armijas vadību Irākas un Afganistānas karos. “Pēc 37 gadu ilgas laulības es esmu izrādījis ārkārtīgi sliktas izvērtēšanas iespējas, iesaistoties ārlaulības sakaros,” personālam nosūtītajā vēstījumā norādīja Peteruss. “Šāda uzvedība ir nepieņemama gan kā vīram, gan kā šādas organizācijas vadītājam.”

Ārlaulības sakari nākuši gaismā, kad Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) veicis izmeklēšanu, vai nav noticis drošības protokola pārkāpums ar Petreusa izmantoto datoru. FIB veicis izmeklēšanu par Polu Broudvelu, kura izdevusi par Petreusu labvēlīgu grāmatu “All In: The Education of David Petraeus”, izvērtējot vai viņa nav piekļuvusi slepenai informācijai. Kā atklāja vārdā neminēta Pentagona amatpersona, FIB izmeklēšanā atklāta aptuveni 30 tūkstošu lapaspušu bieza korespondence – galvenokārt elektroniskā pasta vēstules – starp Alenu un Džillu Keliju, kas figurē arī Petreusa skandālā. Viņu korespondence datēta ar 2010. līdz 2012. gadu.

Floridā dzīvojošā Kelija šogad bija informējusi FIB par saņemtajām elektroniskā pasta vēstulēm, kurās viņai tika izteikti draudi. Šīs vēstules FIB noveda uz Broudvelas pēdām. Pēcāk tika atklāta Broudvelas un Petreusa elektroniskā korespondence, pateicoties kurai izmeklētāji uzzināja par viņu mīlas sakaru. Kā atzina vārdā neminēta ASV Aizsardzības ministrijas amatpersona, pastāv “skaidra iespējamība”, ka Alena elektroniskās pasta vēstules ir saistītas ar Petreusa izmeklēšanu. “Aizdomas saistītas ar nepiedienīgu saziņu” starp Alenu un Keliju, atklāja amatpersona.

Alens saglabās ASV spēku komandiera posteni Afganistānā, taču tiks aizkavēta viņa apstiprināšana NATO spēku virspavēlnieka amatā. Pagaidām vēl nav īsti skaidrs, par kādu pārkāpumu Alens šobrīd tiek turēts aizdomās – darba elektroniskā pasta izmantošanu saziņai ar Keliju vai slepenas informācijas izpaušanu. Kelija ir Petreusa ģimenes draudzene. Gan Petreuss, gan Alens savulaik dienēja Tampā, ASV Floridas štatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+