×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Bijušā finanšu policista radinieki īsā laikā vairojuši turību (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Pētot bijušā finanšu policista Roberta Dirnēna un viņa brāļa Kaspara Aleksandrova “finanšu impēriju”, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” atklāj, ka tās sagādāšanā banku aizdevumi nav izmantoti. Tā kā naudas izcelsme nezināma, tas rada aizdomas, ka tā iegūta naudas atmazgāšanas shēmās, kas, pērkot īpašumus, legalizēta.

Dirnēns amatpersonu ienākumu deklarācijā pēkšņi uzrādīja ievērojamu naudas summu, ko saņēmis mantojumā no mirušās mātes Lidijas Dirnēnas. Skolā, kur strādājusi abu brāļu māte, gan stāsta ko pretēju par viņas turību: “Viņa bija, starp citu, ļoti nabadzīgs cilvēks. Viņa nebija uzņēmēja. Viņa dzīvoja šeit no sākuma skolotāju mājā. Divas ģimenītes dzīvoja mazā divistabu dzīvoklītī; katrai ģimenītei bija viena istabiņa. Pēc tam viņas saņēma no pašvaldības dzīvoklīti, arī ierādīja mazu dzīvoklīti viņai. Viņa ir situsies kā pliks pa nātrēm.”

Skolā dēlu rīcību dēvē par savas mātes apmelošanu.

Saskaņā ar vairāku “Aizliegtā paņēmiena” avotu stāstīto, finanšu policista brālis Kaspars Aleksandrovs, visticamāk, ir saistāms ar vienu no Latvijā lielāko naudas apgrozīšanas grupējumu, kas apkalpo uzņēmumus pievienotās vērtības nodokļa (PVN) optimizēšanā un iegūšanā.

Savukārt finanšu policista Roberta Dirnēna varā bijusi iespēja vai nu izmeklēt aizdomīgus darījumus, par kuriem informācija nākusi no Valsts ieņēmuma dienesta datu bāzēm, vai nu neizmeklēt, kas dod iespēju saņemt kukuļus par “acu pievēršanu”.

Savukārt iegūto skaidro naudu legalizēt caur darījumiem nekustamo īpašumu jomā savā ziņā jau var uzskatīt par klasiku. Un šīs shēmas realizācijai der gan radinieki, gan uzticamas personas.

“Aizliegtā paņēmiena” rīcībā ir informācija, ka Aleksandrovs, piemēram, nulles deklarāciju, ko pirms četriem gadiem vajadzēja iesniegt visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tajā brīdī bija vairāk nekā 10 000 latu, neiesniedza – tātad nekā viņam nebija, bet šobrīd viņš dzīvo vērienīgā īpašumā Pierīgā, Mārupes pusē, Brūkleņu ielā.

Robertam Dirnēnam ir dēls Robijs, šobrīd 23 gadus vecs, kurš jau paguvis tikt pie diviem dzīvokļiem jaunajos projektos – gan Rīgā, Zolitūdē, gan Ozolniekos, viņam arī pieder zeme – gan Rīgā, Atlantijas ielā, gan Garkalnes novada Sunīšos, Fazānu ielā, kas ir ekskluzīvu māju rajons.
Vēl dēlam pieder trešdaļa kokmateriālu tirdzniecības starpnieku kompānijā S.D.D, kas savu darbību sākusi pavisam nesen, taču jau pirmajā darbības gadā uzrādījusi vairāk nekā miljonu eiro lielu apgrozījumu, nopelnot 20 000 eiro. Turklāt šī firma jau paguvusi nopirkt 2014.gada izlaiduma automašīnu “Jeep Grand Cherokee”, kuras vērtība ir apmēram 60 000 eiro.

Savukārt Aleksandrovam ir meita Madara Dirnēna, kura ir valdes locekle pavisam nesen izveidotā uzņēmumā “Re&Low Consultation”, un tas jau paguvis nopirkt četras automašīnas. Vienu “Ford Transit Custom”, divus “Range Rover” un vienu BMW. Mašīnas jaunas, un kopējā to vērtība ir apmēram 250 000 eiro.

Aiz cita Kipras uzņēmuma “Hillgroup Alliance” paveras vesela nekustamo īpašumu impērija, kas acīmredzami saistīta ar Aleksandrova meitu, norāda raidījums. Proti, uzņēmumam “Hillgroup Alliance” pieder Dānijas reģistrētā kompānija, kurai savukārt Latvijā pieder firma ar nosaukumu “DanLat Investment”. Šīs firmas īpašumā ir astoņi īpašumi – ekskluzīvi dzīvokļi, zemes gabali gan Rīgā, gan Jelgavā, gan arī Garkalnes novada Sunīšos, kaimiņos ar Robijam Dirnēnam jau piederošo īpašumu. Šai kompānijai pieder arī māja Brūkleņu ielā, kur dzīvo Aleksandrovs, kā arī daļa no ēkas Rīgā, Ieriķu ielā 15, ko savukārt nomā Madaras Dirnēnas pārstāvētais uzņēmums “Re&Law Consultations”.Šai kompānijai pieder arī firma ar nosaukuma “Skulte Real Estate”, kuras juridiskā adrese ir Jelgavā, Celtnieku ielā, un kurai savukārt pieder – vairāki zemes gabali Limbažu rajona Skultē, vēl citviet Latvijā, kā arī īpašumi Jūrmalā un māja Jomas ielā.

Šo visu īpašumu iegādes darījumi notikuši pēdējo desmit gadu laikā un banku aizdevumi šajos darījumos nav izmantoti, uzsver raidījums.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Nav brīnums, ka Latvija velkas nabadzībā pakaļ gan Lietuvai, gan Igaunijai. Te taču saimnieko BANDAS! uN KĀDĒĻ KLUSĒ VISAS IESTĀDES UN VALDĪBA, vai kādam no malas ar pirkstu jāparāda. Es gribu zināt, ko pēc šādas informācijas darīs Kalnmeiers, Vējonis, Kučinskis…. vai ļausies nopirkties, vai cels visu augšā vai cels tikai tad, ja aiz šiem bandītiem ar sargsuni saitē nestāvēs kāds no varenajiem.

  2. Noskatījos raidījumu “Aizliegtais paņēmiens” par Dirnēnu ģimenes pēkšņo bagātību. Pārsteidza prokurora un KNAB ierēdņu attieksme, uzvedība un nepārliecinošās atbildes, ar savu “skatu no malas” un sūdzēšanos par izmeklētāju pārslogotību un kadru trūkumu. Interesi notiekošajā izrādīja vienīgi VID vadītāja. Manuprāt šādu gadījumu izmeklēšanā ir jābūt vienam galvenajam kritērijam: tev ir juridiski (ar papīriem) jāpierāda tavas naudas izcelsme, kas tev ļāva tikt pie šādas bagātības! Ja tu to nevari pierādīt, tad neko darīt – nauda ir iegūta nelikumīgi un tev par to ir jāatbild likuma priekšā. Un nebūtu vajadzīgas gadiem ilgas izmeklēšanas. Šaubos, vai tik vienkāršs punkts ir ierakstīts mūsu likumos.

  3. Dirnēni jau sen tālēs zilajās…

  4. Ja pat lielprokurors tic, bagāts palicis , jo naudiņu atradis uz tumbočkas; vecmāmiņas mantojums no iekrātās pensijas, ko tad? Tik $ ticīgi! Tad tie mazie muļķīši lai tik maksā nodokļus – mums tumbočkas…

  5. Visa mūsu tiesībsargājošā sistēma kā tāda sūdu čupa.AR notāra palīdzību var vecam cilvēkam īpašumu izkrāpt un viss taisnīgi Tiesa apstiorina un vari kaut kaukt aiz izmisuma. Prokuratūra Latvijas patriotam par sudū krivam salauztu slotaskātu uzrīko vienu tiesas sēdi pēc otras, bet te pēkšņi visu acu priekšā notiek kliedzošas nelikumības un neviens neko neredz, neviens neko nezin un vispār jau nav tādu likumu, kas liktu par pienākumu tiesībsargājošām iestādēm strādāt. Vai tiešām tā ir Latvija? Un izrādās ka visi noziedznieki ir tikai latvieši, jo neesmu manījis nekur nekādas prāvas pret krieviem.

  6. puķina inspirēts Latviju nomelnojošs raidījums, meli . Bet citādi sausais atlikums – jāceļ likumsargu algas un uz diviem republikas pilsoņiem pa izmeklētājam

  7. Vajag tikai mācēt.

  8. sūdi lien laukā pa šuvēm laiks likt uz rezervistu soliņa ar rūtainu sauli.

Draugiem Facebook Twitter Google+