Eiropa

Bijušais futbolists Kantonā grib būt Francijas prezidents0

Foto – AFP

Bijušais futbola kluba “Manchester United” uzbrucējs Ēriks Kantonā paziņojis, ka grib startē šogad gaidāmajās prezidenta vēlēšanās un mēģinās savākt nepieciešamo skaitu amatpersonu parakstu, lai izvirzītu savu kandidatūru, ziņo laikraksts “The Daily Telegraph”.

Bijušajam futbolistam līdz februāra beigām nepieciešams iegūt piecu simtu vēlētu Francijas amatpersonu atbalstu, lai varētu piedalīties vēlēšanās. Tāpēc viņš Francijas pilsētu mēriem un pašvaldību vadītājiem izsūtījis vēstuli, kurā sevi raksturo kā “atbildīgu pilsoni”. “Šī atbildība neļauj man klusē. Jo īpaši laikā, kad mūsu valstij jāizdara sarežģītas izvēles, kas ietekmēs mūsu nākotni,” rakstījis Kantonā. Viņa vēstule nopublicēta arī laikrakstā “Liberation”. Tajā bijušais futbolists pauž bažas par to, ka Francijā jauniešiem esot “ierobežotas iespējas”. Viņš arī norāda uz sociālajām netaisnībām, kas ir “pārāk daudz, pārāk acīmredzamas, pārāk sistemātiskas”.

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks aprīļa beigās. Divi visvairāk balsu ieguvušie kandidāti maija sākumā sacentīsies vēlēšanu otrajā kārtā, kurā tiks izvēlēts Francijas prezidents. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka pagaidām par vēlamāko prezidentu franči atzīst sociālistu kandidātu Fransuā Olānu, kurš aptaujās apsteidzis arī pašreizējo valsts vadītāju Nikolā Sarkozī.

Franču politiskie apskatnieki norāda, ka Kantonā nebūs nekādu izredžu iekļūt vēlēšanu otrajā kārtā, pat ja viņam izdosies savākt 500 parakstus savas kandidatūras izvirzīšanai.

LA.lv