Eiropa

Bijušais futbolists Kantonā grib būt Francijas prezidents0

Foto – AFP

Bijušais futbola kluba “Manchester United” uzbrucējs Ēriks Kantonā paziņojis, ka grib startē šogad gaidāmajās prezidenta vēlēšanās un mēģinās savākt nepieciešamo skaitu amatpersonu parakstu, lai izvirzītu savu kandidatūru, ziņo laikraksts “The Daily Telegraph”.

Bijušajam futbolistam līdz februāra beigām nepieciešams iegūt piecu simtu vēlētu Francijas amatpersonu atbalstu, lai varētu piedalīties vēlēšanās. Tāpēc viņš Francijas pilsētu mēriem un pašvaldību vadītājiem izsūtījis vēstuli, kurā sevi raksturo kā “atbildīgu pilsoni”. “Šī atbildība neļauj man klusē. Jo īpaši laikā, kad mūsu valstij jāizdara sarežģītas izvēles, kas ietekmēs mūsu nākotni,” rakstījis Kantonā. Viņa vēstule nopublicēta arī laikrakstā “Liberation”. Tajā bijušais futbolists pauž bažas par to, ka Francijā jauniešiem esot “ierobežotas iespējas”. Viņš arī norāda uz sociālajām netaisnībām, kas ir “pārāk daudz, pārāk acīmredzamas, pārāk sistemātiskas”.

Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks aprīļa beigās. Divi visvairāk balsu ieguvušie kandidāti maija sākumā sacentīsies vēlēšanu otrajā kārtā, kurā tiks izvēlēts Francijas prezidents. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka pagaidām par vēlamāko prezidentu franči atzīst sociālistu kandidātu Fransuā Olānu, kurš aptaujās apsteidzis arī pašreizējo valsts vadītāju Nikolā Sarkozī.

Franču politiskie apskatnieki norāda, ka Kantonā nebūs nekādu izredžu iekļūt vēlēšanu otrajā kārtā, pat ja viņam izdosies savākt 500 parakstus savas kandidatūras izvirzīšanai.

LA.lv
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Ar Ukrainu viss būs kārtībā 1
1 diena
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
2 dienas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tiesa Francijā noraida prāmja “Estonia” katastrofas upuru tuvinieku prasību
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu
7 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Rīga karstumu izjutīs mazāk. Toma Briča prognoze par gaidāmo laiku
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ierīkoja slēpni un šāva pa riepām: Igaunijā aiztur bandu no Latvijas
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
FOTO, VIDEO. Policija: Advokātu Bērziņu laupītāji nāvējoši sašāvuši, mājas saimnieci – sasējuši
4 stundas