×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Bijušais izglītības ministrs Broks konsultē augstskolu kā advokāts

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais izglītības ministrs, zvērināts advokāts Rolands Broks sarunās ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības kvalitātes dienestu par doktora grādu piešķiršanu konsultē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), 22.septembrī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

To raidījumam apstiprina gan RPIVA rektore Dace Markus, gan pats Broks, kurš savā darbībā nesaskata likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpšanu.

Taču tā nešķiet Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča uzskata, ka šī lieta ir jāizmeklē.

“Mūsu praksē jau ir viens spēkā stājies tiesas spriedums, kur tiesa ir izvērtējusi šādu situāciju, kad valsts amatpersona, atstājot amata pienākumu pildīšanu, ir slēgusi pakalpojuma līgumu ar konkrētu komersantu, saņemot par šo pakalpojuma līgumu atlīdzību. Un tiesa ir secinājusi, ka, ņemot vērā to, ka, pildot amata pienākumus, šis cilvēks, šī persona bija kontrolējusi šo komersantu. Tiesa secināja, ka tādā veidā šī persona ir ieguvusi šī komersanta mantu, jo finanšu līdzekļi tiesas ieskatā arī ir komersanta manta. Tiesa atstāja spēkā KNAB lēmumu,” skaidro Jurča.

Jau vēstīts, ka RPIVA, izveidojot Pedagoģijas promocijas padomi, piešķīrusi doktora zinātniskos grādus, kaut arī akadēmijai šādas tiesības nav deleģētas. Patlaban Latvijā tādas tiesības ir piešķirtas 13 augstākās izglītības iestādēm, bet RPIVA šajā sarakstā nav iekļauta. Ministrija ir konstatējusi vismaz astoņus gadījumus, kad RPIVA ir piešķīrusi doktora zinātnisko grādu.

Broks kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās no ZZS saraksta, taču netika ievēlēts. 2010.gadā 3.novembrī jaunā Saeima apstiprināja Valda Dombrovska (V) otro valdību, kurā Broks kļuva par izglītības un zinātnes ministru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+