Pasaulē
Eiropa

Bijušais kanclers Miterlēners: Austrija ir ceļā uz “autoritāru demokrātiju”0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Sputnik

Pašreizējā Austrijas labējā valdība atbilst visiem populisma kritērijiem un valsts uzņēmusi virzību prom no atvērtas sabiedrības, trešdien paziņojis bijušais kanclers Reinholds Miterlēners.

“Mēs esam uz problemātiska ceļa no liberālas demokrātijas uz autoritāru demokrātiju,” savas autobiogrāfijas prezentācijā atzina bijušais konservatīvās Tautas partijas (OeVP) vadītājs.

Šī ir asākā kanclera Sebastiana Kurca kritika, kas līdz šim izskanējusi no paša pārstāvētās partijas biedra puses.

2017.gadā Kurcs veica partijā iekšējo apvērsumu un pārņēma OeVP vadības grožus savās rokās, gāžot līdzšinējo līderi Miterlēneru. Pēc tam Kurcs pielika punktu arī konservatīvo koalīcijai ar sociāldemokrātiem.

Šobrīd OeVP veido koalīciju ar galēji labējo Brīvības partiju.

Kurca priekštecis norādīja, ka pašreizējā valdība īstenojot “nehumānu un cinisku” politiku pret patvēruma meklētājiem, uzņemšanas centrus pārdēvējot par “izraidīšanas centriem” un ierosinot bēgļiem stundā maksāt tikai 1,5 eiro.

Miterlēners apgalvoja, ka pašreizējā valdība uzskatāma par populistisku arī savas necieņas dēļ pret tiesu neatkarību, medijiem un pret parlamentāro demokrātiju.

Saistītie raksti
“Ir satraucoši, ka visi klusējot noskatās,” kā valdība dodas pa šo ceļu, atzina bijušais konservatīvo līderis.

Viņš brīdināja, ka lielais sabiedrības atbalsts, kādu bauda Kurca valdība, neliecinot par tās darba kvalitāti.

Pretējā gadījumā mums būtu Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana, Polijas valdošās partijas “Likums un taisnīgums” (PiS) vadītāja Jaroslava Kačiņska, Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna un ASV prezidenta Donalda Trampa politika jādēvē par lielisku, piebilda Miterlēners.

LA.lv