×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs izplatījis “Daesh” propagandu (6)

Foto: LUFoto: LU

Bijušais Latvijas Islāma kultūras centra (LIKC) vadītājs Oļegs Petrovs pagājušā gadā joprojām saglabājis autoritāti un atsevišķiem Latvijas musulmaņiem izplatījis teroristiskās organizācijas “Daesh” (“Islāma valsts”) propagandas materiālus, kas var radīt draudus Latvijas nacionālajai drošībai, teikts Drošības policijas (DP) publiskajā pārskatā par dienesta darbību pagājušā gadā.

Atbilstoši DP rīcībā esošajai informācijai, pārskata periodā Petrovs joprojām saglabāja autoritāti atsevišķu Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvju vidū un tiem izplatījis latviešu valodā tulkotus “Daesh” propagandas materiālus.

Fakts, ka pagājušajā gadā vairākus terora aktus Eiropā veica personas, kuras uzskatāmas par tā dēvētajiem pašmāju teroristiem un kuras ietekmējušās no “Daesh” propagandas materiāliem, pierāda, ka šādu materiālu izplatīšana internetā potenciāli var ievērojami palielināt radikalizācijas riskus un secīgi arī draudus Latvijas nacionālajai drošībai, norāda DP.

Dienesta rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd “Daesh” kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā atrodas vairāki Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji, kuri tur, iespējams, ir izgājuši gan apmācības teroristu treniņnometnēs, gan, iespējams, iesaistījušies kaujas darbībās, gan veikuši citas “Daesh” atbalsta aktivitātes, tostarp propagandas izplatīšanu. DP rīcībā esošā informācija liecina, ka Sīrijā un Irākā esošajās “Daesh” kontrolētajās teritorijās atrodas dažāda profila personas no Latvijas.

Uz minētajām teritorijām no mūsu valsts ir devušies vīrieši un sievietes, līdzi ņemot arī savus mazgadīgos bērnus, norāda DP.

Jau ziņots, ka šī gada sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra cēlusi apsūdzību Petrovam par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā “Islāma valsts” pusē.

Ņemot vērā, ka persona izbraukusi no Latvijas un tās konkrēta atrašanās vieta nav zināma, šis cilvēks tuvākajā laikā, visticamāk, tiks izsludināts starptautiskā meklēšanā. Līdz Petrova atrašanai un izdošanai Latvijai, ja tāda būs nepieciešama, kriminālprocess tiks apturēts.

Pagaidām minēto krimināllietu tiesai nav iespējams nodot, jo personai nav uzrādīta apsūdzība.

TV3 raidījums “Nekā personīga” pagājušā gada februārī vēstīja, ka Petrovs ar sievu no Latvijas pazudis 2015.gada pavasarī. Raidījums atsaucās uz internetā pieejamu video, kurā Petrovs cilvēkus uzrunā, jau atrodoties kādā no musulmaņu valstīm. Video viņš apsveicis teroristus, kuri nogalināja cilvēkus uzbrukumā Francijas karikatūru žurnāla redakcijai un slavējis džihādu jeb svēto karu.

Oļegs Imrans Petrovs nav dzimis islāmticīgo ģimenē, bet šai ticībai pievērsies vēlāk. Šādus cilvēkus sauc par “konvertītiem”.
2015.gada janvārī teroristi ar automātiem iebruka satīras un humora žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā. Pēc slaktiņa Francijā Latvijas islāma centra līderis Petrovs publiski izteicās, ka karikatūristus vajadzēja sodīt, bet ne tik bargi. Viņaprāt, būtu pieticis tikai ar pirkstu salaušanu. Petrova izteikumus toreiz izvērtēja DP, taču nekādu noziegumu viņa teiktajā nesaskatīja.

“Nekā personīga” vēstīja, ka internetā ievietotā video Petrovs atteicies no iepriekš teiktā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. būrī iekšā un likt bībeli lasīt

  2. Ja pat čekas maisus nevēlas izbērt, kur tad vēl islamistu bumbošanas sludinātāju sodīs…drīzāk Vējonis pilī pieņems un atkal kā Šleseru sēdinās pie labās rokas?
    Vējon, esi vīrs!

  3. Ja godīgi, tad tas petrovs neizskatās garīgi vesels…

  4. Kad nu šis prom, DP var droši apliecināt, ka tādi bija Petrova mērķi. Par tiem, kas tepat vien darbojas, neliekas zinīt.

  5. Cik ilgi vel nesoditi turpinasies dazadu teroristisko kremla cekistu un islamistu bandu noziegumi ES un NATO Valsti Latvija ? Vai atbildigas institucijas ar pasreizejo “zalo” prezidentu prieksgala nepildidami LR Kriminallikumus un Starptautiskos likumus ,neatbalsta noziegumus un noziedziniekus ? Visas civilizetas valstis tas skaitas ka Valsts nodeviba .

  6. Kā vienmēr,gaidīsim kad tads petrovs uzlaidīs gaisā kādu bērnudārzu vai veikalu un tad tik sāks kautko darīt.Ierasta lieta Latvijā,necensties novērst problēmu tā sākumā,bet vēlāk cīnīties ar to sekām.

Draugiem Facebook Twitter Google+