Bijušais Latvijas izlases futbolists Vladimirs Žavoronkovs (no kreisās) un viens no valsts labākajiem tiesnešiem Andrejs Sipailo tiek turēti aizdomās par augstskolas diplomu viltošanu.
Bijušais Latvijas izlases futbolists Vladimirs Žavoronkovs (no kreisās) un viens no valsts labākajiem tiesnešiem Andrejs Sipailo tiek turēti aizdomās par augstskolas diplomu viltošanu.
Foto: kolāža no “BFC Daugavpils”

Bijušais Latvijas izlases futbolists, kā arī savulaik viens no labākajiem valsts tiesnešiem, iespējams, viltojuši augstskolu diplomus 0

Vēl viens skandāls skāris Daugavpils sporta dzīvi, jo pēc Daugavpils Sporta pārvaldes iesnieguma policija sākusi pārbaudes par vairāku sporta skolu darbinieku, tostarp treneru, viltotiem diplomiem par augstāko izglītību, aģentūrai LETA apstiprināja pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Pārbaudes sāktas pēc tam, kad no augstākās izglītības iestādēm saņemti apliecinājumi, ka konkrētie darbinieki augstāko izglītību nav apguvuši, un diplomi viņiem netika izsniegti. Stivriņš apgalvoja, ka pieprasījumus iestādēm nosūtījis, jo bijušas aizdomās par konkrētiem darbiniekiem.

Savā atbildē Maskavas fiziskās kultūras valsts akadēmija pārvaldi informējusi, ka pilsētas Futbola skola treneris Vladimirs Žavoronkovs nav studējis augstskolā un viņam arī netika izsniegt diploms. Līdzīga informācija sniegta arī no Smoļenskas fiziskās kultūras, sporta un tūrisma akadēmijas par otru skolas treneri Andreju Sipailo un Bērnu un jaunatnes sporta skolas metodiķi Ellu Ļaksu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žavoronkovs savulaik aizvadījis desmit spēles Latvijas valstsvienības rindās. Viņš futbolista karjeru noslēdza 2013.gadā, pēc tam strādājot par treneri dzimtajā Daugavpilī. Latvijas futbola virslīgā Žavoronkovs pārstāvējis ne tikai Daugavpils komandas, bet spēlējis arī FK “Ventspils”, Rīgas “Skonto” un “Jūrmala” rindās.

Savukārt Sipailo ilgus gadus bijis viens no Latvijas vadošajiem futbola tiesnešiem, kurš turklāt ir tiesājis arī valstsvienību spēles, piemēram, divus mačus Pasaules kausa kvalifikācijā un divas spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Viņam bija FIFA kategorijas tiesneša kvalifikācija, bet 2008.gadā, Sipailo tika atzīts par Latvijas futbola virslīgas labāko soģi. Arī Sipailo, līdzīgi kā Žavoronkovs, trenēja bērnus.

Tikmēr Ļaksa ir volejbola trenere, kurai ir B kategorijas trenera sertifikāts.

Pārbaudīs arī pārējos Daugavpils sporta darbiniekus

Stivriņš pauda, ka treneri ar neatbilstošu izglītību aizskāruši bērnu tiesības, un, lai pārliecinātos, ka pārējie pedagogi un citi darbinieki, kuriem nepieciešama augstākā izglītība, patiesi to ir apguvuši, viņš izdevis rīkojumu par visu šo darbinieku diplomu autentiskuma pārbaudi, kurai jānoslēdzas 18.aprīlī. Pārbaude attiecas uz abām minētajām izglītības iestādēm, kā arī Daugavpils Individuālo sporta veidu skolu un Daugavpils Ledus sporta skolu.

Sporta pārvaldes vadītājs atzina, ka izglītības iestāžu vadītājiem nav uzlikts par pienākumu pārbaudīt darbinieku sniegtās informācijas patiesumu, taču pieļāva, ka šāda kārtība būtu jāiedibina.

Pret Žavoronkovu sākts kriminālprocess

Par iegūto informāciju Stivriņš ziņojis policijai, un, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, jau ir sākts kriminālprocess saistībā ar Žavoronkova iespējamiem pārkāpumiem. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 275.panta 2.daļas par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošanu, ja pārkāpums izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to veikusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu pārkāpumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Reklāma
Reklāma

Ļaksa, kurai par pārbaudi un vēršanos policijā neesot zinājusi, aģentūrai LETA atzina, ka diploms tiešām ir viltots, un šāda dokumenta izmantošana savulaik bijis izmisuma solis, jo nav bijis darba, trūcis ēdamā. Sporta metodiķe stāstīja, ka bija iespējams iegūt tieši Smoļenskas augstskolas “diplomu”, taču viņai saistības ar otrā šīs iestādes diploma īpašnieku Sipailo šajā jautājumā neesot.

Ļaksa sporta jomā darbojas kopš 1979.gada, viņas diploms datēts ar 1993.gadu. Jautāta, kāpēc nav ieguvusi augstāko izglītību vēlāk, sporta skolas darbiniece apgalvoja, ka pasliktinājusies veselība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.