×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Bijušais NATO vadītājs: Krievija šodien ir daudz bīstamāka nekā PSRS (5)

rasmusens

Krievija kļūst arvien neparedzamāka un ir pret Eiropu izvērsusi hibrīdkaru, cenšoties no iekšienes destabilizēt kontinenta valstis, tāpēc Kremlis šodien ir daudz bīstamāks nekā PSRS laikos, intervijā izdevumam “Newsweek” paziņojis bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

Viņš ir pārliecināts, ka Krievija var pret citām Eiropas valstīm pielietot taktiku, kuru tā izmantojusi Ukrainā.

“Krievija ir pieņēmusi bruņojumā jaunu pieeju, kas ietver tradicionālās militārās kampaņas, daudz izsmalcinātāku informatīvo karu ar propagandas palīdzību un dezinformācijas kampaņas ar mērķi ietekmēt sabiedrisko viedokli, izmantojot finansiālos un politisko sakarus NATO iekšienē. Mēs labi zinām par radikālām labējām nacionālistu partijām, kuras atklāti simpatizē Krievijai, un dažus tādus kreisos spēkus. Tādas partijas darbojas Grieķijā, Ungārijā, Bulgārijā un Francijā,” sacīja Rasmusens.

Viņš piebilda, ka Grieķija un tās jaunais premjerministrs Aleksis Ciprs “rotaļājas ar uguni”, cenšoties spēlēt līdzi Krievijas propagandai pret Eiropu. Pēc viņa teiktā, Maskava nevar izglābt Grieķijas ekonomiku, jo tās pašas ekonomika ir sagrauta. Atēnas peldus var noturēt tikai Rietumi, sacīja Rasmusens.

Viņš arī atgādināja, ka Krievija izmanto ne tikai hibrīdkara paņēmienus, bet rāda zobus arī parastajā veidā, draudot Rietumiem ar kodolieročiem.

“Pat PSRS laikos komunistiskie līderi svārstījās, vai sākt runāt par kodolkonfliktu. Bet tagad mēs redzam atklātu diskusiju. Neskatoties uz to, Krievija šobrīd ir ievērojami bīstamāka nekā PSRS. Padomju Savienība bija paredzamāka nekā pašreizējā Krievijas vadība,” sacīja Rasmusens.

“Rietumiem nevajag būt naiviem. Ir jāpadara stingrākas metodes cīņai pret hibrīdajiem draudiem. Ir vairāk jāinvestē kiberdrošībā, izlūkošanā un ciešāk jāapmainās ar informāciju starp sabiedrotajiem, lai mēs varētu nepieciešamības gadījumā labāk informēt savus speciālos operatīvos spēkus,” norādīja Rasmusens.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Zigurds Mežavilks Atbildēt

    Krivijai un krieviem nav draugu. Tikai “bussines”partneri. Pēc principa kurš kuru apčakarēs un spēs demonstrēt savas varas nežēlīgumu. etika un apzinība ir uz vēl zemāka līmeņāka kā bija WW2 “zaudētājiem”. Tik nežēlīgs zemskums neitilpst rietumnikeu domāšanas rāmjos. Cilvēku, kas krieviem atdeva Latviju, viņi “apbalvoja”ar lodi pakausī. Krievu īstās zvaigznes mīrdz tālajos rietumos, austrunos viņus nogalina.

  2. Agresīva un bīstamākā valsts pasaulē ir ASV.

  3. Pūķins ir psiholoģiski nelīdzsvarots mērkaķēns ar bumbu. Tāpēc viņš ir bīstams.

  4. Kāda ir KGB aģenta Lavrova (Krievijas ĀM) dienesta pakāpe?

Draugiem Facebook Twitter Google+