×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Bijušais NTV korespondents stāsta par propagandas veidošanu (6)

Foto - Ekrānšāviņš no "www.ntv.ru"Foto - Ekrānšāviņš no "www.ntv.ru"

Bijušais Krievijas telekanāla NTV korespondents Vācijā Konstantīns Goldencvaigs (attēlā) intervijā Vācijas sabiedriskajai raidorganizācijai “Deutsche Welle” astāstījis, kā tiek uzņemti propagandas sižeti.

Kremļa kontrolētais telekanāls viņu atlaida šonedēļ pēc Goldencvaiga nedēļas nogalē Vācijas televīzijai sniegtas atklātas intervijas, kurā viņš stāstīja par Krievijas izslēgšanu no “Lielā astoņnieka”. Pēc aiziešanas no telekanāla viņš savā “Facebook” lapā publicēja atvainošanos NTV skatītājiem par piedalīšanos propagandas izplatīšanā.

Intervijā DW Goldencvaigs pastāstīja par notikumu atspoguļošanu un vadības norādījumiem, kā to pareizi darīt. “Lūk, ir notikums. Piemēram, Petro Porošenko atbrauc uz Berlīni. To ar valsti saistītajos Krievijas medijos nevar atspoguļot objektīvi. Porošenko, lai kādas pret viņu man ir sarežģītas jūtas, ir jāizvārta dubļos, Angela Merkele ir jāpasludina par ASV marioneti un tā tālāk. To nevajag norādīt no augšas. Pēc tam, kad tev ir pavēlēts kaut ko parādīt, bet kaut ko ne, kādā brīdī tas pārvēršas par pašcenzūru. Kāpēc meklēt kādus citus viedokļus, cenšoties līdzsvarot notikuma pasniegšanu, ja to vienalga izgriezīs? Un tu pats piedalies šajā diezgan apkaunojošajā procesā,” sacīja Goldencvaigs.

Pēc viņa teiktā, darbs vienā no Krievijas galvenajiem propagandas telekanāliem viņam bijis nomācošs un viņš jau sen gribējis aiziet. “Maigi sakot, mans lēmums ir novēlots. Tā tomēr nav telekanālu pārslēgšanas poga. Sākumā tev neļauj darīt, lūk, to. Pēc tam saka, ka jādara, lūk, tas. Pēc tam jau saproti, ka, ja jau tev saka, tad labāk es pats to darīšu. Situācija pakāpeniski paliek saspringtāka, saspīlētāka. Tāpēc katru reizi iespējas darīt kaut ko citu, izņemot propagandu, kļuva arvien mazāk. Un vienā brīdī es sapratu, jā, man ir jāveido kaut kāds propagandas elements, es par to saņemu naudu, es esamu parakstījis līgumu ar paša sirdsapziņu. Tomēr vēl ir tēmas, par kurām man nav kauns. Es varēju rādīt šīsdienas Vācijas dzīvi. Taču pašreizējā aukstā kara apstākļos viss nonācis pie tā, ka mēs stāstām, kā pašreizējo Krievijas varu atbalsta vienkāršie vācieši, bet Bundestāgā sēž kaut kādi idioti, vai arī rādām, kā pūst un sadalās Eiropa. Lūk, citas dienaskārtības gandrīz nav,” pavēstīja Goldencvaigs.

Viņš vēlreiz atvainojās televīzijas skatītājiem par līdzdalību propagandas radīšanā. “Es saprotu, ka ir mana vaina tajā, ka es ar to nodarbojos. Es atvainojos skatītāju priekšā. Šo atbildību nav iespējams pārsvītrot. Tā kā nāksies samaksāt par savu līdzdalību tajā,” piebilda Goldencvaigs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ieslēdzot Krievijas TV kanālus ir tikai viena ziņa Ukraina. Krievijā acīm redzot šim jautājumam pakārtojas itin viss – neviens nevienam gauži nedara, ļaudis ir pārtikuši un šķiet pat uz ceļa, ja gadījusies kāda sabuktēšanās tautieši brālīgi apskaujas un ļaunu prātu viens uz otru netur. Bet toties Ukrainā – šausmas! Tautiešus pārstrādā šašlikos un pietiek vien izdvest kādu slāvu vārdu kā esi nošauts vai deportēts. Sliktie “amerikosi” ir pārņēmuši kontroli pār visu pasauli un nu grib pakļaut mazo Krievu zemīti. Nu tak nedrīkst pieļaut, lai Krievijas tēvi sekotu izvirtošo rietumnieku piemēram dzerstītos un sistu sievas…. Bet ja nopietni – visu cieņu Goldencvaigam par spēju atklāti to visu pateikt un atbrīvot savu sirdsapziņu no šīs smagās nastas.

 2. Прощай, Костя! Прощай, наивный дурачок! Скупые слёзы наворачиваются на глаза, как же мы теперь будем жить то без тебя?! Кто же нас, неразумных, научит уму-разуму, кто раскроет нам глаза?! О, горе нам, мир рухнул окончательно…
  А если серъёзно, то чем ты Костик занимался, никогда и не было журналистикой. Телевидение, а также и все прочие средства информации, теперь не ищет и подаёт голые факты. Оно продаёт эмоции, причём любые, главное чтобы эти эмоции были сильными. А это рейтинги, это цена праймтайма, это деньги рекламодателей, и это твоя зарплата. Так то…. А ты заладил, пропаганда, пропаганда…

  • Visam reiz pienāk gals vai tas tev patīk, vai nē – arī taviem un tavas Krievijas meliem!

   • Конечно, конечно. Жизнь так устроена, что никто не живёт вечно. Мы все умрём, увы и ах, но это неизбежно.

  • Gaidīsim, kad arī Olgai Skabejevai un Jekaterinai Zorinai beidzot ierunāsies sirdsapziņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+