×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. novembris, 2014
Drukāt

Bijušais parlamentārietis Kabanovs kopš vasaras strādā arodbiedrībā LABA (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs.

Bijušais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (S) pēc 12 parlamentā pavadītiem gadiem nu ir pievērsies arodbiedrību darbam – kopš vasaras vidus viņš strādā arodbiedrībā LABA par ārējo sakaru vadītāju.

Intervijā aģentūrai LETA Kabanovs apgalvo, ka tas bija viņa lēmums – nekandidēt 12.Saeimas vēlēšanās. “Esmu pārliecināts, ka ik pa laikam ir jāmaina darbības joma, citādi iestājas profesionāla deformācija. Man tika izteikts interesants darba piedāvājums no arodbiedrības LABA puses, ar kuru es sadarbojos kopš šā gada jūlija. Man radās labs priekšstats par šo arodbiedrību, tāpēc es piekritu kļūt par tās ārējo sakaru vadītāju,” pastāstīja Kabanovs.

LABA esot visstiprākā Latvijas arodbiedrība, kas apvieno 7000 biedru, kuri strādā vai mācās. Tā nav kāda konkrēta uzņēmuma vai nozares darbinieku izveidota arodbiedrība. Tās biedri ir gan valsts pārvaldes iestāžu, gan pašvaldības uzņēmumu darbinieki, gan privātajā sektorā strādājošie, liela daļa no viņiem ir pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” darbinieki.

Kabanovs pirmo reizi saskāries ar šo arodbiedrību pirms trim gadiem, kad notika mītiņš pie Saeimas. “Tā ir organizēta, vienota darbaļaužu komanda, kas vienmēr gatava aizstāvēt savu biedru intereses,” uzsver Kabanovs. LABA ne tikai piedalās un organizē protesta akcijas, bet arī labiekārto mūsu Rīgu talkojot.” Mani saista tas sociālā taisnīguma un vienlīdzības gars, kas šeit valda. Tās ir vērtības, kas aktuālas arī sociāldemokrātiskajai partijai “Saskaņa”,” uzsver Kabanovs.

Arodbiedrība LABA strādā jau desmit gadus un ir daudz darījusi savu biedru tiesību aizstāvībai.” Pats biju vienā biedru sanāksmē, kur “Rīgas satiksmes” darbinieki kritizēja sava uzņēmuma darbību. Arodbiedrības juriste Iveta Ručkanova pārstāv arodbiedrības darbiniekus dažādos darba strīdos un tiesvedībās. Piemēram, 7.novembrī Rīgas Centra rajona tiesā strīdā par streika likumību viņa uzvarēja kompānijas “Nordeka” advokātu, tā radot svarīgu precedentu visiem Latvijas darba cilvēkiem,” uzsver Kabanovs.

LABA vadītājs Raimonds Gailis jebkurā brīdī var ielās izvest 500 protestētājus. Eiropā arodbiedrības ir ne tikai strādājošo tiesību aizstāves, bet tām ir arī liela loma politikā. Atcerēsimies kaut vai Polijas “Solidaritāti”.

Arodbiedrībā LABA bijušais deputāts nodarbojas ar starptautiskajiem arodbiedrību sadarbības projektiem, te lieti noder Saeimas Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā gūtā pieredze. Divus gadus Kabanovs strādāja arī parlamenta Sociālo un darba lietu komisijā, tāpēc šīs tēmas viņam nav svešas. Viņa pārziņā ir arodbiedrības LABA ārējie sakari un sadarbība ar varas struktūrām. Jūlijā LABA sāka procesu, lai iestātos Pasaules Arodbiedrību federācijā (WFTU), un oktobrī starptautiskā konferencē Palmelas pilsētā Portugālē saņēma oficiālu uzaicinājumu pievienoties WFTU. Šī organizācija ir dibināta 1945.gadā, tā darbojas 120 valstīs un apvieno 90 miljonus strādājošo. Tās ir kareivīgas un kreisi noskaņotas arodbiedrības.

Nākamgad LABA plāno Rīgā sarīkot starptautiskas akcijas, lai pievērstu Eiropas uzmanību tam, kas notiek Latvijā. “Patlaban informāciju par mūsu cilvēku dzīves un darba apstākļiem Eiropa saņem galvenokārt no valsts iestādēm, mēs gribam pateikt, ka Latvijā viss nav tik labi, ka sociāli ekonomiskā politika šeit ir kļūdaina. Mēs izstrādājam pasākumu plānu, kas janvārī jāapstiprina Atēnās, kur atrodas WFTU mītne. No turienes uz Latviju arī gaidām delegācijas uz piketiem un streikiem,” pastāstīja Kabanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Es brīnos par latviešiem,kuri sastāv šajā Latvijas kapraču organizācijā.Kabanova piesaiste to tikai apliecina.Šai organizācijai ar sociāliem jautājumiem nau nekāda sakara.Kā var kalpot Latvijas karoga.zaimojošam cilvēkam,kurš vienkārši ienīst šo valsti.

  2. Polijas Solidaritātes un tās vadītāja L.Valenca darbība veicināja PSRS un Varšavas līguma sagrāvi ,to gan Kabans neuzsver,bet kas ir tie ārējie sakar,ar kuriem viņš nodarbojās, nav grūti iedomāties.Tomēr arodbiedrībai ir liela nozīme ,jo nacionāla valsts bez sociāla taisnīguma nevar pastāvēt.

  3. Nulle daliita ar pieci paliek nulle. Vai nebuutu labaaki, ka Juus, Kabanova kungs, dariitu kaadu konstruktiivu, razhiigu darbu? Kautvai uzbuuveetu kaadam slimam zemniekam cuuku kuuti?

  4. Visi antilatviskie elementi ir koncentrēti šajā Bunkas- Borovkova bandā, kura tiek dēvēta par ārodbiedrību.

Draugiem Facebook Twitter Google+