×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. augusts, 2013
Drukāt

Bijušais PKC vadītājs patlaban konsultē citu valstu valdības

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Mārtiņš Krieviņš kopš amata pamešanas pievērsies konsultāciju sniegšanai citu valstu valdībām un Latvijā neuzturas.

Krieviņš sarunā ar aģentūru LETA atklāja, ka Latvijā kopš amata pamešanas ir pavadījis ļoti maz laika – kopš marta tās ir bijušas divas vai trīs nedēļas. Pārējo laiku viņš pavada ārpus Latvijas, strādājot ar citu valstu valdībām un sniedzot tām konsultācijas par valsts pārvaldes modernizāciju, uzlabojumu, par pakalpojumu sniegšanas modernizāciju.

Pašreiz viņš aktīvi strādā ar Moldovas valdību pie jauna publiskā pakalpojuma ieviešanas. Taču līdz šim konsultācijas sniegtas arī Melnkalnes, Serbijas un Kosovas valdībām.

“Bieži vien šajās valstīs publiskā pārvalde attīstās straujāk nekā Latvijā,” secināja Krieviņš. Viņaprāt, Latvijā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, NATO un citās organizācijās ir radusies pārliecība, ka valsts pārvaldes attīstībā vairs nav jāiegulda un tās kvalitāte nav jāuzlabo. Lūgts novērtēt pašreizējo situāciju valsts pārvaldē, bijušais PKC vadītājs atzina, ka, viņaprāt, tā nav mainījusies, kopš viņš martā pameta amatu. “Joprojām nav atrisināts jautājums par atalgojuma līmeni, lai spējīgākos noturētu,” teica Krieviņš. Grūtāk viņam ir novērtēt PKC pašreizējo darbību, jo pēdējā laikā nekas publiski ievērojams nav dzirdēts no šīs iestādes. Viņš gan pieļauj, ka PKC eksperti patlaban aktīvi strādā, lai rudenī un ziemā publiskotu savus labos darbus.

Jautāts, vai nenožēlo, ka aizgāja no PKC vadītāja amata, Krieviņš atzina, ka nevarētu teikt, ka nenožēlo, taču viņa veselība “ir ļoti pateicīga par to”, ka ir mainījis nodarbošanos. Krieviņš PKC vadītāja amatu pameta marta beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+