Latvijā
Sabiedrība

Bijušais prokurors Pundurs noliedz vardarbību ģimenē un apsver iespēju Lapsu sūdzēt tiesā 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Prokurors Aldis Pundurs pirms tiesas sēdes, kurā sāks skatīt krimināllietu apsūdzētajiem – bijušajam Rīgas Valsts tehnikuma direktoram Dainin Markum un tehnikuma juriskonsultam Viktoram Skrebelim par mēģinājumu kukuļos saņemt 80 000 latu.

Nesen darbu Ģenerālprokuratūrā atstājušais Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Aldis Pundurs noliedz vardarbību savā ģimenē un apsver iespēju par goda aizskaršanu vērsties tiesā pret publicistu Lato Lapsu, kurš ir autors rakstam par iespējamo vardarbību Pundura ģimenē.

Bijušais prokurors aģentūrai LETA skaidroja, ka viņš nav administratīvi, disciplināri vai krimināli sodīts un no darba prokuratūrā aizgājis labprātīgi. No darba prokuratūrā viņš esot aizgājis, jo šajā struktūrā nostrādājis vairāk nekā 20 gadus, turklāt viņš sasniedzis izdienas pensijas vecumu. Tāpat viņš nav saskatījis tālākas karjeras iespējas prokuratūrā. Lēmumu par aiziešanu no prokuratūras Pundurs esot apdomājis jau ilgāku laiku.

Bijušais prokurors gan nenoliedz, ka viņam pastāv konflikts ar savu dzīvesbiedri, jo sieviete atteikusi šķiršanos.

Sieva dzīvojot ārzemēs, un janvārī viņš bija iesniedzis tiesā pieteikumu par šķiršanos. Kādā no konfliktiem tikusi izsaukta pašvaldības policija, taču Pundurs noliedz, ka būtu vardarbīgi izturējies pret savu dzīvesbiedri un bērniem.

Bijušais prokurors uzskata, ka Lapsam ir personīga nepatika pret prokuratūru un viņu, un tas esot redzams arī Lapsas iepriekšējās publikācijās. Pundurs apstiprināja, ka iesniedzis pieteikumu par pievienošanos advokātu rindām, taču viņš pieļāva, ka dzīvesbiedre, vēloties ieriebt tālākā karjeras izaugsmē, vērsusies pie Lapsas ar sagrozītu informāciju par konfliktu.

“Notikumu apstākļi nav tādi, kā tos atspoguļo Lapsa. Cik zinu, nevienam nekādi miesas bojājumi nav nodarīti. Nevaru apstiprināt Lapsas rakstīto, ka lietā veiktas pat ekspertīzes un vairāki Valsts policijas (VP) darbinieki izteikuši neformālu neapmierinātību. Nekādus ekspertu atzinumus neesmu redzējis, un, cik zinu, prokuratūra tādus nebija saņēmusi. Nekāda VP slēdziena Ģenerālprokuratūrai vispār nav, un VP par mani, cik zinu, nekādu lēmumu vispār nav pieņēmusi. Konflikta un manas aiziešanas no darba laiki sakrīt, taču tās ir pilnīgas muļķības, ka Ģenerālprokuratūra no manis atbrīvojusies, jo man ir konflikts ar sievu. Publikācijā vienkārši ir pievilkti kopā divi notikumi, taču cēloņsakarības starp šiem notikumiem nav,” skaidroja bijušais prokurors.

Viņš apliecināja, ka, iespējams, iesniegs pieteikumu tiesā par goda un cieņas aizskaršanu.

Kā ziņots, “Latvijas Avīze” (LA) šodien publicēja portāla “Pietiek.com” veidotāju Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas rakstu, kurā vēstīts, ka Pundurs atstājis darbu prokuratūrā, bet Ģenerālprokuratūra izvairās to apstiprināt. Publikācijas autori pieļāvuši, ka centieni noklusēt darba attiecību izbeigšanu ar Punduru ir saistīti ar iemesliem, kādēļ viņš, iespējams, pats bijis spiests rakstīt atlūgumu.

“Jau pirms vairākām dienām vai pat nedēļām VP ir nosūtījusi Ģenerālprokuratūrai slēdzienu par pārbaudi, kas veikta saistībā ar prokurora A.Pundura dzīvesbiedres iesniegumu par notikušu vardarbību ģimenē, kur varmākas lomā bijis prokurors, bet cietušās – viņa dzīvesbiedre un, iespējams, arī meita,” rakstīja LA, piebilstot, ka oficiāli VP gan nekādu informāciju nesniedz.

Saistītie raksti

No avotiem tiesībsargājošajās iestādēs raksta autoriem esot zināms, ka iesniegums par vardarbību ģimenē bijis bagāts ar spilgtām detaļām un policija esot fiksējusi arī iespējamā varmākas mēģinājumu pamest notikuma vietu, turklāt tagad iesniegums saņemts arī no otras konflikta puses – nu jau bijušās amatpersonas.

Tikmēr Pundurs vērsies Zvērinātu advokātu padomē, izsakot vēlmi kļūt par zvērinātu advokātu. Viņam kā juridisko zinātņu doktora grāda īpašniekam kļūšanai par advokātu nemaz nevajadzētu kārtot eksāmenu, līdz ar ko “paklupināt ceļā uz šī statusa iegūšanu varētu vienīgi reputācijas vai krimināla rakstura problēmas”, LA minēja raksta autori.

Pundurs savulaik uzturējis valsts apsūdzību vairākās mediju uzmanību iekarojušās krimināllietās.

LA.lv