×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Bijušais Šveices Centrālās bankas vadītājs saņems 12 mēnešu algu

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Šveices Centrālās bankas vadītājs Filips Hildebrands saņems pilnu 12 mēnešu atalgojumu pēc atkāpšanās no amata saistībā ar skandālu par viņa sievas īstenotajiem valūtas tirdzniecības darījumiem.

“Šveices Centrālās bankas līguma noteikumi nozīmē, ka Hildebrandam tiks izmaksāta gada alga,” norāda laikraksts “Le Matin”. Savukārt laikraksts “Le Temps” vēsta, ka Hildebrands 2010. gadā saņēma 861 900 Šveices frankus (499 902 latus). Sākotnējā sešu mēnešu alga aptver bankas uzteikuma periodu, lai arī Hildebrands no amata atkāpās ar tūlītēju demisiju, ziņo mediji. Atlikušais maksājums ir kā kompensācija Centrālās bankas noteiktajam aizliegumam viņam ieņemt amatu citā bankā.

Hildebrands no Šveices Centrālās bankas vadītāja amata atkāpās pirmdien saistībā ar apsūdzībām iekšējas informācijas izmantošanā dolāru tirdzniecības darījumos, ko viņa sieva veikusi augustā – trīs nedēļas pirms Šveices Centrālā banka noteica minimālo franka maiņas kursu attiecībā pret eiro 1,2 franku apmērā. Pagājušajā nedēļā mediji vēstīja, ka Hildebranda sieva Kašja guvusi peļņu, pērnā gada augustā nopērkot 504 tūkstošus dolāru tikai dažas nedēļas pirms Centrālās bankas intervences, lai apturētu franka vērtības pieaugumu, kas izraisīja strauju ASV dolāra kursa pieaugumu attiecībā pret Šveices nacionālo valūtu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+