Pasaulē
Eiropa

Bijušais Vācijas ārlietu ministrs: Uz Ameriku Trampa vadībā nevar paļauties2


Londonā protestē pret ASV prezidenta Donalda Trampa vizīti, 12.07.2018.
Londonā protestē pret ASV prezidenta Donalda Trampa vizīti, 12.07.2018.
Foto – LETA/AFP

Bijušais Vācijas ārlietu ministrs un Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) līderis Zigmārs Gabriels ceturtdien intervijā izdevumam “Der Spiegel” norādījis, ka, viņaprāt, ASV prezidents Donalds Tramps vēlas panākt “režīma maiņu” Vācijā.

“Uz Ameriku Trampa vadībā nevar paļauties,” sacīja Gabriels. “Tramps dod Ziemeļkorejas diktatoram [Kimam Čenunam] izdzīvošanas garantijas un tai pat laikā vēlas “režīma maiņu” Vācijā.

“Mēs to nevaram akceptēt,” sacīja bijušais ministrs, aicinot Vāciju ieņemt stingrāku nostāju pret Trampu.

“Mums vairs nevar būt nekādu ilūziju. Donalds Tramps pazīst tikai spēku. Tādēļ mums jāparāda viņam, ka arī mēs esam stipri,” uzskata Gabriels.

Pirms šonedēļ notikušā NATO samita Tramps pārmeta Vācijai, ka tā neatvēl pietiekami lielus līdzekļus aizsardzībai, un paziņoja, ka gāzes importa dēļ Vācija kļuvusi par Krievijas gūstekni.

Pagājušajā mēnesī Tramps tviterī izteicās, ka Vācijas tauta pavērsusies pret saviem līderiem, migrācijas jautājumam sašūpojot jau tā vājo koalīciju.

Gabriels intervijā “Der Spiegel” norādīja, ka Vācijai jādod Trampam “skaidra, stingra un galvenais vienota Eiropas atbilde”.

Saistītie raksti

“Katrs solis, lai pielāgotos viņam, katrs mēģinājums izpatikt tikai pamudina viņu spert soli tālāk. Tas ir jāizbeidz,” sacīja Gabriels.

Kā vienu no jomām, kurā Eiropa varētu spert atbildes soļus, Gabriels norādīja migrantu radītos izdevumus.

“Ja viņš pieprasa miljardiem dolāru par ASV militārajiem izdevumiem, tad mums jāpieprasa atpakaļ miljardi, kas iztērētu bēgļiem, ko radīja neveiksmīgā ASV militārā intervence Irākā,” uzskata Gabriels.

LA.lv