Latvijā
Politika

Bijušais Valmieras mērs Boķis nenožēlo kļūšanu par Saeimas deputātu 16

Foto-LETA

Bijušais Valmieras domes priekšsēdētājs, šobrīd Saeimas deputāts Inesis Boķis (ievēlēts Saeimā no “Vienotības” saraksta) aģentūrai BNS pauda, ka nenožēlo amatu maiņu.

Boķis pastāstīja, ka tuvojoties jau 12. gadam Valmieras pilsētas vadītāja amatā, kā arī paskatoties pasē, esot izlēmis mēģināt dalīties ar savu pieredzi Saeimā, tāpēc izšķīries no tik “drošas” pozīcijas Valmierā startēt Saeimas vēlēšanās. Tāpat izvēli atvieglojis tas, ka pilsētas vadība esot nodota labās rokās – bijušajam izpilddirektoram Jānim Baikam.

“Tā vienkārši sanāk – reizēm dzīvē kaut kas jāpamaina, kā jaunieši saka,” sacīja Boķis. “Es noteikti neesmu no tiem, kas savus lēmumus nožēlotu un manā skatījumā tas bija pragmātisks, loģisks lēmums,” pauda politiķis.

Tāpat Boķis atklāja, ka priecājas, ka Saeimā ticis darboties tautsaimniecības komisijā. “Es ļoti gribēju tikt tautsaimniecības komisijā, lai ar saviem padomiem palīdzētu tur – ņem vai neņem galvā mani un manu pieredzi tas jau atkal cits jautājums,” smaidot noteica Boķis. “Saeimā jau nav tik viegli situācijā, kad ir 100 deputāti, kurš katrs par otru gudrāks. Un ir personības”. Tāpat politiķis darbojas arī Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, Sporta apakškomisijā, Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijā un Vides un klimata politikas apakškomisijā. “Tā tā ikdiena paiet,” sacīja bijušais Valmieras mērs.

Boķis arī atklāja, ka visticamāk nebūtu piekritis kandidēt uz valsts premjerministra amatu, ja šis amats būtu ticis piedāvāts viņam, nevis Jānim Baikam.

“Es domāju, ka nē. Lai arī pasaulē ir dažādi piemēri, es domāju, ka nebūtu piekritis [norādot uz saviem gadiem]. Varbūt desmit gadus agrāk par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru… Mani jau sen atpakaļ gandrīz nominēja par meža ministru. Tas gan bija tāds kā “apakšpostenis”, bet tad to likvidēja un es tā arī nevienu dienu nenostrādāju,” pastāstīja Boķis.

Taču viņš arī saprot kāpēc Baiks atteicies kļūt par vienu no valsts trim galvenajām amatpersonām un pozitīvi vērtē Baika darbu Valmierā – “Tur bija ļoti daudz dažādu apstākļu, cik zinu. Bet kopumā es labi vērtēju Jāņa [Baika] darbu Valmierā. Tas ir tikai normāli, ka ja nāk jauns cilvēks vadītāja amatā, tad viņš nāk ar jaunām idejām, īpaši, ja viņam ir tik ilga pieredze gan izpilddirektora amatā, gan domes darbā. Viss notiek adekvāti un padarīto darbu es vērtēju labi”.

LA.lv