×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. decembris, 2012
Drukāt

Bijušais veselības ministrs Eglītis politikā atgriezties neplāno

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis (attēlā), kurš savulaik pārstāvēja pērn likvidēto Tautas partiju, aģentūrai LETA atzina, ka ir vīlies pašreizējos politiskajos procesos. Viņš neplāno kandidēt nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās un pārredzamā nākotnē atgriezties politikā, bet gan visu savu enerģiju veltīt Kuldīgas slimnīcas vadīšanai.

“Noteikti nekandidēšu pašvaldību vēlēšanās. Šis posms vismaz pārredzamā nākotnē ir noiets. Arī nevienai partijai neesmu pievienojies un neplānoju to darīt. Uz politiskajiem procesiem skatos no aizvien lielāka attāluma,” atzina Eglītis.

Bijušais ministrs atzina, ka vilšanos viņā radījis nevis tas, kas notika ar Tautas partiju, bet gan Latvijas šā brīža politika kopumā. “Ja tādi valsts ilgtspējīgas attīstības jautājumi kā, piemēram, eiro ieviešana tiek izlemta politiski, pozīcijai balsojot par un opozīcijai balsojot pret, tad kļūst baisi dzīvot tādā valstī,” atzina Eglītis, norādot, ka, viņaprāt, šo jautājumu nevar nodot lemšanai arī tikai tautai. “Arī es, kurš esmu bijis iekšā visos politiskajos procesos, neņemos spriest par eiro ieviešanas lietderīgumu. Ekspertiem pēc iespējas skaļāk par šiem jautājumiem ir jādiskutē, lai beigās pieņemtu pareizo lēmumu,” norādīja Eglītis.

“Taču es negribu noniecināt politisko vidi. Vienkārši Latvijas politikā šobrīd nav konkurences. Sabiedriskā telpa ir ļoti negatīvi noskaņota pret politiķiem. Pats esmu bijis tajā iekšā un zinu, ka katrs ministrs cenšas darīt savu darbu pēc iespējas labāk, taču publiskajā telpā pretī saņem tikai nievas. Tas atbaida no iesaistīšanās politikā tos cilvēkus, kuri Latvijas valstij būtu visvairāk vajadzīgi,” uzskata Eglītis.

Šos argumentus, kādēļ viņš nevēlas atgriezties politikā, Eglītis izklāstījis arī šopavasar dibinātās reģionālās partijas “Kuldīgas novadam” vadītājai, Kuldīgas domes priekšsēdētājai Ingai Bērziņai, kura aicinājusi viņu pievienoties partijai. Viņa argumentācija tikusi respektēta. Citas partijas Eglīti nav uzrunājušas: “Acīmredzot es pietiekami skaidri esmu paudis, ko domāju par šā brīža politiskajiem procesiem valstī”.

Eglītis vēlas visu savu enerģiju veltīt Kuldīgas slimnīcas attīstībai: “Es kādu laiku esmu bijis politikā, tagad vēlos visas savas zināšanas un pieredzi koncentrēt vienā konkrētā jomā.”

Eglītis par veselības ministru kļuva 2007.gada decembrī, bet demisionēja 2009.gada 17.jūnijā. Līdz 2007.gadam Eglītis vadīja Kuldīgas slimnīcu un slimnīcas vadītāja amatā atgriezās 2010.gada janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+