×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Bijušajā Zvārdes poligonā atrasti 250 sprādzienbīstami priekšmeti (Video)

LETALETA

Šodien, 20.augustā, Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīru grupa saņēma izsaukumu uz Saldus novada bijušo Zvārdes poligona teritoriju, kur māju “Līgas” tuvumā tika atrasti 250 sprādzienbīstami priekšmeti, iespējams, mīnmetēja mīnas, “LA.lv” informēja 3. Zemessardzes novada štāba pārstāve Zanda Tamuļone.

 

 

Šobrīd Policijas pārstāvji notikumu vietā veic saskaņojumus ar zemes īpašniekiem, jo teritorija, kur atrodas sprādzienbīstamie priekšmeti, ir privātīpašums. Pēcpusdienā uz notikumu vietu dosies NMN speciālisti, lai teritorijā veiktu izpētes darbus. Speciālistiem pievienosies arī 20 karavīri no Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienības, kuri nākamgad būs iekļauti NATO ātrās reaģēšanas vienībā.

Sprādzienbīstamos priekšmetus plānots neitralizēt rīt tuvākajā drošajā vietā.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka iedzīvotājiem jābūt īpaši piesardzīgiem, uzturoties bijušā Zvārdes poligona teritorijā. Šajā teritorijā ir augsts sprādzienbīstamo priekšmetu piesārņojums un ļoti bieži ir atrodami 2. Pasaules karā, kā arī poligona darbības laikā izmantoti lādiņi, kas apdraud cilvēku dzīvību.

Video – kā rīkoties, atrodot sprādzienbīstamu priekšmetu

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/Yx7671prrxQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+