Latvijā
Kriminālziņas

Bijušajam Jūrmalas būvinspektoram par kukuļņemšanu – divarpus gadu ieslodzījums3


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Rīgas apgabaltiesa piespriedusi divarpus gadus ilgu ieslodzījumu bijušajam Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļas būvinspektoram Ralfam Morītim par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no kādas privātpersonas, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Pirmās instances tiesa Morītim bija piespriedusi trīs gadus ilgu brīvības atņemšanu bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības trīs gadus ieņemt valsts vai pašvaldības amatpersonas amatu, taču apgabaltiesa samazināja ieslodzījuma ilgumu, jo netika ievērotas tiesības uz kriminālprocesa pabeigšanu saprātīgā termiņā.

Par pilna sprieduma pieejamības datumu nozīmēts 10.maijs, pēc kura to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā kasācijas kārtībā.

Kā ziņots, 2014.gadā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas Morīša darbavietā viņš tika atstādināts no amata. Kratīšana notika 2014.gada 19.decembrī.

KNAB pret Morīti sāka kriminālprocesu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no kādas privātpersonas par lēmuma pieņemšanu.

Morītis Jūrmalas pašvaldībā par būvinspektoru strādāja kopš 2011.gada 15.decembra. Pēc izglītības viņš ir būvinženieris. Vienlaikus viņš ir līdzīpašnieks SIA “Step Ag”, kas nodarbojas ar tehniskām konsultācijām un būvuzraudzību. Morītis arī kandidēja 12.Saeimas vēlēšanās no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” saraksta.

Jūrmalas pašvaldībā toreiz informēja, ka signāli par Morīša, iespējams, pretlikumīgām darbībām pašvaldībā saņemti jau iepriekš – 2013.gadā tika ierosināta dienesta pārbaude par Morīša rīcību, sagatavojot dokumentus par kādas dzīvojamās mājas pieņemšanu ekspluatācijā, neskatoties uz neatbilstībām apstiprinātajam būvprojektam. 2013.gadā pēc disciplinārlietas tika ierosināts piemērot rājienu par konstatētajiem pārkāpumiem. Tomēr, kā liecina lietas materiāli, reāli rājiens nav ticis piemērots.

LA.lv