×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Bijušajam “Rīgas namu” vadītājam pārmet pašvaldības īpašumu piesavināšanos Vecrīgā (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušais Rīgas domes SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs, pašreizējais Rīgas domes deputāts Andris Lācis (VL-TB/LNNK), iespējams, piesavinājies vairākus pašvaldībai piederošus īpašumus, šodien preses brīfingā paziņoja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC).

“Manā rīcībā nonākuši līdz šim neredzēti dokumenti par SIA “Rīgas nami” bijušā valdes priekšsēdētāja, pašreizējā Rīgas domes deputāta Andra Lāča īstenotu īpašuma piesavināšanās shēmu, kuras rezultātā Lācis ir pirmsšķietami prettiesiski savā īpašumā ieguvis vairākus pašvaldībai piederošus un viņa vadītās SIA “Rīgas nami” valdījumā esošus īpašumus,” sacīja domes deputāte.

Kā skaidroja Veidiņa, 1997. gadā, pamatojoties uz Lāča iesniegumu, domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisija bez jebkāda tiesiska pamata un neesot tiem apstākļiem, kādus paredzēja likums, rekomendējusi Lācim iznomāt dzīvojamo platību Vecrīgā, ēkā Smilšu ielā 14. Runa bijusi par diviem dzīvokļiem. Balstoties uz šo rekomendāciju, Lācis, būdams “Rīgas namu” vadītājs, pats ar sevi noslēdza beztermiņa dzīvojamās telpas īres līgumu.

Abu dzīvokļu kopējā platība bijusi 115 kvadrātmetri, bet 2007. gadā, ierakstot īpašumu Zemesgrāmatā, platība bijusi 154 kvadrātmetri. Sākotnēji abi dzīvokļi bijuši dažādos stāvos.

Pēc Veidiņas teiktā, pašreiz Lāča īpašumā esošā dzīvokļa vērtība ir ap 400 000 eiro, tātad pašvaldībai esot nodarīts būtisks materiālais zaudējums. Veidiņa cer, ka pašvaldība varēs atgūt šos īpašumus.

“Lācis, manipulējot ar valsts un pašvaldības īpašumu, ieguvis lielu platību pilsētas sirdī,” teica Veidiņa, kura plāno vērsties prokuratūrā.

Veidiņa skaidroja, ka par šo jautājumu sākusi interesēties tādēļ, ka pirms neilga laika kāds no apmeklētājiem viņai uzdevis jautājumu, kā Lācim izdevās privatizēt dzīvokli Smilšu ielā.

Lācis aģentūrai LETA kategoriski noliedza Veidiņas pārmetumus un saistīja tos ar domes valdošās koalīcijas mēģinājumiem “uzpūst burbuli” paralēli pašreiz aktuālajam jautājumam par pārkāpumiem pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP). “Šovakar plānota domes ārkārtas sēde, kur es esmu ziņotājs par jautājumu RNP valdes atlaišanas sakarā, tāpēc koalīcijai bija jārada kas opozīcijas nomelnošanai”, sacīja Lācis.

“Neko jaunu Veidiņa nav pateikusi – šie fakti publiskajā telpā izķidāti jau desmitiem reižu. Es neviena līguma slēgšanā nepiedalījos,” apgalvoja deputāts.

Jautāts, kā ticis pie īpašuma, Lācis skaidroja, ka atbilstoši procedūrai pašvaldībā uzrakstījis iesniegumu dzīvokļa iedalīšanai un attiecīgās domes struktūras lēmušas par tā piešķiršanu,” sacīja Lācis, norādot, ka šajā situācijā Veidiņai prettiesiska rīcība būtu jāpārmet pašai domei, nevis viņam.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Lācis “Rīgas namus” vadīja kopš to dibināšanas 1993. gadā līdz 2010. gadam, kad toreizējais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers kā uzņēmuma kapitāldaļu turētājs viņu atbrīvoja no amata, pārmetot, ka uzņēmuma un tā vadītāja darbībā konstatēti vairāki būtiski pārkāpumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesanti, vai tas saistīts ar VK revīzijām, bet līdzīgā firmā kā “Ŗīgas nami”, t.i. “Rīgas namu pārvaldniekā” jaušama kustība. Saņēmu Rīgas namu pārvaldnieka rēķinu par septembri, kas bija uz pusi mazāks nekā augustā.

  2. Ja izdarīts noziegums, nav jāpārmet, bet jātiesā.

Draugiem Facebook Twitter Google+