×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Bijušajam Saeimas deputātam Kāpostam piemēro 120 stundas piespiedu darba (2)

kaposts_ts_2

Ģenerālprokuratūra bijušajam Saeimas deputātam Andim Kāpostam (bijušais Latvijas Zemnieku savienības biedrs) par naudas izkrāpšanu piemērojusi 120 stundas piespiedu darba.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga pastāstīja, ka šajā krimināllietā personai celta apsūdzība par naudas izkrāpšanu, nepatiesi apgalvojot, ka ir samaksāts kukulis 5000 eiro apmērā valsts amatpersonai naudas devēja un citas personas interesēs.

Persona atzīta par vainīgu krāpšanā un sodīta ar piespiedu darbiem uz 120 stundām. Lai arī Kāposts šādam sodam piekritis, lēmums par kriminālprocesa pabeigšanu ar prokurora priekšrakstu par sodu šobrīd vēl nav stājies likumīgā spēkā. Pēc lēmuma stāšanās spēkā Kāpostam valstij būs jāsamaksā arī nelikumīgi iegūtie 5000 eiro.

Jau ziņots, ka saskaņā ar apsūdzību pie nu bijušā Latvijas Zemnieku savienības biedra Kāposta bija vērsusies viņam agrāk pazīstama persona ar lūgumu palīdzēt, lai citai personai nebūtu reāli jāizcieš tiesas piespriestais pusgadu ilgais cietumsods.

Izmantojot šo situāciju un nolūkā prettiesiski iegūt svešu mantu, bez nodoma maksāt kukuli kādai no valsts amatpersonām, vīrietis ieguva 5000 eiro, lai tos izmantotu savām vajadzībām, teikts apsūdzībā.

Kāposts vairākās neformālās sarunās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu lūdzis paglābt no soda bēguļojošu dzērājšoferi, to atrisinot caur prezidenta Apžēlošanas dienestu, iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Raidījums ziņoja, ka lietā, par kuru celtas apsūdzības Kāpostam, notikuma centrā ir kāds jauns puisis Aldis Zvirbulis, kuru pirms vairākiem gadiem dzērumā pie automašīnas stūres bija noķērusi policija.

“Nekā personīga” vēstīja, ka Kāposta saruna ar Bērziņu nav notikusi vis prezidenta oficiālajā pieņemšanas vietā, Rīgā, kur atrodas Valsts prezidenta kanceleja, bet gan Amatas upes krastā Drabešu pagastā, kur prezidentam ir lauku īpašums, jo raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka Kāposts izstāstījis problēmu un iedevis apžēlošanas lūgumu prezidentam. Bērziņš apsolījies “likuma ietvaros palīdzēt”.

Savukārt Bērziņš uz jautājumiem, vai atceras šādu sarunu, atzina, ka esot bijusi saruna ar Kāpostu, kas notikusi ļoti sen, bet tās saturu neatceroties. Savukārt uz jautājumu, vai pēc tās esot nodoti dokumenti Apžēlošanas dienestam par Zvirbuli, Bērziņš atbildēja, ka neko tādu neesot darījis. Tikmēr Kāposts licis saprast, ka ir vajadzīgs vēl 5000 eiro liels kukulis. Tomēr nauda pie prezidenta nenonāca.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ar kapli rokā un lai mauc pa lauku!!!

  2. Latvijas Republikas Ministru kabinetā atrodas uzraksts „Viens likums – viena taisnība visiem”. Šis uzraksts atgādina visiem Latvijas iedzīvotājiem par pastāvošo likumu hierarhiju, par to, ka likums ir jāievēro visiem.
    Ir daudz nācies saskarties ar kroplībām ne tikai likumos, bet arī cilvēku domāšanā valsts pārvaldes struktūrās pieņemot svarīgus lēmumus… Ir gadījumi, kad tiesneši pieņem dokumentus, kas neatbilst likumam, pārkāpj likumus, savu rīcību attaisnojot ar „interpretācijas” jēdzienu un tādā veidā grauj Godīgumu un Taisnīgumu! Ir nācies daudziem dzirdēt, ka Spriedumi tiek pieņemti likuma vārdā, bet savā saturā tie ir netaisnīgi un kroplīgi. Tas notiek tāpēc, ka sākās „interpretācijas” ar saukli, ka „mēs tā domājam, tāpēc mēs tā darām”, bet tai pat laikā aizmirst par šīm likuma robežām….

Draugiem Facebook Twitter Google+