×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Bijušajiem prezidentiem vairs nepiešķirs valsts dzīvokli (6)

Daudz diskusiju izraisīja eksprezidentam Valdim Zatleram piešķirtā dzīvokļa remonts. Attēlā interjera fragments. Foto - LETA.Daudz diskusiju izraisīja eksprezidentam Valdim Zatleram piešķirtā dzīvokļa remonts. Attēlā interjera fragments. Foto - LETA.

Eksprezidenta Valda Zatlera dzīvoklis pirms remonta.

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”, kas paredz mainīt sociālo garantiju apjomu personām bijušajiem prezidentiem.

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja Saeimas preses dienestā, jaunā likuma redakcija nosaka, ka valstij bijušie prezidenti vairs nav jānodrošina ar valsts dzīvokli. Tas dos iespēju bijušajam prezidentam brīvi izvēlēties sev mājokli. Līdztekus palielināta bijušā prezidenta ikmēneša pensija, to nosakot 85 procentu apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma līdzšinējo 50 procentu vietā.

Bijušajam prezidentam saglabāta iespēja lietot valsts apmaksātu automašīnu, taču tai noteikti cenas “griesti” – tās iegādes vai nomas vērtība nedrīkstēs pārsniegt tādas automašīnas divkāršu vērtību, uz kādu ir tiesības valsts pārvaldes iestādes amatpersonai.

Šāds nosacījums attieksies arī uz bijušajiem prezidentiem, ja būs nepieciešams iegādāties jaunu automašīnu.

Vienlaikus izmaiņas likumā paredz, ka bijušajam prezidentam pensija netiek maksāta, ja viņš ieņem Saeimas deputāta, Ministru kabineta locekļa vai parlamentārā sekretāra amatu. Tāpat, ja attiecīgajā amatā tiek nodrošināts dienesta transports, bijušajam prezidentam būs jāizvēlas, kuru automašīnu viņš izmantos.

Tāpat Saeima atbalstīja priekšlikumu, ka pēc eksprezidenta nāves viņam lietošanā piešķirto valsts dzīvokli varēs izmantot arī viņa pārdzīvojušais laulātais vai bērni, bet ne ilgāk par vienu gadu.

Bijušais prezidents pilnībā vai daļēji no paredzētajām sociālajām garantijām varēs atteikties.

Ievērojot tiesiskās paļāvības principu, grozījumi nosaka, ka sociālo garantiju izmaiņas, tostarp pensiju palielinājums, uz līdzšinējiem eksprezidentiem neattieksies. Tāpat pensijas palielinājums neattieksies uz pašreizējo Valsts prezidentu.

Grozījumi arī nosaka, ka Valsts prezidenta kancelejai, ņemot vērā konkrētā pasākuma raksturu un Valsts prezidenta darba plānojumu, jānodrošina iespēja bijušajam prezidentam izmantot reprezentācijas telpas Valsts prezidenta rezidencē.

Attiecībā uz dāvanu pieņemšanu uz Valsts prezidentu turpmāk attieksies tādi pat ierobežojumi, kādus paredz likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Dāvanas ar vēsturisku, zinātnisku, māksliniecisku vai citādu kultūras vērtību varēs glabāt arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un Nacionālajā bibliotēkā.

Likuma grozījumi arī nosaka, ka darba līgumu ar Valsts prezidenta kancelejas vadītāju, viņa vietniekiem un Valsts prezidenta padomniekiem varēs uzteikt jebkurā laikā, nenorādot uzteikuma iemeslus. Lēmums par darba līguma noslēgšanu vai uzteikšanu būs politisks lēmums.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ŠMEISER42 > LA RED.KRUSTIŅA K-GAM. Atbildēt

    A.GOD.KRUSTIŅA KUNGS ! SAKARĀ AR TO ,KA JŪSU AVĪZE IR VIENĪGĀ,KAS NENODARBOJAS AR DEMOKRĀTIJAS (TAS IR-KOMENTĀRU CENZŪRU) APSPIEŠANU ,VĒLOS JUMS PERSONĪGI IZTEIKT SAVU PATEICĪBU UN NOVĒLĒT TURPINĀT TKPAT DEMOKRĀTISKI RŪPĒTIES PAR VĀRDA BRĪVIBU jŪSU AVĪZĒ . P.S. DIEMŽĒL JŪSU DARBINIEKI LAIKAM TO NEZIN ,CIK DĀRGAS JUMS IR KONSTITŪCIJĀ GARANTĒTĀS PILSOŅU TIESĪBAS. ATGĀDINIET TO VIŅIEM .

  2. visi bijušie kļūst rīdzinieki un Nils viņiem piešķirs brīvbiļeti sabiedriskajā transportā.

  3. auto tiem nevejaga dot,pietiekami ir izbraukajusi prezendeturas laika!lai paiet ar kajam ka viekarsi mirstigie!

  4. ..tas diemžēl nemazinās vecu komunistu, zoodārza iemītnieku un tamlīdzīgu darboņu vēlmi iesēsties tai krēslā. berzin tagad cenšas izpatikt savam elektorātam-ventspils “trubai” un putlera vienotai krievijai, lai paliktu uz otru “sroku”.

  5. <Loti pareizs likums,žēl tik par vēlu.Ko labu izdarīja Latvijas tautai VVF??? Viņas laikā Latvija tika izlaupīta.Shī tik dzīvoja pa ārzemēm,kas notiek Latvijā, viņu neinteresēja nemaz.Pat valodas likumu atmeta atpakaļ, namaz nerunāiot par citām lietām…..

  6. Ļoti pareizs lēmums! Vēl jo vairāk, bijušie komunisti un āksts ar “zelta rokām”, no mūsu tautas nav pelnījuši pat taukainu trauku lupatu!

Draugiem Facebook Twitter Google+