×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. februāris, 2018
Drukāt

Bijusī slimnīcas vadītāja pārmetumus par bērnu badināšanu un spīdzināšanu sauc par muļķībām (8)

Foto LETAFoto LETA

Pacientu vecāku un Tiesībsarga biroja pausto, ka bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži” bērni netiek pietiekami baroti, viņu vēstules nenonāk līdz mājām, atstādinātā ārstniecības iestādes vadītāja Ilona Balode sauc par muļķībām.

Balode klāstīja, ka tik apjomīgu pārbaudi slimnīcā piedzīvojusi pirmo reizi. Iepriekš visas sūdzības, kas saņemtas Veselības inspekcijā (VI), esot atzītas par nepamatotām.

“Tas, ka bērni tiek badināti un spīdzināti, ir muļķības. Kādam būs jāatbild par saviem vārdiem,” pauda slimnīcas valdes locekle.

Viņa stāstīja, ka meitene, kuras stāsts kļuvis zināms sabiedrībai un kura pēc ārstēšanās iestādē mājās zīmējusi cilvēku, kas piesiets pie gultas, bijusi “smaga”, taču fiksēta pie gultas tika, jo viņai bija uzlikta sistēma. Balode apgalvoja, ka ārstēšanās laikā viņai ar meitenes mammu bija izveidojies labs kontakts, bērna veselības stāvoklis esot uzlabojies, tāpēc tagad nav saprotama mammas vēršanās pret slimnīcu.

Arī kāda zēna tēva pārmetumus, ka bērns ievietots palātā ar kādu citu nedaudz vecāku bērnu, kuram, pēc tēva paustā, bijušas nopietnas garīgas problēmas, Balode noraida.

“Bērnu, kas ir aktīvs, komunicē, mēs nekad neliktu vienā palātā ar tādu, kas nerunā,” piebilda slimnīcas vadītāja.

Nepatiesi esot arī Tiesībsarga biroja apgalvojumi, ka bērnu rakstītās vēstules nenonāk līdz mājiniekiem, bet sazvanīšanās ar radiniekiem vispār ir aizliegta.

“Tieši vakar man zvanīja viena mamma, un stāstīja, ka viņas bērns, kas pie mums ārstējas, ir zvanījis un ir uzrakstījis arī vēstuli, lai gan iepriekš nav rakstījis. Vecāki ir aizvainoti un pazemoti pēc visa šī skandāla,” apgalvoja Balode.

Slimnīcas vadītāja stāstīja, ka pērn, kad VI iepazīstināta ārstniecības iestādes ar savu darbu, slimnīca “Ainaži” tikusi īpaši uzteikta, jo visas iesniegtās sūdzības esot atzītas par nepamatotām.

“Tagad tik daudz dokumentu tiek fotografēts, kopēts, skenēts. Mums ir ļoti liels dokumentu apjoms, tāpat kā jebkurā slimnīcā. Neviens nav ideāls, un jebkurā lielā iestādē var atrast problēmas. Bet tik apjomīgu pārbaudi es neesmu piedzīvojusi,” atzina Balode.

Viņa ir neizpratnē par ap slimnīcu sacelto ažiotāžu, jo ārstniecības iestādei savus pacientus uzticot Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, slimnīcas “Gaiļezers”, Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīca, turklāt arī šonedēļ vecāki, neskatoties uz pārbaudi, savus bērnu no Ainažiem neizņemot.

Jau vēstīts, ka 2017.gadā Tiesībsarga birojā saņemti vairāki iesniegumi no vecākiem par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem. Iesniegumos minēta bērnu prettiesiska ievietošana, bērnu tiesību pārkāpumi.

Tiesībsargs Juris Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas.

Jansons skaidroja, ka bērni “Ainažos” nedrīkst zvanīt saviem tuviniekiem, savukārt, kad vecāki zvana uz slimnīcu, sarunas tiek noklausītas. Tiek pārbaudīta arī bērnu korespondence. Konstatēts, ka atsevišķos dokumentos tiek pievienotas bērnu vēstules, kas dodot pamatu domāt, ka vēstules nenonāk līdz mājām un tuviniekiem.

Savukārt kāda pacienta tēvs vakar raidījumam “LNT ziņas” stāstīja, ka viņa bērns slimnīcā ticis barots nepietiekoši, proti, tikai “tik daudz, lai izdzīvotu”, turklāt neesot pieļauta nekādu personīgo mantu turēšana istabā. Bērna istabā esot bijušas tikai gultas un skapis.

Kā vēstīja “LNT ziņas”, slimnīcā vienā telpā atradušies bērni ar vieglākām un smagākām saslimšanām. Arī desmit gadus vecais puisēns atradies vienā istabā ar kādu citu nedaudz vecāku bērnu, kuram, pēc tēva paustā, bijušas nopietnas garīgas problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tiesībsargu pašu par apzināti sagrozītu ziņu izplatīšanu ir jāsauc pie atbildības. Viņš jau uzvedas kā tiesnesis, laikam cilvēkam sakāpis galvā. Un kāda pēc tam ažiotāža presē, Kremļa troļļiem nenopriecāties!
    Arī šādi var izkropļot Latvijas tēlu, ja paši esam dumji.

  2. Bet kā tad bija ar to četrgadīgo,veselo bērnu,kurš tika ievietots šajā slimnīcā? Vai arī par to neviens nav atbildīgs??

  3. Jā man pašai mazbērnu par sliktu uzvedību ielika slimnīcā un viņš man arī stāstīja ka nevarot parunat pa tālruni ja viņam nestāvēja klāt un nenoklausitos sarunas ko mēs ar mazbērnu runajam kaut gan viņš nav psihiski slims tikai slikta uzvediba bija skolā bet ja paskatās no malas kur uzvedās kartigi tagad jaunieši vairak apsaukajas rupji uzvexas neka pieklājīgi

  4. Jā man pašai mazbērnu par sliktu uzvedību ielika slimnīcā un viņš man arī stāstīja ka nevarot parunat pa tālruni ja viņam nestāvēja klāt un nenoklausitos sarunas ko mēs ar mazbērnu runajam kaut gan viņš nav psihiski slims tikai slikta uzvediba bija skolā bet ja paskatās no malas kur uzvedās kartigi tagad jaunieši vairak apsaukajas rupji uzvexas neka pieklājīgi

  5. Kādam no kriminālās valsts pārvaldes sagribējies “siltu laupītāja” vietiņu ! …Juri – ja nepiedalīsies Praidā – tad esi’ bailīgs mīkstmiesis !!!!

  6. Ēdināšanas normas ārstniecības iestādēs nosaka valdība, izdodot Ministru kabineta noteikumus. Tagad gaidām, kad tiesībsargs ies un sitīs dūri valdības galdā un pieprasīs grozīt noteikumus. Lai nu parāda, cik ļoti viņam rūp cilvēktiesības.

  7. visādām Jansona kantora cēlajām dāmām un smalkajiem kungiem ,humānajām ,žēlīgajām , iejūtīgajām efemerajām būtnēm , pietiks vienu dienu , šādā slimnīcā nostrādāt ! aizbēgs , ne kustu nemetuši !

Draugiem Facebook Twitter Google+