×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Bijusī Stradiņa slimnīcas vadītāja neatzīst vainu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rūta Valtere

Krimināllietā, kurā apsūdzēta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere, apsūdzētā savu vainu neatzīst.

Uz apsūdzēto sola lietā sēdās arī Vida Končus un Imants Jevdokimovs, kas arī savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst. Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā, tāpat apsūdzētie neatzīst arī pieteiktās kaitējuma kompensācijas.

Tiesa nolēma veikt pierādījumu pārbaudi, un nākamajā tiesas sēdē 6.jūnijā tiks nopratināti liecinieki. Tiesas sēdes lietā paredzētas visu nākamo nedēļu.

Kriminālprocesu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka 2013.gada decembrī. 2014.gadā KNAB lūdza prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu, un prokuratūra bijušajai amatpersonai uzrādīja apsūdzību par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un krāpšanu, aģentūrai LETA iepriekš apliecināja prokuratūrā.

Prokuratūra gan iepriekš oficiāli neatklāja amatpersonas statusu un vārdu. Tāpat prokuratūra atturējās izpaust apsūdzības detaļas un to, vai tā atbilst apstākļiem, kas bija minēti KNAB sagatavotajā paziņojumā presei.

KNAB paziņojumā presei, neminot amatpersonas vārdu un statusu, norādīja, ka 2012.gada novembrī atbildīgā slimnīcas amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, veikusi tīšas darbības, ar kurām radījusi būtisku kaitējumu slimnīcai. KNAB uzskatīja, ka slimnīcas atbildīgā amatpersona noslēgusi līgumu ar kādu fizisko personu par it kā dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Patentu valdē. Par šo pakalpojumu slimnīca apņēmusies fiziskajai personai veikt samaksu 1821 eiro apmērā. Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka fiziskā persona šos darbus nav veikusi. Dokumentu reģistrēšanu un iesniegšanu Patentu valdē veikusi slimnīcas amatpersonas radiniece. Daļa no minētajiem budžeta līdzekļiem – 1505 eiro – nodoti slimnīcas amatpersonai, daļu saņēmusi fiziskā persona kā samaksu par izpildītajiem darbiem.

Slimnīcas atbildīgā amatpersona, zinot, ka līgums par pakalpojumu sniegšanu neatbilst faktiskajiem apstākļiem, un maldinot slimnīcas darbiniekus, panāca attiecīgo maksājumu dokumentu sagatavošanu un naudas pārskaitīšanu, uzskata KNAB.

KNAB lūdza prokuratūrai apsūdzēt slimnīcas amatpersonu un amatpersonas radinieci par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.
2013.gada decembrī izskanēja ziņas, ka KNAB veicis kratīšanu slimnīcas valdes priekšsēdētājas Valteres darba kabinetā. Tajā pašā mēnesī Stradiņa slimnīcas dalībnieku sanāksmē tika nolemts Valteri atstādināt no amata, savukārt valdes locekļi Eva Strīķe un Guntis Bahs atkāpās paši.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, iesniegums par iespējami fiktīvu līgumu Veselības ministrijā bija saņemts jau 2013.gada vasaras vidū.

Viena no Veselības ministrijā pārbaudītajām epizodēm, kas tika nodota izmeklēšanai KNAB, bija saistīta ar slēgtu līgumu starp Valteri un kādu personu par dokumentu sagatavošanu un pārstāvību, Patentu valdē reģistrējot Stradiņa slimnīcas preču zīmes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. knābis būtu piereģistrējis par velti !

  2. tā iet, kad nepadalās ar pareizajiem…

  3. Labaak buutu takushi par buuvnieciibu. Cik viens skapiitis izmaksaaja taMee. Ja nemaldos 250 latvijas lati . Utt. Tas 1500 ir kakjim zem aster

Draugiem Facebook Twitter Google+