×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Bijušie kolhoznieki tiksies “Kurzemei” veltītā izstādē Talsos

Attēlā Voldemāra Medņa glezna ''Ražas novākšana''Attēlā Voldemāra Medņa glezna ''Ražas novākšana''

Voldemārs Mednis „Ražas novākšana”, 20. gadsimta 50. gadi

No 28.novembra ikvienam interesentam Talsu novada muzejā būs iespēja apskatīt izstādi ”No ”Balgales” līdz ”Kurzemei”, kas veltīta kolhozam “Kurzeme” un tā bijušo darbinieku lomai Latvijas Tautas frontē.  28.novembrī pulksten 14.00  muzejā tiks rīkota arī bijušo kohoza “Kurzeme” darbinieku tikšanās, portālu LA.lv informēja Talsu novada muzeja speciāliste vēstures jautājumos Kristiāna Skromule.

Šis gads paiet Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejas zīmē, un izstādē būs rodamas liecības par aktivitātēm Balgales ciemā, kur 1988.gadā nodibinājās viena no pirmajām Latvijas Tautas frontes Talsu nodaļas grupām.

Grupas biedru skaits bija 71. Talsu novada muzejā glabātā LTF grupu uzskaites lapa vēstī, ka grupas galvenie darbības virzieni bija latviešu valodas saglabāšana, migrācijas problēmu risināšana, dabas aizsardzība un pārtikas preču vienlīdzīga sadale.

”Grupas pārstāvis bija kolhoza „Kurzeme” galdnieks Vilnis Kramiņš un vietniece – Balgales kultūras nama darbiniece Vilma Ābola,” atgādina K.Skromule.

Kolhoza „Kurzeme” darbinieki ne tikai aktīvi iesaistījās LTF Talsu nodaļas Balgales grupas aktivitātēs, bet arī 1991. gada janvārī devās uz Rīgu, lai piedalītos barikāžu aizstāvēšanā. Vairāk kā 60 Balgales pagasta iedzīvotāju saņēmuši Latvijas valsts apbalvojumu – 1991. gada barikāžu piemiņas zīmes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+