×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Bijušie Valsts prezidenti Rīgā dzīvo par graustu atzītā ēkā (23)

Foto - LETA/Lita KroneFoto - LETA/Lita Krone

Ilustratīvs foto. Brīvības iela Rīgā.

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā, tā aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Ēka pieder septiņiem kopīpašniekiem – Latvijas valstij Finanšu ministrijas personā, trim juridiskām un trim fiziskām personām. Ēka atrodas blakus Ministru kabinetam un tās apsaimniekošanu veic SIA “NIRA fonds apsaimniekošana”.

Kā skaidroja Gailīte, ēkas apsaimniekotājs šī gada februārī ir iesniedzis atzinumu, kurā norādīts, ka ēkas fasāde kopumā ir apmierinošā tehniskā stāvoklī, tomēr atsevišķas apmetuma zonas un dzegu elementi ir bojāti un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas rada apdraudējumu personu drošībai. Līdz ar to nepieciešams veikt bīstamo elementu demontēšanu.

Tāpat nomnieks norādīja, ka ēkas kopīpašnieki sapulcē nolēmuši neveikt ēkas fasādes atjaunošanu, līdz ar ko Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija nolēma būvi klasificēt kā B kategorijas vidi degradējošu būvi un piemērot īpašniekiem 3% paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli.

Šajā ēkā 2007.gadā dzīvoklis tika piešķirts eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai. Tāpat tajā miteklis tika ierādīts bijušajam prezidentam Guntim Ulmanim. Brīdī, kad savu prezidentūru noslēdza Valdis Zatlers, ēkā brīvu dzīvokļu vairs nebija, līdz ar ko viņam īpašums piemeklēts citviet. Savukārt eksprezidents Andris Bērziņš uz valsts garantētu mitekli nepretendēja.

Likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” noteikta garantija, ka, atstājot prezidenta amatu, persona, kas bijusi ievēlēta par Valsts prezidentu, saņem no valsts lietošanā vienu valsts dzīvokli. Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Ja grausts, tad grausts. Paši vainīgi, ka neuztur kārtībā. Mūsu valstī jau ir izveidojusies laba prakse graustā mītošos izlikt bez citas dzīvojamās platības ierādīšanas, kādēļ lai tā nedarītu arī šoreiz?

 2. Dažu apmetuma plaisu dēļ pasludināt māju par graustu – tas iespējams tikai Latvijā!

 3. neko labaku jau tie nav nopelnijusi sava prezidenturas laika!tiesi vinu laika Latvija tika izzagta!tad tikai pirkstinu pakratija!

 4. Kādu valsts labklājību nodrošinājušai,tā arī lai dzīvo. Nepiekrītu,ka tautai viss jānomaksā un arī par minisr
  triem vēl. lai paši savus tēriņus maksā,kā visa tauta,ja jau reiz viņi ir tās kalpi. tagad sanāk kaut kā otrādāk.

 5. Man jau labāk patiktu,lai prezidenti un arī ministri paši maksātu par saviem izdevumiem. Kādu valsts labklājīobu izveidojuši,tādu lai izbauda uz savas ādas.

 6. 100GADES BRĒKA ATKAL ….

 7. A ko tā arī viņiem jādzīvo, viņi to ir pelnijuši😁

 8. 100gades bēdas va ne ?

 9. Ko tik neizdomā, lai varētu nozagt sabiedrības līdzekļus.Patiešām avārijas ēkās dzīvo tūkstošiem Latvijas potenciālo exprezidentu, pie tam tie ir viņu vienīgie ”’Ipašumi”, atšķirībā no pārticībā slīkstošajām prominencēm.

 10. Gan kàds namu iekàrojis

 11. “Bijušos” vajag pārcelt uz kādu jaunbūvi Purvciemā vai Imantā.

 12. AK ŠAUSMAS mūsu ,,EXĪŠI” dzīvo graustā, bet Latvijas lielākā daļa iedzīvotāju LUXUS numuros, ARPRĀC tauta atjēdzies, vai TU neredzi , KĀ TEVI muļķo.

 13. Laba pirmsreklaama tautai ….lai sagroziiti galvuv…un naakamais buus n-tie miljoni no budzjeta. …

 14. Laba pirmsreklaama tautai ….lai sagroziiti galvuv…un naakamais buus n-tie miljoni no budzjeta. …

 15. Neticu, ka šīs personas būtu piekritušas tādā graustā dzīvot. Te kaut kas slēpjas.

 16. Laikam jau tādu mitekli pelnījuši ? It sevišķi Ulmanis. Zatlers ar savām “zelta rokām” domājāms, ne vienu vien, īpašumu “uzbūvējis”.

 17. Visîstàkà bilde par ßo namu

 18. Tādu naudu iztērēja remontiem. Kāpēc bija jāremontē graustus par valsts naudu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+