Kriminālziņas

Bijušo “Krājbankas” prezidentu Priedīti atbrīvo no apcietinājuma 16

Foto – LETA

Izvērtējot ar brīvības atņemšanu saistīta drošības līdzekļa turpmākas piemērošanas nepieciešamību, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma atbrīvot no apcietinājuma bijušo AS “Latvijas Krājbanka” (“Krājbanka”) prezidentu Ivaru Priedīti.

Par to aģentūru LETA pēc tiesas sēdes informēja Priedīša advokāts Saulvedis Vārpiņš. Šis izmeklēšanas tiesneša lēmums nav pārsūdzams.

Uz slēgto tiesas sēdi šodien no Olaines cietuma slimnīcas tika konvojēts arī pats Priedītis. Žurnālistiem gan bijušais “Krājbankas” prezidents nebija pieejams, jo viņš tiesas sēžu zālē tiek ievests pa gaiteņiem, kas apmeklētājiem ir slēgti.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmo lēmumu par Priedīša apcietināšanu pieņēma pērn 22.novembrī. Vēlāk to negrozīja arī Rīgas apgabaltiesa. Šonedēļ apritēja divi mēneši kopš Priedīša apcietināšanas, tāpēc izmeklēšanas tiesnesis bijušā “Krājbankas” prezidenta drošības līdzekli pārskatīja.

Valsts policija Priedīti tur aizdomās kriminālprocesā par “Krājbankā” konstatēto līdzekļu iztrūkumu. Minētais kriminālprocess tika sākts 2011.gada novembrī pēc Krimināllikuma (KL) 196.panta 1.daļas.

KL 196.panta 1.daļā paredzētais noziedzīgais nodarījums ir uzņēmuma vai organizācijas atbildīga darbinieka vai pilnvarotas personas izdarītas tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras vai tās pārsniedzot, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums uzņēmuma, organizācijas vai ar likumu aizsargātām citas personas tiesībām un interesēm.

Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām (16 000 latu).

Tāpat Priedītis tiek turēts aizdomās par tāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts KL 20.panta 4.daļā un 179.panta 3.daļā – par piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no sešiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.

Šajā kriminālprocesā bez Priedīša tika aizturēti arī visi trīs pārējie “Krājbankas” valdes locekļi – Mārtiņš Zalāns, Dzintars Pelcbergs un Svetlana Ovčiņņikova. Policija lūdza tiesu Zalānam un Pelcbergam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, taču tiesa šo ierosinājumu noraidīja. Ovčiņņikovu tiesa apcietināt nelūdza. Līdz ar to Zalāns, Pelcbergs un Ovčiņņikova patlaban ir brīvībā.

Kā ziņots, 2011.gada nogalē “Krājbankā” tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, bet 23.decembrī Rīgas apgabaltiesa “Krājbanku” pasludināja par maksātnespējīgu.

LA.lv