×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. oktobris, 2017
Drukāt

Bijušo prezidentu nodrošināšanai pērn valsts tērējusi vairāk nekā 172 000 (18)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Valsts pērn bijušo Valsts prezidentu nodrošināšanai ar dzīvokli un automašīnu iztērējusi vismaz 172 199 eiro.

Latvijas normatīvie akti paredz, ka atstājot Valsts prezidenta amatu, persona saņem no valsts ikmēneša pensiju 85% apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma un lietošanā vienu automašīnu. Ja personai tiek piešķirta apsardze, automašīnu un autovadītāja pakalpojumus nodrošina Aizsardzības ministrija (AM).

Saeima 2013.gadā galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu”, atsakoties no eksprezidentu nodrošināšanas ar dzīvokli pēc prezidentūras. Grozījumi gan neattiecas uz Gunti Ulmani, Vairu Vīķi – Freibergu un Valdi Zatleru.

Šobrīd garantijas tiek nodrošinātas Ulmanim, Vīķei – Freibergai un Zatleram. Par Andri Bērziņu Valsts prezidenta kancelejai nav izdevumu.

Kancelejā aģentūra LETA noskaidroja, ka pērn Gunta Ulmaņa nodrošināšana ar automašīnu izmaksājusi 57 053 eiro. Izmaksas veido spēkrata noma, degviela, remonts un apkope, kā arī autovadītāja atlīdzība.

Ar dzīvokli tiek nodrošināti Ulmanis, Vīķe-Freiberga un Zatlers. Ulmaņa dzīvoklis izmaksājis 15 266 eiro, Vīķe-Freibergas 74 029 eiro, bet Zatlera 25 851 eiro. Izmaksās ietilpst dzīvokļa noma un apsaimniekošana.

Aģentūrai LETA neizdevās noskaidrot kādu finansējumu aizsardzības resors tērē tiem bijušajiem prezidentiem, kuriem ir apsardze un automašīna. AM Preses nodaļā vien norādīja, ka kopējais budžets, kas 2017.gadā piešķirts Militārās policijas (MP) funkciju nodrošināšanai ir 1 364 854 eiro, un tajā ietilpst arī finansējums bijušo prezidentu apsardzei.

AM Preses nodaļā skaidroja, ka MP 2017.gada budžetā nav atsevišķi izdalīta finansējuma pozīcija bijušo prezidentu automašīnu nomai un apsardzes nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka nesen Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs pārtraucis iepirkuma procedūru par jaunas luksus klases vieglās pasažieru automašīnas pilna servisa ilgtermiņa nomu Vairas Vīķes-Freibergas vajadzībām, lai veiktu labojumus tehniskajā specifikācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. esu lepnis par savu valsti ! vis bagaataaka valsts pasaulee!

 2. Laiks ir ierobežot smadzeņu kropļiem apetīti un pārtraukt ļaut vizināties uz tautas kakla.Zvērestu neviens nav pildījis! Tauta ir nabaga! Par ko tad tādi labumi?

 3. V.V.Freibergai , pasai jaapmaksa ires un auto uzturesana . Domaju , kad bijusie prezidenti , sanem pietiekosi lielu Valsts pensiju , lai nodrosinatu , visas izmaksas .

 4. “Dorogaja” babushka!!! Vo vseh smislah slova. Otlichnij primer dlja molodih – samoje glavnoje v etom mire eto lichnoje blagopoluchije!

 5. Valsts un tautas interesēs būtu tos parazītus un dzimtenes nodevējus notiesāt tribunālā un pakārt.

 6. Kam tas viss vajadzīgs? Kur tad ir tie bijušo lielie nopelni, ka tagad visu mūžu viņi jāuztur uz mūsu rēķina?! Vai tad viņi ir tik nabagi, ka paši sevi nevar uzturēt.Katrā ziņā tie nenormālie tēriņi ir stipri jāierobežo un tie stulbie normatīvie akti ir nopietni japārskata.Tas nav ne taisnīgi, ne godīgi pret tautu,kura grimst nabadzībā.

  • nekad neaizmirsīšu to . ka G. Ulmanim atslēdznieks bija nomainījis durvīm atslēgu un par atslēgu un darbu paprasījis ,laikam, 30 Ls . Ulmaņa kungam tas izraisījis izbrīnu .Kāpēc tik dārgi ?
   Zinot ,cik saņem Ulmaņa kungs , man tāds izbrīns likās nevietā !

 7. visatļautības izjūtas,ego,pārākuma sajūta,tauta-ļaudis,kastu sistēma

 8. Salīdzinot ar 81miljoni eiro,ko ierēdņi sabāza savās kabatās prēmijās par to ,ka ierodas darbā,tāds sīkums vien sanāk.

 9. Salīdzinot ar 81miljonu eiro ,ko ierēdņi sabāza savās kabatās par to ka ierodas darbā ,tāds sīkums vien ir.

 10. un kāda mārrutka pēc!!!????tā ir man ,tav un visu citu ļautinu nauda!!!!!!

 11. vienkārši pretīga vecene

 12. Sludinātājiem, kā Latvijā lēts bet kvalitatīvs

 13. A ko tik maz, vajag vairaak, vai tad Latvju tautai naudas nav!

 14. Itkā ,jau normāla parādība civilizētās valstīs!,bet banānu republikai tie cipari krietni par lielu…,un trakākais,ka šiem pašiem tas liekas normāli,ka valsts apmaksā viņiem tualetes papīru par tādām naudiņām,kas prastam pensim pat sapņos nerādās!!!

 15. Vemt gribās ! Cik ilgi vēl jau tā nabadzīgo valsti kāsīs šī mūsu SAULĪTĒ CĒLĀJA!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+