×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. septembris, 2013
Drukāt

Bijušo “Rīgas namu” bosu Kavacu apsūdz pilnvaru pārsniegšanā

LETALETA

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību bijušajam SIA “Rīgas nami” valdes priekšsēdētājam Kārlim Kavacam par dienesta pilnvaru pārsniegšanu lietā par finanšu darījumiem.

 

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga aģentūrai LETA apstiprināja, ka Kavacam uzrādīta sākotnējā apsūdzība pēc 317.panta trešās daļas par to, ka viņš noslēdza aizdevuma līgumu, lai arī likums viņam nedeva šādas tiesības.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šajā lietā Kavacs figurē kā vienīgā apsūdzētā persona. Pret citām personām Valsts policija kriminālvajāšanu nelūdza sākt.

Plašāku informāciju par iespējamā nozieguma apstākļiem prokuratūra pagaidām nesniedz.

Kavaca advokāts Guntars Antoms aģentūrai LETA pastāstīja, ka Kavacs prokuratūrā pagaidām vēl nav pratināts.

“Viņš vienmēr ir atzinis savas faktiskās darbības – ka viņš tādus līgumus ir noslēdzis un tā tālāk. To, ka viņš tādā veidā būtu pārsniedzis dienesta pilnvaras, viņš līdz šim nekad nav atzinis. Līgums bija par valūtas konvertāciju, un kopējā summa bija pāri par trīs miljoniem latu, no kā firma apmēram 1,2 miljonus beigās nesamaksāja,” norādīja advokāts.

Pēc advokāta rīcībā esošās informācijas, sākotnēji uzsāktā lieta ir sadalīta divās daļās – Kavaca lieta šobrīd atrodas prokuratūrā, bet uzņēmuma “Zeus” valdes locekļa Ivara Ciskas lieta atrodas vēl Valsts policijā.

No Valsts policijas skaidrojumu par to, vai tiek izmeklēts kriminālprocess par “Rīgas namu” bijušās valdes iespējamiem noziegumiem, aģentūrai LETA pagaidām neizdevās iegūt.

Jau ziņots, ka pērn 11.septembrī tika atstādināta “Rīgas namu” valde – tās priekšsēdētājs Kavacs un valdes loceklis Almers Ludviks -, jo uzņēmumā veikti augsta riska finanšu darījumi ar brīvajiem līdzekļiem kopumā 1,2 miljonu latu apmērā. Kavacu 2.oktobrī aizturēja Valsts policija, taču viņš tika atbrīvots pret 15 000 latu drošības naudu.

Pret viņu sākts kriminālprocess saistībā ar iesaistīšanos augsta riska finanšu darījumos. Par šiem pārkāpumiem Kavacs septembrī tika atstādināts no amata “Rīgas namos” un izslēgts arī no Rīgas vicemēra Andra Amerika dibinātās partijas “Gods kalpot Rīgai”.

Tāpat vienā kriminālprocesā ar Kavacu tika aizturēts arī “Zeus” valdes loceklis Ivars Ciska, kuram tiesa apcietinājumu nepiemēroja. Sākotnējā informācija liecināja, ka viņš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā.

Rīgas domē pērn oktobrī tika saņemts Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldes revīzijas atzinums par finanšu darījumiem ar “Rīgas namu” brīvajiem līdzekļiem, kurā konstatēts, ka pērn 25.maijā, noslēdzot līgumu ar “Zeus”, uzņēmumam radīti zaudējumi 1 265 740 latu apmērā.

Kopumā bijuši trīs aizdevuma līgumi – divi 2010.gada septembrī un 2011.gada aprīlī slēgti ar jau minēto uzņēmumu “Viesis”, bet trešais 2011.gada maijā ar “Zeus”. 1,2 miljonus latu Rīgas pašvaldībai “Zeus” neesot varējis atdot, jo arestu pēc bijušo biznesa partneru lūguma uzlikusi Rīgas apgabaltiesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+