×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Bijušo tiesnesi Strazdu prasa sodīt ar četru gadu cietumsodu

Foto - LETAFoto - LETA

Tiesas debatēs prokurors lūdzis bijušo tiesnesi Ziedoni Strazdu sodīt ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz pieciem gadiem un konfiscējot mantu, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Savukārt attiecībā uz no amata atstādināto tiesnesi Skaidrīti Buividi valsts apsūdzības uzturētājs uzskatījis lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu par pamatotu un likumīgu.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā pušu replikas plānots uzklausīt 16.septembrī plkst.14.

Saskaņā ar lēmumu par apsūdzētā saukšanu pie kriminālatbildības Strazds ilgstoši – laika periodā no 1995.gada līdz 2012.gadam – dažādos laika periodos fiktīvi nodarbināja septiņus darbiniekus. Šiem cilvēkiem tika aprēķināta darba samaksa, kuru esot piesavinājiess pats tiesnesis, liecina apsūdzība.

Apsūdzība Strazdam celta pēc Krimināllikuma (KL) 318.panta 2.daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā.

Apsūdzība Strazdam celta arī pēc KL 177.panta 3.daļas – par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, un 327.panta 2.daļas – par dokumenta viltošanu vai apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona mantkārīgā nolūkā.

LETA jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieku Strazdu aizturēja 2012.gada 7.augustā. 2013.gada 7.februārī Saeima viņu atcēla no Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata.

To, vai Strazds ir atzīstams par vainīgu viņam celtajās apsūdzībās, spriedīs tiesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+