Pasaulē
Baltija

Bijušos “Latvijas Krājbankas” un “Snoras” īpašniekus Lietuvā tiesās aizmuguriski0


Krievijas miljardieris un bijušais “Latvijas Krājbankas” īpašnieks Vladimirs Antonovs.
Krievijas miljardieris un bijušais “Latvijas Krājbankas” īpašnieks Vladimirs Antonovs.
Foto arhīvs – LETA/Lita Krone

Bijušie “Latvijas Krājbankas” un Lietuvas bankas “Snoras” īpašnieki Vladimirs Antonovs un Raimunds Baranausks Lietuvā tiks tiesāti aizmuguriski.

Viļņas apgabaltiesa trešdien atzina, ka abi aizdomās turamie ir ārpus Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu sasniedzamības, tāpēc viņu nevar tiesāt klātienē.

Lietuvas Seims pagājušā gada oktobrī pieņēma kriminālkodeksa grozījumus, kas ļauj neklātienē nodot tiesai personas, kuras valstij nodarījušas nopietnu finansiālo kaitējumu, ja tās atstājušas Lietuvu.

Jaunie grozījumi ļauj neklātienē veikt pirmstiesas izmeklēšanu attiecībā uz visiem noziegumiem, ar kuriem nodarīts liela apmēra kaitējums, ja aizdomās turētie slēpjas ārzemēs, apzināti izvairās piedalīties kriminālprocesā, bet attiecīgā ārvalsts nesadarbojas ar Lietuvu.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra plāno drīzumā informēt Krievijas varasiestādes par aizdomām pret Baranausku un Antonovu un iesniegt prasību pēc starptautiskas juridiskas palīdzības, lai informētu bijušos “Snoras” vadītājus par šīm aizdomām.

Domājams, ka Lietuvas tiesībsargājošās iestādes drīzumā šādus soļus spers arī pret bankrotējušās “Ūkio bankas” bijušo īpašnieku Vladimiru Romanovu, kurš arī slēpjas Krievijā.

Krievija ir piešķīrusi politisko patvērumu Baranauskam un Romanovam, savukārt Antonovs ir Krievijas pilsonis.

Lietuvas valdība bankas “Snoras” darbību apturēja 2011.gada novembrī, bažījoties par šīs bankas stāvokli. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta.

Arī “Latvijas Krājbankā” drīz pēc tam tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, un 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa banku pasludināja par maksātnespējīgu.

Baranausku un Antonovu Lietuva grib saukt pie atbildības par “Snoras” īpašumu piesavināšanos lielā apmērā, bet viņi no Lietuvas tiesībsargāšanas iestādēm slēpjas Krievijā.

Antonovu un Baranausku Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes meklē kopš 2011.gada 22.novembra. Vispirms viņi patvērās Lielbritānijā, kur nedēļu pēc “Snoras” darbības apturēšanas tika aizturēti saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas Savienības orderi, bet Lielbritānijas tiesa nolēma viņus atbrīvot pret drošības naudu, nosakot abiem obligātu reģistrēšanos policijā. Vēlāk viņi tika atbrīvoti arī no šā pienākuma. Kad 2015.gadā Apvienotā Karaliste beidzot nolēma viņus izdot, bijušie baņķieri paspēja pārbēgt uz Krieviju.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja “Snoras” valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs – uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju. Savukārt “Snoras” pieder nedaudz vairāk kā 60% likvidējamās “Latvijas Krājbankas” akciju.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Kremlis: Visu Austrumukrainā saņemto gūstekņu apmaiņa būtu ideāla
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV senators aicina veikt izmeklēšanu par Krievijā bāzētās lietotnes “FaceApp” darbību
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV Kongress bloķē ieroču pārdošanu Saūda Arābijai
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
6 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
45 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
52 minūtes