×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Biķernieku mežā sākta kopšanas cirte

LETALETA

Pašvaldības SIA “Rīgas meži” Rīgas mežniecība Biķernieku mežā sākusi kopšanas cirti, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti būt uzmanīgiem, atrodoties šajā mežā, aģentūru LETA informēja Rīgas mežniecības mežziņa vietniece Rasa Ziediņa.

Darbu laikā izlases kārtībā tiks cirsti sausie, vēja gāztie un augšanā atpalikušie koki, lai dotu vietu augšanai veselajiem un spēcīgajiem.

Meža kopšana notiek saskaņā ar Valsts meža dienesta Rīgas reģionālās virsmežniecības izdoto ciršanas apliecinājumu.

Ziediņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopšanas cirte notiks aptuveni 30 hektāru platībā tajā meža pusē, kas atrodas līdzās Linezera slimnīcai un Biķernieku trasei.

Aptuvenu koku skaitu, kas varētu tikt izcirsts meža kopšanas darbu laikā, Ziediņa pagaidām atturējās prognozēt, jo lēmumu par katra koka ciršanu “Rīgas mežu” profesionāļi izvērtēs un pieņems darbu gaitā. Speciāliste uzsvēra, ka mežā noteikti nebūs vietu, kur tiks izcirsti visi koki, – iespējams, uzreiz pēc bojāto koku ciršanas mežs vietām varētu izskatīsies nedaudz retāks, tomēr jau pēc gada, kad mežs sazaļos, būs patīkama, sakopta vide.

Nocirstie koki un krūmi tiks šķeldoti.

Tā kā kopšanas cirti veic “Rīgas mežu” brigāde, konkrēts darbu termiņš nav noteikts, taču Ziediņa minēja, ka meža kopšana varētu tikt pabeigta šā gada laikā, bet pēc tam tiks sakopta pārējā meža daļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+