Sports
Motoru sports

Biķernieku trase uzstāda rekordu, ko novērtē arī FIA prezidents Tods0


FIA prezidents Žans Tods atzinīgi novērtējis Biķernieku trases darbību un drošību.
FIA prezidents Žans Tods atzinīgi novērtējis Biķernieku trases darbību un drošību.
Foto: EPA/Scanpix

Biķernieku trasē šogad notikušas 73 sacensības, kas ir jauns šīs sporta bāzes rekords, šādu sasniegumu atzīnīgi novērtējot arī Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidentam Žanam Todam.

Šogad trasē notika divi augsta līmeņa pasaules čempionāta posmi – “Neste RX Latvia” pasaules rallijkrosa etaps un FIM U-21 pasaules čempionāta komandu sacensību pusfināls spīdvejā. Par gada lielāko notikumu autosportā neapšaubāmi atkal kļuva pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kuru apmeklēja ap 29 000 skatītāju. Rīgas posmā piedalījās 72 piloti no 13 valstīm un sacensības tika translētas 77 televīzijas kanālos.

Tāpat jāizceļ “Drift masters Grand Prix”, kas ir viens no spilgtākajiem Eiropas drifta seriāla posmiem, kurā piedalījās 70 sportisti no 22 valstīm, Biķernieku Motosporta Festivāls, “Formula Junior” sacensības, kurās pirmo reizi viesojās dalībnieki no ASV, Austrālijas, Jaunzēlandes, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas un Vācijas.

Biķernieku trasi apmeklēja arī FIA prezients Tods, kurš vēlreiz apliecināja, ka trasē ir pilnībā droša vērienīgu sacensību organizēšanai.

Saistītie raksti

Komplimentus par trasi paudušas arī vairākas pasaules autosporta zvaigznes. Tā rallijkrosa braucējs Matīass Ēkstrems intervijā žurnālam “Klubs” neslēpa, ka ir pozitīvi pārsteigts par šo trasi.

“Tu aizbrauc uz Silverstonu, vienu no ikoniskākajām sacīkšu trasēm pasaulē, un sagaidi, ka tur būs uzbūvēta izcila
rallijkrosa trase. Bet, ja salīdzinām Silverstonas un Biķernieku trasi, manuprāt, Rīga uzvar visos ieskaites punktos. Tā izskatās fantastiski, un viss apkārt tiek izdarīts lieliski,” pauda zviedrs.

LA.lv