Kultūra
Mūzika

“Bildes” izziņo programmu 16

Zaigas Steinas foto

Ikgadējais pašmāju mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” šoreiz notiks no 5. līdz 25. novembrim un šonedēļ izsludinājis koncertu programmu.

Šī būs jau 32. reize, kad festivāls pulcēs kopā visdažādāko žanru un vecumu mūziķus, lai svinētu Latvijas mūzikas pagātni, tagadni un arī nākotni. Kopumā būs iespēja apmeklēt deviņus koncertus, kas norisināsies četrās Rīgas vietās – Kongresu namā, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un mūzikas klubā “Kaļķu vārti”, kā arī apskatīt tradicionālo “Bilžu” mākslas izstādi t/c “Spice” (no 10. līdz 22. oktobrim) un Kongresu nama foajē (24. un 25. novembrī). Šogad tai dots nosaukums “Instrumenti. Pārvērtības”.

Festivāls sāksies 5. novembrī plkst. 17 ar koncertu “Ielūdz “Bilžu” mūziķi un viņu bērni”, ko vadīs Arnis Miltiņš un Ira Krauja-Dūduma. 7. novembrī plkst. 19 turpat klubā “Kaļķu vārti” notiks folkkoncerts, ko vadīs Egons Pičners. 8. novembrī plkst. 19 arīdzan klubā “Kaļķu vārti” notiks jauno dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters.

Festivāla koncerti turpināsies 9. un 10. novembrī, kad “Bildes” uz divām dienām iemājos Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1, un abus vakarus plkst. 19 piedāvās festivālā sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertus. 9. novembrī koncertu vadīs Mikus Frišfelds un tajā uzstāsies “Kumosiņš” un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, Patrisha, “B Optimist” un žurnālists Ansis Bogustovs, “Moderans”, “Marlēna” un “Chaula TV” programmu vadītājs Ēriks Saksons, “Iron Wings” kopā ar laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālisti un grupas “Dzelzs vilks” menedžeri Aiju Kaukuli, “Piparmētra” un Dailes teātra aktieris Kristaps Rasims u.c. Savukārt 10. novembrī koncerta vadītāji būs Laima Miltiņa un Mārtiņš Križevics un tajā uzstāsies “Bekars” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas runas vīrs Augusts Zilberts, “Jauda” un Latvijas Radio 2 programmu vadītāja un LTV raidījuma “Latvijas sirds dziesma” vadītāja Velga Vītola, “Ad Libitum” un aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa, Arnis Slobožaņins, “Sub Scriptum” un LNT ētera personība Ēriks Palkavnieks, “Sudden Lights” un Dailes teātra aktrise un “Radio SWH” programmu vadītāja Ieva Florence, Annemarija Moiseja un Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens u.c.

14. novembrī “Bildes” pārcelsies uz mūzikas namu “Daile”, Krišjāņa Barona ielā 31, kur plkst. 19 norisināsies blūza koncerts. To vadīs Jānis Bukums.

Novembra pēdējā nedēļas nogalē, kā jau ierasts, festivāls iemājos Rīgas Kongresu namā, Krišjāņa Valdemāra ielā 5. Tur 24. novembrī plkst. 19 notiks parasti vislielākos pārsteigumus sagādājošais jauno grupu un “Bilžu” veterānu kopprojektu koncerts, ko tradicionāli vadīs Andris Freidenfelds.

Savukārt 25. novembrī plkst. 12 notiks koncerts bērniem, kas jau 25 gadus ir festivāla neatņemama sastāvdaļa un ko vadīs Igeta Gaiķe.

Tās pašas dienas vakarā plkst. 18.00 startēs tradicionālais “Bilžu” veterānu koncerts, ko vadīs Varis Vētra. Tajā dalību apstiprinājuši: “Stiprās sievas” un Marhils, “Dzidriņas megasistēma”, r/a “Zvani”, “Nav miera laukos”, Armands Alksnis un draugi: Laura Teivāne, Jānis Bukums un “Suitu dūdenieki”, Varis Vētra, Aija Vītoliņa, Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks, Akustisko ģitāru trio “AG 3o”, “Ducele”, Lolita Novikova, Einārs Vītols, Jauno Jāņu orķestris, Viktors Lapčenoks, Ira Krauja-Dūduma, Uģis Roze un “Inversija”, Daiga Petkēviča, “Pērkons” u.c.

LA.lv