×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Bildēšanās beigusies; sākas jauna tautu staigāšana (21)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

“Nu tad beidzot,” es nopriecājos, skatoties 9. septembra televīzijas raidījumu “Tiešā runa” ar valdības ministru piedalīšanos par patvēruma meklētāju likteņu iespējamajiem risinājumiem Latvijā. Runa vairs nav par to, gribam mēs šos ļaudis vai ne, jo ir sākusies jauna tautu staigāšana, kuru neviena mūsu politiskā partija apturēt nespēs. Neviens nezina, ar ko un kad tā beigsies un ir noziedzīgi spekulēt ar šo izaicinājumu. Diemžēl tieši ar to nodarbojas ne tikai politiķi, bet arī daudzi ierindas pilsoņi, vienkārši atkārtojot bezatbildīgi izmestas frāzes. Piemēru tam ir, cik uziet.

Kad saku: beidzot es varēšu sarunāt kādu cilvēku, kas par samaksu ir ar mieru, piemēram, uzrakt man rudenī dārzu, nevis tikai diedelēt piecīti, man atbild: tie (patvēruma meklētāji) nav strādātāji. Cilvēk mīļais, kā tu to zini, ja pat neesi viņus redzējis? Mēs tiražējam šausmu stāstus, aizmirstot, ka arī mūsu valstī ir ne mazums ļaužu, kuri ir spējīgi darīt briesmu lietas. Es būtu priecīga, ja manā pagastā dzīvotu ģimenes, kuras kopj zemi, viņu bērni nezog, pieaugušie nedzer, nelamājas un nekaujas. Cik tad ilgi daba pacietīs tukšumu, kāds šodien valda Latvijā, jo īpaši laukos? Ir nožēlojami, ja pret patvēruma meklētājiem iestājas tie, kuri paši vai viņu ģimenes locekļi nebūt ne politisku iemeslu dēļ ir pametuši savu zemi. Nedod Dievs, ka arī ar mums var notikt tāpat kā ar tiem, kuru sejās karš ir iespiedis briesmīgo zīmogu “bēglis”.

Pateicoties politiķu neizlēmībai un bezdarbībai, sabiedrība nav gatava jaunajam izaicinājumam, un dažādas uz ātru roku sadiegtas kampaņas tikai vairo bailes un neuzticību. Ir vēl kāda lieta – gan Briseles, gan pašmāju politiķi par uzņemamo bēgļu skaitu un daudz ko citu melo un slēpjas aiz izvairīgiem smaidiem un rokas spiedieniem. Kungi un dāmas, bildēšanās ir beigusies, lieciet malā savus publikai domātos smaidus un rīkojieties atbildīgi, pat ja tas sašūpo jūsu krēslus!

Diezin vai vairs ir daudz to, kuri domā, ka globālā politiskā jezga notiek pati no sevis un ka šo katlu neviens nemaisa. Gadsimta lielā problēma ir planētas izsīkstošie resursi un bezatbildīgā saimniekošana, kurā diemžēl mēs visi esam spiesti piedalīties. Lai dabūtu skaidras atbildes, politiķi ir jāspiež pie sienas un padoms jāprasa tiem, kuriem jau ir darba un sadzīvošanas pieredze ar cittautiešiem. Šā laika alfa un omega ir tā, ka mēs visi esam cilvēki. Bez kādiem “bet” un “izņemot”.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Līces kundze, jūsu nepiedienīgā bilde bez hidžaba nav Allaham tīkama…
  Attopieties, kamēr nav par vēlu vai degsiet elles ugunīs!

 2. Līces k – dze! Baidos, ka jūsu dārziņš tā arī palikts neuzrakts, ja paļausieties uz tik loti gaidīto ienācēju darba “tikumu”.
  Protams, ja dzīvojot laukos pietrūkst “asumiņa”, varat pieteikties bēgļu izmitināšanā – par garlaicību nebūs jasūdzās.
  Jā, diemžēl vecums nenāk viens!

 3. Viss jau labi, tikai saprotu, ka vienīgie, kuri nav cilvēki ir politiķi…jāspiež pie sienas, jāgāna, jāpazemo utt.

 4. LĪCES KUNDZE!!! ŠOREIZ GAN GARĀM….NU JAU TIEK JAUKTA RASE, NE TIKAI TAUTAS!!! TAS NU GALĪGI NAV JOKS, BET ŠAUSMAS, KAM VAR BŪT NEPROGNOZĒJAMAS, IZNĪCINOŠAS SEKAS!!!

  • Jā, tas varētu būt patiesi šaušalīgi. Sajaucoties rasēm, aiznākamajā paaudzē dzims pēcteči – puscilvēki ar ēzeļu galvām, zivju spurām un gaiļu astēm. 🙂

 5. Kaut kā nemanās, ka Anda Līce pa ierobežotu informācijas lauku būtu dzīvojusies, kā te daži norāda. Un youtube realitātē mēs varam piemeklēt jebko ko vien iegribas savu uzskatu nostiprināšanai. Un vispār tas padomju laiks ir laikam savārījis īstu putru ar mūsu tolaik nospiestajām dvēselēm, tāpēc tagad tās ķengas par citiem. Atriebjamies citiem. Aurojam, metamies virsū, zvetējam ar galvā iestiprinātiem kulakiem un kā tik vēl ne. Kad beidzot dota kāda Tas ir tas ierobežotais lauciņš.

  • nu, protams, 25 gadus bļaujam deokupācija, dekolonizācija, bet krievi nāk un nāk un projām neiet….nu pietiek, taču vienreiz, kļūsim atvērti un toleranti, sagaidīsim dienvidniekus ar sālsmaizi un siltu mūrīti.

 6. Līdz šim cienījamās rakstnieces skatījums uz aktualitātēm izcēlās ar skaidru un precīzu situācijas izpratni. Šī reize, diemžēl, ir izņēmums.
  Tie bēgļi, kas bēg no kara posta un noskaņoti atgriezties savā tēvzemē, apmetas uz dzīvi tuvējās kaimiņvalstīs, kā labi zināms.
  Tie, kas apsēduši Eiropu, ir ekonomiskie migranti. Citiem vārdiem sakot, pašlabuma meklētāji. Diez, kālab viņu vidē neredz vecīšus? Vienīgi ģimenes un it īpaši vīrieši spēka gados…
  Un tie drazu kalni, ko viņi aiz sevis atstāj…

 7. Šoreiz es nepiekrītu cienījamai kundzei.Atļaušos teikt,ka manā dzīvē ir gadījies iepazīt un laiku pa laikam būt ar cilvēkiem no austrumiem.Un teikšu kā ir – pirmkārt-viņi nemīl fizisku darbu,otrkārt viņiem Allāha dēļ nogalināt ir goda jautājums.Arī personīgā goda dēļ nogalināt ir pašsaprotami. Viņiem ir lielas ģimenes,daudz radu un tikko vienam kaut kas notiks vai būs kāds pārpratums – visi ies atriebties,jo tā ir goda lieta visai ģimenei.Viņi nemīl,ja piemin Jēzu Kristu,jo viņiem ir Muhameds.Ja runa būs par Dievu,tad viņi viltīgi skatīsies un atzinīgi mās ar galvu ,būs ļoti laipni un sacīs: Allah ahbār! Un,lai viņus neaizvainotu ir jāatbild,ka Allāhs tiešām ir liels.
  Tomēr svarīgākais,ko vēlējos teikt ir tas – kādēļ tad mums ir Latvijā tas tukšums,kurš jāaizpilda? Vai raksta autore maz zin,cik Latvijā bērni kilometriem gājuši uz lauku skolām sniegā un lietū,jo vecākiem nav bijusi personīgā mašīna? Cik lauku skolas vispār šodien vairs Latvijā pastāv? Cik bērni katru vakaru aiziet neēduši gulēt pašu dzimtenē,jo dārziņos vēl aizvien pietrūkst vietu un kādam ir arī jāstrādā…bet,ja nav darba un gadās,ka vientuļā māte ar bērnu un nav iespējams strādāt – vai autorei maz zināms kādu pabalstu šāda sieviete ar bērnu saņem mēnesī !? Latos tie bija 86 lati mēnesī uz diviem un cik tas šodien ir eiros ? Kādus pabalstus saņem mūsu maznodrošinātie un trūcīgie iedzīvotāji!? Invalīdi!!! Pensionāri !!! Par pēdējiem mūsu deputāti atklāti uz ielas ņirgājas !!!Bet vienam iebraucējam 256 eiri !!! Par ko mēs te runājam? Šīs tukšās vietas ir acīmredzot radītas apzināti,lai šo” tautu staigāšanu” radītu,jo cilvēks zaudējis identitāti ,ir viegli vadāms…

 8. Austrumos dārzos var izaudzŗt vairākas ražas, un tik grūti nav jāstrādā kā Latvijā, lai kaut ko uzaudzētu dārzā, velti cerēt ka viņi tik smagi stādās kā latvieši, kuri to pieraduši g/s mūsu zemē strādāt

 9. Kā var murgot šitādus rakstus? Acīmredzot, autore nekad dzīvē nav sastapusies ar islāmistu šausmām. Nav ko te nekādu propagandu sēt, pasarg die’s ielaist te šito sērgu, nevajag mums šos nelegālos imigrantus un punkts. Iemesli visiem sen jau ir zināmi.

 10. Vai latvijas valsts un Latvijas tauta atbalstīja Lībijas bombardēšanu, vai neatbalstīja? Vai kāds brauca uz Briseli , vai demonstrēja pie ASV vēstniecības? Vai kāds brēca : rokas nost no Kadafi? Kaut kā netika dzirdēts… nu saņemiet sekas un nepīkstiet, jo jums nav morālu tiesību iebilst.

 11. Raksta ideja jau būtu pareiza, bet… BET… Kā es patreiz saprotu, Muceniekos jau dzīvo potenciālie dārza uzracēji, bet neviens nevienu dārzu vēl nav uzracis. Kas- lāpstu nav vai rokas par šauru? Nekā, šamie jau NEDRĪKSTOT nemaz neko strādāt. Tad naudiņa nost. Idejai kājas aug no pavisam citas vietas- saprotu, ka šitā suga nemaz netaisās nekur strādāt. Nav raduši, negrib, neprot vai cita vaina… Nu tik stulbu likumu es gan nesaprotu- lai kur tu būtu apmeties, tev tak pašam sava maizīte ir jānopelna. Tā es domāju. Citādi man jautājums, kam tas ir vajadzīgs? Kam tas ir izdevīgi?

 12. cilvēks raksta par problēmu, bet dzīvo bez objektīvas informācijas,jo izziņas avoti laikam tiek meklēti ierobežotā informācijas laukā- LTV, LR, Latvijas i-neta portālos. Ieteicu paskatīties plašāk- youtoobe kaut vai. Tad nevajag prātuļot un teikt- bet jūs taču viņus nepazīstiet, jūs viņus neziniet, cik viņi labi.Viss stulbums ceļas no nezināšanas.

 13. Pie pilna prāta esošs cilvēks kaut ko tādu var uzrakstīt tikai tad, ja tas ir pasūtījuma raksts un par to ir kārtīgi samaksāts. Īpaši, ja pensija maza un gribas piepelnīties.
  Varas elite tagad ir mobilizējusi veselu pulku profesionālu demagogu un amatieru, kas lētticīgajai latviešu tautai skalo smadzenes un pūlās iestāstīt, kāda laimība to sagaida, tiklīdz ieradīsies pirmie ‘dārza uzracēji’ no tuksnešainajiem apgabaliem.
  Ja arī kundze nepieprot nevienu svešvalodu, izņemot krievu, tik un tā būtu jādzīvo dziļā mūža mežā, lai pat netīšām nedzirdētu un neredzētu, kas notiek tajās valstīs, kur šie globālie ‘dārza uzracēji’ jau ir vairumā.

 14. šoreiz Anda iekāpa ne savā šķīvītī …

 15. “Cilvēk mīļais, kā tu to zini, ja pat neesi viņus redzējis?”
  Stāta prof. Taivāns, kurš to lietu labāk zina – saprot dziļāk tos iemeslus, kāpēc gados jauni, spēcīgi vīrieši paši nevēlas risināt savas valsts problēmas, aizstāvēt dzimteni:
  ” Darba devēji vēlas strādniekus ar zināmu darba tikumu. Tuvo Austrumu situācija raksturīga ar pārapdzīvotību, kas izraisa darba intensitātes pazemināšanos gan apzināti, gan neapzināti. Darbs tiek sadalīts starp tiem, kuriem ir brīvas rokas. Darbu var izdarīt viens cilvēks vai automāts, bet to var izdarīt arī desmit cilvēku. Tas izraisa atslābinātu attieksmi pret darbu. Intensīvs darbs nav raksturīgs Tuvajiem Austrumiem vispār, un pārāk strādīgi cilvēki tur nemaz nav lielā godā. Diez vai mūsu darba devēji grib strādniekus, kuri brīdi pastrādā un sēž.”
  Profesors Taivāns: Bēgļu uzņemšana mainīs mūsu sabiedrību. NRA.LV

  • darbu var darīt 10 cilvēki veselu mēnesi;
   to pašu darbu var padarīt 1 cilvēks, sēžot pie mašīnas kloķiem 1 stundas laikā;
   kas ir izdevīgāk ?
   .
   vienam cilvēkam vajag 1 daudzumu iztikas līdzekļu;
   10 cilvēkiem vajag 10 daudzumus iztikas līdzekļu;
   .
   lai tos saražotu, tik pat primitīvā veidā, jau vajadzēs 100 cilvēkus u.t.t.
   beigās nebūs tik daudz vietas un ne tik daudz cilvēku, kas to paveiktu;
   .
   rezultāts:
   pārapdzīvotība;
   bads;
   izplakarēti dabas resursi;
   .
   dabā tas regulējas ar īpatņu skaita samazināšanos;
   nav obligāti vienam otru jāapsit;
   var regulēt apzināti dzimstību;
   .
   pašlaik notiek neprātīga izplešanās, ko atbalsta blondi politikāņi…

 16. Nu, nu… Arī pati autore vēl šos bēgļus nav sastapusi, tāpēc nevajag citiem pārmest šo viedokli, ka bēgļi nestrādās, u.c. Drīzāk dārzs paliks neuzrakts, ja cerēsiet uz bēgļiem (labākas dzīves tīkotājiem).

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+