Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Bīlefeldes vistas — labas dējējas, bet aug lēni

BielefeldChicken

“Lūdzu, pastāstiet par Bīlefeldes vistām! Kur tās var nopirkt?” tā vēstulē “Praktiskajam Latvietim” jautāja REGĪNA GRĪNBERGA JELGAVAS NOVADĀ.

Pirms dažiem gadiem Bīlefeldes šķirnes vistas no Vācijas ieveda Irlavā dzīvojošā putnkope Anete Daine.

Tā ir gaļas un olu šķirne. Putni ir pieticīgi, miermīlīgi, maz lido. Priekšrocība ir tā, ka tūlīt pēc izšķilšanās cāļiem var noteikt dzimumu: vistiņām uz muguras ir divas tumši brūnas svītras, bet gaiļiem uz galvas – balts plankumiņš.

– Vistas ir labas dējējas, taču putni aug diezgan lēni, sāk dēt tikai astoņu mēnešu vecumā. Perēšanas instinkts saglabājies minimāli, arī gaļa nav pārāk kvalitatīva. Kopumā Bīlefeldes vistas ne ar ko īpašu neizcēlās, tāpēc pārtraucu tās audzēt, – stāsta mājputnu audzētāja.

Ja tomēr vēlaties audzēt Bīlefeldes šķirnes vistas, olas inkubēšanai var pasūtīt vācu putnkopības saimniecībā (www.rassegefluegelzucht-linnenkamp.de), iegādājoties tās ar pasta starpniecību.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+