Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Bīlefeldes vistas — labas dējējas, bet aug lēni

BielefeldChicken

“Lūdzu, pastāstiet par Bīlefeldes vistām! Kur tās var nopirkt?” tā vēstulē “Praktiskajam Latvietim” jautāja REGĪNA GRĪNBERGA JELGAVAS NOVADĀ.

Pirms dažiem gadiem Bīlefeldes šķirnes vistas no Vācijas ieveda Irlavā dzīvojošā putnkope Anete Daine.

Tā ir gaļas un olu šķirne. Putni ir pieticīgi, miermīlīgi, maz lido. Priekšrocība ir tā, ka tūlīt pēc izšķilšanās cāļiem var noteikt dzimumu: vistiņām uz muguras ir divas tumši brūnas svītras, bet gaiļiem uz galvas – balts plankumiņš.

– Vistas ir labas dējējas, taču putni aug diezgan lēni, sāk dēt tikai astoņu mēnešu vecumā. Perēšanas instinkts saglabājies minimāli, arī gaļa nav pārāk kvalitatīva. Kopumā Bīlefeldes vistas ne ar ko īpašu neizcēlās, tāpēc pārtraucu tās audzēt, – stāsta mājputnu audzētāja.

Ja tomēr vēlaties audzēt Bīlefeldes šķirnes vistas, olas inkubēšanai var pasūtīt vācu putnkopības saimniecībā (www.rassegefluegelzucht-linnenkamp.de), iegādājoties tās ar pasta starpniecību.

Pievienot komentāru

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+