Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Bīlefeldes vistas — labas dējējas, bet aug lēni

BielefeldChicken

“Lūdzu, pastāstiet par Bīlefeldes vistām! Kur tās var nopirkt?” tā vēstulē “Praktiskajam Latvietim” jautāja REGĪNA GRĪNBERGA JELGAVAS NOVADĀ.

Pirms dažiem gadiem Bīlefeldes šķirnes vistas no Vācijas ieveda Irlavā dzīvojošā putnkope Anete Daine.

Tā ir gaļas un olu šķirne. Putni ir pieticīgi, miermīlīgi, maz lido. Priekšrocība ir tā, ka tūlīt pēc izšķilšanās cāļiem var noteikt dzimumu: vistiņām uz muguras ir divas tumši brūnas svītras, bet gaiļiem uz galvas – balts plankumiņš.

– Vistas ir labas dējējas, taču putni aug diezgan lēni, sāk dēt tikai astoņu mēnešu vecumā. Perēšanas instinkts saglabājies minimāli, arī gaļa nav pārāk kvalitatīva. Kopumā Bīlefeldes vistas ne ar ko īpašu neizcēlās, tāpēc pārtraucu tās audzēt, – stāsta mājputnu audzētāja.

Ja tomēr vēlaties audzēt Bīlefeldes šķirnes vistas, olas inkubēšanai var pasūtīt vācu putnkopības saimniecībā (www.rassegefluegelzucht-linnenkamp.de), iegādājoties tās ar pasta starpniecību.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+