×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Biļešu cenu līdz 1,15 eiro par braucienu plānots palielināt arī Rīgas mikroautobusos (5)

LETALETA

No 1.februāra biļešu cenu līdz 1,15 eiro par braucienu plānots palielināt arī Rīgas mikroautobusos, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Domē skaidro, ka oficiāli par šo jautājumu lems Rīgas domes Satiksmes departamenta autotransporta komercpārvadājumu licencēšanas komisija sēdē otrdien, 20.janvārī, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Mikroautobusu satiksmi Rīgā nodrošina pilnsabiedrība “Rīgas Mikroautobusu satiksme”.

Patlaban nav zināms, vai priekšlikums palielināt biļešu cenu mikroautobusos ir Rīgas domes rosināts vai “Rīgas mikroautobusu satiksmes”, tomēr šis uzņēmums jau pērn vēlējās palielināt biļešu cenu mikroautobusos, pret ko kategoriski iestājās Rīgas mērs Nils Ušakovs (S). Toreiz uzņēmuma Plānošanas daļas vadītājs Andrians Boldans Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā pastāstīja, ka no 2014.gada 1.maija varētu paaugstināt mikroautobusu biļešu cenas līdz 1 eiro.

Ušakovs, kurš priekšlikuma izteikšanas laikā bija devies atvaļinājumā, mikroblogošanas vietnē “Twitter” par šo ieceri publiskoja lakonisku komentāru, norādot, ka “To viņiem noteikti neviens neļaus!”.

Vēlāk Rīgas mērs aģentūrai LETA uzsvēra, ka līgumā, kas 2013.gada 4.janvārī uz pieciem gadiem noslēgts starp “Rīgas mikroautobusu satiksmi” un pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, noteikts, ka biļešu cena tiks saglabāta 50 santīmu jeb 0,71 eiro apjomā, un pie tā uzņēmumam arī būs jāpaliek.

Līgums 2013.gadā tika noslēgts par 35,57 miljoniem eiro – šādu summu uzņēmums piecu gadu laikā plānoja iekasēt par pārdotajām biļetēm.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Pēc “Rīgas satiksmes” izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro.

Šogad Rīgā tiks saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām plašām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides, saglabājot viņiem esošās biļešu cenas.

Nestrādājošie pensionāri, skolēni, visu grupu invalīdi arī turpmāk Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Skolotājiem, pilna laika studentiem, daudzbērnu ģimenēm un citu pasažieru kategorijām, kurām ir tiesības saņemt atlaides, braukšanas maksa nemainīsies un paliks 2014.gada līmenī. Strādājošie pensionāri arī saņems braukšanas maksas atlaidi, kas ļaus viņiem saglabāt līdzšinējo viena brauciena cenu – 0,60 eiro.

Tiks piešķirta jauna atlaide nepilna laika studentiem, kas turpmāk saņems tādu pašu atlaidi kā pilna laika studenti, proti, par vienu braucienu maksās 0,30 eiro.

Rīgas dome arī turpinās būtiski dotēt abonementu biļešu cenas “Rīgas satiksmes” pastāvīgajiem klientiem. Rezultātā abonementu biļešu cenas tiks palielinātas ļoti piesardzīgi un dažas cenas joprojām saglabāsies zemākas, nekā tās bija 2013.gadā. Piemēram, dārgākajai mēnešbiļetei (visiem transporta veidiem, visiem maršrutiem, visām mēneša dienām) cena palielināsies par 25% – no 40 eiro līdz 50 eiro. 2013.gadā cena šai biļetei bija 45,90 latu jeb 65,50 eiro.

Līdz ar biļetes cenas paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā pieaugs arī līgumsods par braukšanu bez biļetes, proti, tas paaugstināsies no pieciem eiro līdz 20 eiro, šodien Rīgas domē notiekošajā preses brīfingā pastāstīja “Rīgas satiksmes” vadītājs Leonīds Bemhens.

Bemhens arī informēja, ka no 1.februāra, pērkot biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, tā maksās divus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nekas īpašs, arī Jelgavā pilsētas autobusos biļetes cena ir 1 eiro.

  2. Smieklīgi, ka ušiks pirmais ko darīja bij’ gānija valsti, ka nedod naudu, bet tajā pašā laikā vasarā veiktās revīzijas laikā Valsts kontrole (un ziņu portāli) informē:

    “Izlases veidā pārbaudot tarifā iekļautās kopējās izmaksas, revidenti ir konstatējuši, ka vismaz 11 668 226 latu izlietojums raksturojams kā nelietderīgs vai to izlietojuma pamatotība nav izsekojama. Pasažieri maksā arī par RS darbiniekiem personīgā lietošanā nodoto 67 transportlīdzekļu (to iegādes cena dažos gadījumos pat vairāk nekā divas reizes pārsniedz ministriem noteikto maksimālo auto iegādes cenu) līzingu 133 641 lata apmērā, apdrošināšanu, apkopi utt.”

  3. Jocīgi.. šodien braucu pēcpusdienā ar mikroautobusu un uzdevu jautājumu par to, vai arī tur cenas augs, kā autobusos, trolejbusos.. Šoferis bija pārsteigts, viņam tas likās absurdi un viņš tos, kas ceļ cenas neizprata, bet skat.. nu jau arī paziņojums, ka tajos pašos mikroautobusos arī cenas aug! Protams! Vajag vajag.. citādi jau ar autobusiem vairs nebrauks! Tikai, ka Rīgas domes lēmums!!! Mikroautobusu šoferi neko nezin, bet cilvēkiem jau izziņots, ka cenas kāpj!!! Ko darīt- iet ar kājām??

  4. Šodien ap diviem dienā pavizinājos 15. trolejbusā. Visas sēdvietas parmanu naudu bij aizpildījuši pionieri un pensionieri. Samaksāju un braucu kā briedis – PEŠKOM STOJAL…
    Gņil – vai tavā un Bemha KOLHOZĀ kādreiz pamodīsies sen aizmigušaisTAISNĪGUMS?

  5. Ņiluška sačakarēja RS norēķinu sistēmu – ja biļete RĪGĀ jāmeklē iepriekš, es atradīšu citu braucamo …

Draugiem Facebook Twitter Google+