Kā ierasts, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotājus vajāja neveiksmes – gan uzkārās sistēma, gan ilgi bija jāgaida rindās, gan arī tika iekasēta papildus “internetveikala lietošanas” maksa.
Kā ierasts, Dziesmu un deju svētku biļešu kārotājus vajāja neveiksmes – gan uzkārās sistēma, gan ilgi bija jāgaida rindās, gan arī tika iekasēta papildus “internetveikala lietošanas” maksa.
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Biļešu paradīze”: Biļešu otrreizējā tirdzniecībā nav skaidrs, kurš par ko būs atbildīgs 1

Biļešu otrreizējā tirdzniecībā nav skaidrs, kurš par ko būs atbildīgs, atzina biļešu tirdzniecības uzņēmuma “Biļešu paradīzes” līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka “Biļešu paradīze” biļešu otrreizējās tirdzniecības principu noraidīja pirms 14 gadiem, jo nebija skaidrs, kurš par ko atbildēs.

Naļivaiko atzīmēja, ka biļešu otrreizējā tirdzniecībā nav skaidri vairāki faktori. “Pirmkārt, kā pircējs zinās, ka biļete ir īsta? Pieņemu, ka biļešu otrreizējā tirgus platformas “Bilesutirgus.lv” veidotāji tagad uzņemies par to atbildību, taču, kā viņi zinās, ka it kā īstā biļete nav pārdota vēl 170 reizes? Biļeti var iegādāties internetā un tās “PDF” formātu var printēt un kopēt neskaitāmas reizes,” skaidroja Naļivaiko.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Otrkārt, kam tiks maksāta nauda? Biļešu pārdevējam vai maksājums notiks caur “Bilesutirgus.lv”? Piemēram, ja es maksāju caur portālu, bet pasākums ir atcelts – kurš atmaksās naudu pircējam? Šādā gadījumā pakalpojums nav sniegts, un kā paredz likumdošana un labā prakse, nauda ir jāatdod,” viņš sacīja.

Naļivaiko uzsvēra, ka pietiek ar vienu risku, lai “Biļešu paradīze” šajā “spēlē” neiesaistītos. “No pirmās darbības dienas mūsu biznesa centrālā sastāvdaļa ir, ka nedrīkst ciest pircējs jeb apmeklētājs. Līdz ko cieš pircējs sākas ķēdes reakcija – cieš tirgotājs, pasākumu rīkotājs un citi. Daudzi to nesaprot, bet kad saprot, tad jau ir par vēlu un tad jau ir bankrotējuši,” sacīja “Biļešu paradīzes” līdzīpašnieks un vadītājs.

Naļivaiko uzsvēra, ka biļešu otrreizējā tirdzniecība pasaulē nav nekas jauns. Šāds tirdzniecības modelis eksistē jau Vācijā, ASV un citās valstīs, tikai tur ir nesalīdzināmi lielāks tirgus nekā Latvijā.

Kā ziņots, augusta beigās vai septembra sākumā darbu sāks jauna interneta platforma “Bilesutirgus.lv”, kas nodarbosies ar biļešu otrreizējo tirgu, solot drošu tirdzniecības vidi.

“Bilesutirgus.lv” piedāvās legālu veidu pasākuma biļešu īpašniekiem, kas paši kāda iemeslu dēļ nevar apmeklēt konkrēto pasākumu, ļaus ērti pārdot biļetes, savukārt pircējam – droši un ar naudas garantiju iegādāties biļeti par godīgu cenu. Tas pats būs attiecināms uz dāvanu kartēm vai kuponiem gadījumos, kad to īpašnieki saprot, ka darbības laikā nebūs iespējas tos izmantot.

“Jaunā biļešu tirgus platforma biļešu pircējiem nodrošinās naudas garantiju 100% apmērā, ja tomēr ar biļeti, kas nebūtu kārtībā. Tomēr šāda iespējamība ir ļoti niecīga, jo “Bilesutirgus.lv biļetes tiks pārbaudītas, kā arī pārdevēja reģistrācija platformā notiks ar tīmekļa vietnes “Facebook” lietotāja profila starpniecību, tādējādi nodrošinot atklātu un drošu tirdzniecības vidi,” norādīja “Bilesutirgus.lv” dibinātājs Jānis Ābele.

Reklāma
Reklāma

Viņš apgalvoja, ka platforma paredzēta godīgai biļešu tirdzniecībai nevis spekulantiem, tāpēc “Bilesutirgus.lv” noteikts biļešu cenas ierobežojums – cena nedrīkst pārsniegt sākotnējo biļetes cenu par vairāk nekā 30%.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.