Latvijā
Sabiedrība

“Biļešu paradīze” neatļauti iekasējusi komisijas maksu par biļešu iegādi uz Dziesmu svētku pasākumiem8

Foto-LETA

“Biļešu paradīze”, pārdodot Dziesmu un deju svētku biļetes, piemērojusi interneta veikala lietošanas komisijas maksu, ko saskaņā ar noslēgto līgumu ar svētku rīkotājiem uzņēmums nav bijis tiesīgs darīt, sarunā ar aģentūru LETA norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

“Esam konstatējuši, ka biļešu pakalpojuma sniedzējs ir piemērojis interneta veikala lietošanas komisijas maksu. Saskaņā ar noslēgto līgumu starp mums kā rīkotāju un “Biļešu paradīzi”, pakalpojuma sniedzējs nav tiesīgs piemērot papildu biļešu tirdzniecības komisiju jeb apkalpošanas maksu,” teica svētku izpilddirektore, uzsverot, ka “Biļešu paradīzei” lūgts sniegt skaidrojumu, lai operatīvi lemtu par turpmāko rīcību.

“Visas dienas garumā esam monitorējuši situāciju, lai nākamās nedēļas pirmajās dienās sniegtu gan mūsu, gan “Biļešu paradīzes” skaidrojumu sabiedrībai. Tās ir juridiskas procedūras, tādēļ šobrīd iesaistās juristi, kas abās pusēs šo jautājumu apzinās un sabiedrība tiks informēta,” piebilda Juhņēviča.

Savukārt “Biļešu paradīzes” līdzīpašnieks un vadītājs Ēriks Naļivaiko aģentūrai LETA skaidroja, ka to definē kā interneta veikala lietošanas maksu, kas tiekot piemērota jau 15 gadus. Viņš noliedza, ka kāds viņam būtu prasījis šo maksu nepiemērot. “Katrs tulko to pa savam, es to tulkoju šādi. Man grūti komentēt, vai tas uzskatāms kā pārkāpums. Lai juristi strīdas, vai tas ir viens un tas pats vai nav,” piebilda Naļivaiko.

Kā ziņots, sestdien plkst.11 sākās biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem, līdz ar to “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā tirdzniecībā nonāca kopskaitā 95 230 biļetes. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm, bet elektroniskajā rindā “Biļešu paradīzes” interneta mājslapā bija iestājušies vairāk nekā 76 000 cilvēku. Līdz plkst.14.30 tika izpārdotas visas biļetes uz centrālajiem svētku pasākumiem.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018.gada 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

LA.lv